OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Osim neto dobiti u GFI-u postoji još nekoliko stavki koje je korisno pročitati.

Postoje. Da.
Međutim ovo je ružno za vidjeti.
Prvo očistiš H1 i onda ga pripajaš.
Ma mislim, to se tako naprosto ne radi.
U Americi da s ovakvim izvještajem izađeš pred dioničare i kažeš da nema divke jer si pripojio H1 i odjednom popušio čitavu dobit i još otišao debelo u minus zbog toga pa objesili bi te za jaja, polili benzinom i zapalili.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ajde, ajde, morate jače i bolje drukati.

Vrijednost su korisnici i biznis, te nešto infrastrukture. Dugovi će se popeglati, za nešto više od godinu dana kreće postupak prodaje. Ima jedan dioničar koji je u banani i radi pritisak, nakon njega više neće biti baš mnogo povoljne robe na tržištu, IMHO.

Kakva dividenda . Tvrtka je u PSN. To znači prvo vjerovnici, nakon toga sve ostalo. Zamisli da isplate dividendu što bi bili ozbilnji.


odlično izvješće..goodwill isu platili i te stavke ubuduće nema..po ovome izvješću sljedeće godine dobit ok 25 mil,kuna

Već vidim naslov u novinama u veljači 2019, OPTE popravila rezultat za 100 milja kuna u odnoosu na 2017,a taman ju treba prodati…

izviješće standardno ni malo nije utjecala na trgovinu jer je ovo takva burza. par godina dave, muče, stišću dok ekipa ne izađe sa ogromnim gubitkom i onda u par dana hop 300%. tko je imao živaca i novaca pa izdržao bude bogato nagrađen.

who dares, wins

verdi:sve stoji al treba izdržat 2 godine…a puno njih ne želi da mu kapital bude zarobljen 2 god..


izviješće standardno ni malo nije utjecala na trgovinu jer je ovo takva burza. par godina dave, muče, stišću dok ekipa ne izađe sa ogromnim gubitkom i onda u par dana hop 300%. tko je imao živaca i novaca pa izdržao bude bogato nagrađen.

ova burza je idealna za treniranje živaca i strpljenja

Izgleda da ovdje nitko nije tragično doživio pojavu velikog gubitka u GFI-u.
Svi smo bili svjesni iznosa “nematerijalne imovine” koja je bila knjižena prilikom pripajanja H1.
Obzirom da je ta vrijednost izmišljena i nepostojeća, najbolje ju je rasknjižiti ( otpisati ) u što kraćem roku.
Otpisivanje je moglo biti i za čitav iznos, jednokratno, ali ako upravi više odgovara ovako, ista stvar.
Gubitke nastale otpisivanjem ove stavke možemo očekivati sve dok ona ne bude kompletno nestala.

Trenutno su puno važnije druge dvije stvari:
1) Kako će Optima poslovati obzirom na svoje obveze ( kratkoročno i dugoročno zaduženje + obveze iz PSN ).
2) Koliko će vrijediti “nematerijalna imovina” Optime kada dođe trenutak prodaje.
Ako je za H1 ta vrijednost bila oko 200 Mil. Kn, za Optimu ( u sadašnjoj veličini ) bi iznos mogao biti jako zanimljiv.
Izračunajte koliko bi to moglo iznositi po dionici i znati ćete što veliki investitori ovdje čekaju.

p.s.
Izostanak rasprodaje me dovodi do zaključka da smo ipak educirani investitori.
Ne mogu se načuditi, ali svaka čast. 🙂

Uskoro 600 mil prihoda i Ebitda od 150 mil u budućnosti, lijepi broj korisnika tj. tržišni udio i dočekati prodaju za 150 mil. Eura…neloše


verdi:sve stoji al treba izdržat 2 godine…a puno njih ne želi da mu kapital bude zarobljen 2 god..

daleko od tog da sam ljubitelj zarobljene imovine ali strašno mrzim nepovratno izgubljenu imovinu tipa todex i td. nisam još padao u napast da ovo prodam, a u rijetkim trenutcima depresije samo se sjetim onih 10 kn bez kojih prodaje neće biti. u mokrim snovima maštam i o 20 kn. svašta je tu moguće kad pogledamo s koje razine je padalo. na moju količinu dionica to su takve cifre da ih prosječan građanin ove države ne može zaraditi, a kamo li uštedjeti dok je živ. pa sad usporedi dvije godine sa cijelim životom.

who dares, wins

Ovih 150 mil € … Kolko je to po dionici?

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

@pinball

Cca. 17,5 kuna.. Tako nekako, živi bili pa vidili :-))

New Report

Close