OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovdje kada sve uzmes u obzir cijena dionice nema veze s vezom….ako se zna da ce se prodati, onda gledas po koliko se konkurencija prodala, a to svi znaju, tu nema tajni. I zasto onda nitko od fondova ovo ne dira, nego su se svi nakrcali obveznicom, a equity nitko nece koji je prema svemu podcjenjen 50+% minimalno?

Malo nam je “zamagljen” pogled na poslovanje ovakvim vođenjem knjigovodstva.
Evo nekoliko najosnovnijih brojeva za “bistriji” pogled na trenutno stanje.
Tromjesečno izvješće 2017. – Nematerijalna imovina povećana za oko 208 Mil. Kn.
GFI 2017. – U odnosu na 2016. god. povećanje “amortizacije i umanjenja vrijednosti imovine” za oko 80 Mil. Kn. , “jednokratne stavke” uvećane za oko 5 Mil. Kn. , gubitak oko 59 Mil. Kn.
80 + 5 – 59 = 24
Približno računajući, bez otpisivanja “nematerijalne imovine” i jednokratnih stavki dobit prošle godine bila bi oko 24 Mil. Kn.
Nije loše za firmu koja ima tržišnu kapitalizaciju manju od 170 Mil. Kn.

Ide mi matematika.
80 + 5 – 59 = 26 ( još uvijek ) 🙂

@oreskovic1

mislim da ste si sami dali odgovor, fondovi to ne žele
ili trenutno ne žele (skupo im je, prerano ili …)
ili uopće ne žele jer ne vjeruju u priču da će se prodati povoljnije nego što je sada cijena

možda se ispostavi da Merkur i nije bio tako g_lup?



@oreskovic1

mislim da ste si sami dali odgovor, fondovi to ne žele
ili trenutno ne žele (skupo im je, prerano ili …)
ili uopće ne žele jer ne vjeruju u priču da će se prodati povoljnije nego što je sada cijena

možda se ispostavi da Merkur i nije bio tako g_lup?

I meni je to cudno. Pogotovo kada vidim kako fondovi u druge dionice ulaze kao da sutra ne postoji…


Ovdje kada sve uzmes u obzir cijena dionice nema veze s vezom….ako se zna da ce se prodati, onda gledas po koliko se konkurencija prodala, a to svi znaju, tu nema tajni. I zasto onda nitko od fondova ovo ne dira, nego su se svi nakrcali obveznicom, a equity nitko nece koji je prema svemu podcjenjen 50+% minimalno?

zar fondovi nemaju ograničenje ulaganja u smislu tržišne kapitalizacije neke firme? a obzirom da je mcap optime jako mala, vjerojatno ni ne smiju ovdje ulagati dok cijena ne poraste

ne znam gdje ce cijena i dal ce ovo bit dobra prica ( imam dionice i nadam se najboljem ) ali razmisljat kako su fondovi najpametniji i oni znaju mislim da je to neozbiljno.

sjetimo se u bliskoj proslosti fondova i sastavnica agrokora kako su mislili da je to odlicno ulaganje, onda samo korfa , koji je bio bezveze firma i nije se isplatilo u njega ulagati, kao i vecina turistickih dionica….

Izgleda da se i OPTE počinje buditi jer je ekipa shvatila da je ovaj gubitak fiktivan (zbog amortizacije tj.jednokratnog otpisa na ime provedenog umanjenja vrijednosti goodwilla i zaštitnog znaka društva H1) i da su rezultati zapravo vrlo dobri. Osim toga, nakon ponovne blokade todexa na tko zna koji rok, fokus se počinje prebacivati na druga izdanja na ZSE, a OPTE je s ovom cijenom od 2,4 kn za dionicu vrlo zanimljiva.

Ignore: KressoM, delux


Malo nam je "zamagljen" pogled na poslovanje ovakvim vođenjem knjigovodstva.
Evo nekoliko najosnovnijih brojeva za "bistriji" pogled na trenutno stanje.
Tromjesečno izvješće 2017. – Nematerijalna imovina povećana za oko 208 Mil. Kn.
GFI 2017. – U odnosu na 2016. god. povećanje "amortizacije i umanjenja vrijednosti imovine" za oko 80 Mil. Kn. , "jednokratne stavke" uvećane za oko 5 Mil. Kn. , gubitak oko 59 Mil. Kn.
80 + 5 – 59 = 24
Približno računajući, bez otpisivanja "nematerijalne imovine" i jednokratnih stavki dobit prošle godine bila bi oko 24 Mil. Kn.
Nije loše za firmu koja ima tržišnu kapitalizaciju manju od 170 Mil. Kn.

I ja sam se mjesecima čudio kako VLEN ne može niti do 10 kuna, e sad pitanje je vremena i shvaćanja

kako je prošlo ovih 5000 dionica na kraju, nisam bio uz komp? skinuto s prodaje ili udareno po kupnji? malo po malo i ovaj će na 2,3-2,5 rasprodati do kraja što ima



Ovdje kada sve uzmes u obzir cijena dionice nema veze s vezom….ako se zna da ce se prodati, onda gledas po koliko se konkurencija prodala, a to svi znaju, tu nema tajni. I zasto onda nitko od fondova ovo ne dira, nego su se svi nakrcali obveznicom, a equity nitko nece koji je prema svemu podcjenjen 50+% minimalno?

zar fondovi nemaju ograničenje ulaganja u smislu tržišne kapitalizacije neke firme? a obzirom da je mcap optime jako mala, vjerojatno ni ne smiju ovdje ulagati dok cijena ne poraste
[/quote]

ne govorim o mirovinskim fondovima….




Ovdje kada sve uzmes u obzir cijena dionice nema veze s vezom….ako se zna da ce se prodati, onda gledas po koliko se konkurencija prodala, a to svi znaju, tu nema tajni. I zasto onda nitko od fondova ovo ne dira, nego su se svi nakrcali obveznicom, a equity nitko nece koji je prema svemu podcjenjen 50+% minimalno?

zar fondovi nemaju ograničenje ulaganja u smislu tržišne kapitalizacije neke firme? a obzirom da je mcap optime jako mala, vjerojatno ni ne smiju ovdje ulagati dok cijena ne poraste
[/quote]

ne govorim o mirovinskim fondovima….
[/quote]

fond da uđe u neki poziciju neće ulaziti sa milju-dvije kuna. recimo da je neki minimum 7-10 milj.kuna a vjerojatno je i više jer mu je inače presitno. kako da on dođe do te veće količine ? sigurno ne kupnjom na burzi jer bi cijena u par dana otišla 2-3 x gore i opet ne bi sakupio koliko je htio. ostaje mu jedino otkupiti veću količinu od nekoga iz top 10, ako je taj voljan prodati. ako se to dogodi, onda bi se moglo očekivati dokupljivanje preko burze

New Report

Close