OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ima raznih oif. oni ne smiju prelaziti preko 10% u jednoj poziciji. ti sad pogledaj koliko je fondova sa kapitalom preko 100 milja kn.

who dares, wins

Ima jedna činjenica kod Optime koja mi jednostavno pala na pamet, dok zazivate obaveznu prodaju za cca 2 godine .

BAD TIMING !

U tijeku je digitalizacija fiksne mreže, forsiranje optike u domove . Optima je još na bakru, i sumnjam da ima ( T-Com kao nadzorni ) interesa da se ponovno investira u nove tehnologije i time radi dodatna konkurencija na ionako malom tržištu . Trenutno, jedino T-Com ulaže u razvoj pristupne mreže, i usprkos tome , i ne dizanju cijena priključka, korisnici prelaze drugim operaterima koji su ” povoljniji ” . Dakle, tu Optima (H1), Vip, ima li neki još manji u visokourbanim područjima … dobivaju priliku za zaraditi koju lipu, jer za kune nema baš prostora .

I sve bi bilo super, da nema 5G tehnologije mobilnih mreža .

T-Com kreće na velika vrata uvoditi 5G tehnologiju, koja će za godinu, godinu i pol dovesti do revolucije, u doslovnom smislu revolucije u telekomunikacijama i načinu priključivanja korisnika . Brzine pristupa i prijenosa podataka u 5G mreži su takve da za 90% svih korisnika fiksne mreže prestaje potreba za njom . Također, dobar postotak korisnika već sada koristi fiksni priključak isključivo zbog pružanja usluge u turizmu, ove godine se vidjelo , ukidanjem roaminga smanjen interes turista za free WIFI, te korisnici odjavljuju ( trajno ) uslugu.
Moje je mišljenje, da će mali privatni korisnici potpuno prestati koristiti usluge fiksne tehnologije . Jednostavno, nema žica,nema uređaja koji se kvare…, ili preći na optiku, ali to je dostupno samo malom broju korisnika.

-mojih 5 centi za razmišljanje na jedan drugi način

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Daj za promjenu jednom procitaj cijelo izvješće da vidis koliko Optima točno ima svjetlovodne infrastrukture i koliko ulaze i nju. Tako gdje nema tamo unajmljuje no to je radila i do sada kao i ostali operateri. Kvaka i je i tome da se za godinu ili dvije Optima proda nekome novome iz branše koji će dalje ulagati izmedju ostalog i u razvoj infrastrukture.

Ono sto je vrijednost Optime jest gotovo 200.000 korisnika. To nije zanemariv broj i dobra je startna točka za nekog novog na trzistu.

Tko bu kupio, tko bu prodo firmu manje je važno … promet na burzi ce najaviti trenutak jaceg ulaska

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Mene je bilo strah sta ce se desiti nakon pripajanja h1, jer je taj h1 bio “kaseta brokava” i kamo srece da je agencija odbila pripajanje, sad bi bili na drugim cjenovnim razinama, a h1 medju pokojnicima. Ipak cini se nakon GFI da ce to relativno bezbolno premostiti, te se nadam da ce odgoda prodaje pravedno nadoknaditi cekanje. Ovaj otpis goodwilla me iznenadio, nisam ocekivao takav potez, no to u sustini ne mjenja nista po pitanju poslovanja. Stoga sam odlucio ponovo uci u optimu na ovim razinama, cekajuci rasplet u ljeto 2019g. Sretno svima!

PD

Optimu pripajanje H1 dovelo do gubitka

Lošiji saldo, ali nova perspektiva

Prihodi su rasli 9 % na 495,1 milijuna, no neto rezultat je niži za 72,7 milijuna pa je gubitak 58,9 mil.kn

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Jučer “pritisak” na kupnji, danas “pritisak” na prodaji.. Tko će ovo razumit, ali strpljen spašen kao i na većini dionica.. Vrijeme će donijeti boljitak za ovu dionicu..

Jučer je ekipa bila raspoložena, nije mogla nigdje zavrtiti kolo, pa su pokušali na Opte .
NAravno, nakon toga, neki koji čekaju kao zapeti da uđu, pomislili da je kraj rasprodaje , pa da im ne utekne, krenuli kupovati .

Kraj dana pokazao je da prodavač još uvijek ima municije .

– o da se nada kupcima na 2.40….

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Jučer "pritisak" na kupnji, danas "pritisak" na prodaji.. Tko će ovo razumit,

jučer se postavila jaka kupnja u očekivanju naglog pada i rasprodaje po bidu zbog FI koje je prikazalo gubitak (zbog sad već poznatih razloga). kako ekipa nije dočekala željeni pad, danas je stavila od ranije kupljene dionice na prodaju da isprovocira pritisak na prodaji i potakne ovog koji izlazi van da lupi po bidu pa da ga pokupe,ali nije ni taj vesla sisao pa sve to gleda bez interesa
da bi se trgovanje pokrenulo, cijenu treba dići barem na 2,50 kn i tu bi se onda mogao odigrati taj iščekivani prekrcaj

A tko će vam dići cijenu na 2,50 kn?
pa jeste vidjeli koliki vam je kapital?
PB je preko 8,5 (!!!) na cijeni od 2,40 kn

Ništa ti ne razumiješ…. A kolika je P/Ebitda?

kolika?

New Report

Close