OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znaci 5 milijuna dionica izdano po 10kn i podijeljeno dionicarima H1 telekoma? Kako ce se to odraziti na kretanje cijene koja je sada nekih 2.8kn?

Krenut ćemo i mi uzlaznom putanjom

calypso:oko 80% tih novih dionica drži HPB i CROATIA OSIGURANJE…oni neće prodavat..ostalo je oko 20& šta drže mali dioničari(oko 1 mil dionica i da se sve te prodaju cijena je 2.9 milk kuna..sitnica…znači nema zime za cijenu….niti 400 tisuća eura)…pa to su prihodi šta ih OPTIMA ostavri u 2 dana…sitnica…

Ja bi ovako gledao na stvari. Optima je za 58 mil kn kupila posljednjeg davatelja usluga da bi postali treci operater po velicini koji ce se i sam prodavati za dvije godine. Procjenite sami jeli to dobra kupnja, posebno sa vremenskim odmakom.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2017_07_75_1879.html
Novo rješenje Agencije za zaštitu tržišnog natjecanja. Valjalo bi pročitati.


Prvo pogledaja rast veleprodajne cijene, ako ti to nije dovoljno, onda evo ti pitanje, zasto nisi prihvatili ponudu od strane Vipneta, i Optima i H1?

Vipnet bi u mjesec dana platio sve obveze oba drustva(isto su napravili i u Metronetu) i dionicari bi dobili ok vrijednost za svoje udjele u vlasnistvu

Pa zasto nisu prihvatili??
Zato sto smatraju da ce za dvije ili tri god dobit vise, a njima dvije tri godine ne igra ulogu. Ne zaboravi da je Zaba pretvarala dug u kapital. Dakle, to sto bi sada Vip vratio trenutni dug (kao na Metronetu) nije dovoljno…kuzis


Kažu u objavi sa skupstine:
"Nove dionice bit će putem povjerenika za primanje dionica iz članka 522. st. 2. Zakona o trgovačkim društvima raspoređene dioničarima pripojenoga društva H1 TELEKOM d.d., i to prema omjeru zamjene
1 : 0,75 (jedan prema nula cijelih sedamdesetpet), koji će za 1 (jednu) dionicu pripojenog društva H1 TELEKOM d.d. steći 0,75 (nula cijelih sedamdesetpet) dionica Društva.

Dioničarima pripojenog društva kojima zbog omjera zamjene dionica nedostaje određeni iznos za stjecanje cijelog broja dionice Društva, Društvo će isplatiti doplatu u novcu, i to u razmjernom iznosu, a uzimajući u obzir vrijednost jedne dionice Optime od 1,70 kn (jedna kuna i sedamdeset lipa)."

Kako sam iz ovoga iscitao, a mozda grijesim, odnos cijene dionica ce biti zamjenjen u obliku 1:0,75 s time da ce do pune cijene dionicari dobiti isplatu u gotovu novcu uzimajuci u obzir cijenu dionice 1,70 kn.

Ne znam da li sam dobro shvatio iz teksta objave sa skupstine pa bi molio ako se netko bolje razumije u to od mene (jer ja bas nisam strucan), da li je prema njihovoj procjeni trenutna cijena 1 dionice tvrtke koja je nastala pripajanjem OT i H1 jednaka 1,70 kn + (1,70 * 0,75) = 2,97 kn?

Izgleda da nisam puno fulao 🙂
Bit ce pocetnicka sreca



Kažu u objavi sa skupstine:
"Nove dionice bit će putem povjerenika za primanje dionica iz članka 522. st. 2. Zakona o trgovačkim društvima raspoređene dioničarima pripojenoga društva H1 TELEKOM d.d., i to prema omjeru zamjene
1 : 0,75 (jedan prema nula cijelih sedamdesetpet), koji će za 1 (jednu) dionicu pripojenog društva H1 TELEKOM d.d. steći 0,75 (nula cijelih sedamdesetpet) dionica Društva.

Dioničarima pripojenog društva kojima zbog omjera zamjene dionica nedostaje određeni iznos za stjecanje cijelog broja dionice Društva, Društvo će isplatiti doplatu u novcu, i to u razmjernom iznosu, a uzimajući u obzir vrijednost jedne dionice Optime od 1,70 kn (jedna kuna i sedamdeset lipa)."

Kako sam iz ovoga iscitao, a mozda grijesim, odnos cijene dionica ce biti zamjenjen u obliku 1:0,75 s time da ce do pune cijene dionicari dobiti isplatu u gotovu novcu uzimajuci u obzir cijenu dionice 1,70 kn.

Ne znam da li sam dobro shvatio iz teksta objave sa skupstine pa bi molio ako se netko bolje razumije u to od mene (jer ja bas nisam strucan), da li je prema njihovoj procjeni trenutna cijena 1 dionice tvrtke koja je nastala pripajanjem OT i H1 jednaka 1,70 kn + (1,70 * 0,75) = 2,97 kn?

Izgleda da nisam puno fulao 🙂
Bit ce pocetnicka sreca
[/quote]

ne nego ako imas 100 dionica h1 dobit ces 75 opte, ali ako imas 101 h1 opet ces dobiti 75 opte i 1,70kn
sigurno ti nece dati i dionice i novce za sve…


Znaci 5 milijuna dionica izdano po 10kn i podijeljeno dionicarima H1 telekoma? Kako ce se to odraziti na kretanje cijene koja je sada nekih 2.8kn?

dovaljan vam je jedan novi Merkur os.
nije da vam priželjkujem…

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/ySGHjPHMFkcMBNg9qfaxPQ==.pdf

Obavijest o pripajanju društva H1 TELEKOM d.d. društvu OT-OPTIMA
TELEKOM d.d.

..pocinje nova era za Optimu… 🙂

sretno nam bilo… 😀



Znaci 5 milijuna dionica izdano po 10kn i podijeljeno dionicarima H1 telekoma? Kako ce se to odraziti na kretanje cijene koja je sada nekih 2.8kn?

dovaljan vam je jedan novi Merkur os.
nije da vam priželjkujem…
[/quote]

Pozlatile ti se rijeci…

New Report

Close