OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ono sa Merkurom je bilo dobro ili loše????, mislim za dioničare, za Merkur sam siguran kako je prošao…


Znaci 5 milijuna dionica izdano po 10kn i podijeljeno dionicarima H1 telekoma? Kako ce se to odraziti na kretanje cijene koja je sada nekih 2.8kn?
kasno palis, vec odradjeno

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

ZMAJKI: mogli bi još neki kasno upalit pa za 2-3 godine pitat zašto je cijena iznad 6kn…

Topla preporuka svima da procitaju objavu agencije u NN.

Dakle ukratko : do zadnjeg je trena HT lobirao da se produzi koncentracija. U tome je jedva uspio na kraju potpomognut misljenjem povjerenika. Citava se prica zapravo vrti oko HAKOMA i njihovog svrstavanja optime kao značajnog trzisnog igraca te da je tadi toga cjeli proces stabilizacije ugrozen i da ce se tek kroz sljedece tri godine viditi pozitivni ucinci sinergije sa HTom. Iako je prica šuplja agencija ju je uvazila jer kao nisu mogli znati da ce hakom donjeti takvu odluku. E sad. Za malo manje od dvije godine HT ce napraviti procjenu cjene optime i krenuti u prodaju. Obvezali su se da nece narusiti vrjednost imovine optime za vise od 10 posto. (Korisničku bazu i opremu) ako budu agencija im moze ukinuti rjesenje u svakom trenu . Optima ce se prodati najboljem ponudjacu a ako istu ponudu daju stranci i neko nas onda ce stranci biti u prednosti.

Dakle priča je dobra iako sam zagovarao prodaju odmah cini se da su ugradjeni mehanizmi kako bi prodaja za dvije godine bila izdasnija i sigurna.

Procitao sam objavu i tamo se spominje novi poslovni plan za poslovanje do 2021 koji je napisan krajem prosle godine.

Bilo bi ga zanimljivo vidjeti.

Da i taj Plan je namjerno napravljen i tempiran kako bi se koncentracija produzila. Plan je kao neki vodic sta bi bilo kad bi bilo, i sta ce biti za 3 godine ako HT nastavi upravljati. Zanimljivo je kako se u ovom rjesenju agencije i ne spominje h1 skoro pa nikako te kako bi i da on nije u prici isto rjesenje agencija donjela. Cudi me kako agencija ne spominje vipnetovu ponudu za kupnju? Citava korespodencija prije rješenja bila je izmedju HTa optime povjerenika i Hakoma u jednim trenu s tim da je dopis hakoma na zalopojke HTa bas bio u smislu “pa koga vi pravite ludim”

Dal smo mi to krenuli ovdje prema nekim drugim cijenama ? 🙂

Nikome ništa ne vjerujem !
Papir sve trpi !
Mada je ovo OK papir za ovu našu baru, čak i ako ne ode u prodaju.


Ono sa Merkurom je bilo dobro ili loše????, mislim za dioničare, za Merkur sam siguran kako je prošao…

prošlo je super… tad sam i ja dobrim dijelom pazario, poslije prodavao između 3,5kn i 4
dakle, kako se okrene, tko je tad imao napadaj panike i prodavao prošao je kao i Merkur, tko nije…

ukopova se OPTIMA iznad 3…….put otvoren prema 4


ukopova se OPTIMA iznad 3…….put otvoren prema 4

ovdje se nekada ukopavalo po 1,5 – 2mil. ovo je simbolično grebanje(47 000kn) po površini, kao uostalom i na cijeloj burzi (3mil.)

pravo ukopvanje slijedi za 1.5 do 2 godine iznad 5 kn…a onda ko više ponudi njemu OPTIMA…

New Report

Close