OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ili ajmo ovako. Da SADA neko kupi optima solo i da 10 kuna po dionici. Tj da 630 miliona kuna. Zatim jos plati sve dugove optime- preostale dugove i dolazimo do brojke manje od 1 milijardu kuna. I onda sav novac odlazi u neto dobit. Koliko bi to bilo ? 80 miliona kuna ? Pa za koliko vremena bi isplatio akviziciju ? Neka ostavi i za amortizaciju npr 20 miliona kuna. Za koliko bi tada isplatio akviziciju ? Pa ako optima ne vrijedi sto su se svi pocupali oko optime i h1 ? Zato nam i je tako kada ne cijenimo ono sto imamo. Zar ne ? Ova firma je cash masina.

Optima je cash masina….mislio sam da sam sve cuo, al ovo je vrh


Ili ajmo ovako. Da SADA neko kupi optima solo i da 10 kuna po dionici. Tj da 630 miliona kuna. Zatim jos plati sve dugove optime- preostale dugove i dolazimo do brojke manje od 1 milijardu kuna. I onda sav novac odlazi u neto dobit. Koliko bi to bilo ? 80 miliona kuna ? Pa za koliko vremena bi isplatio akviziciju ? Neka ostavi i za amortizaciju npr 20 miliona kuna. Za koliko bi tada isplatio akviziciju ? Pa ako optima ne vrijedi sto su se svi pocupali oko optime i h1 ? Zato nam i je tako kada ne cijenimo ono sto imamo. Zar ne ? Ova firma je cash masina.

VIP je trenutno puno povoljniji po cijeni od Optime, prešao prije nekoliko mjeseci s jednim dijelom firmi, ako ubrzo nešto ne promjene proizvodnja te makine će biti sve manja i manja, jedan od razloga zbog kojega sam prodao dionice je i to, cijena kod korisnika imati će bitnu ulogu u budućnosti, pa ako netko misli da je ovo druk, nije još na takvoj cijeni da bih opet ulazio, tako da ………………

A njihovi pokazatelji su bas obrnuto od vaseg iskustva. Optima je povecala EBITDA zbog toga sto je povecala broj korisnika. I to je EBITDA za 5 % veca.

Status Quo: Roll Over Lay Down

I dalje u iščekivanju veeeeeelikog prometa ☺

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica



Ili ajmo ovako. Da SADA neko kupi optima solo i da 10 kuna po dionici. Tj da 630 miliona kuna. Zatim jos plati sve dugove optime- preostale dugove i dolazimo do brojke manje od 1 milijardu kuna. I onda sav novac odlazi u neto dobit. Koliko bi to bilo ? 80 miliona kuna ? Pa za koliko vremena bi isplatio akviziciju ? Neka ostavi i za amortizaciju npr 20 miliona kuna. Za koliko bi tada isplatio akviziciju ? Pa ako optima ne vrijedi sto su se svi pocupali oko optime i h1 ? Zato nam i je tako kada ne cijenimo ono sto imamo. Zar ne ? Ova firma je cash masina.

Optima je cash masina….mislio sam da sam sve cuo, al ovo je vrh
[/quote]
Koji to posao u Hrv uprihoduje 100 miliona kuna i to nakon predstecaja ? Ovo je specifican biznis ili cash cow. Kao i farma industrija, cash cow. A Hrvati ocito jako vole telefonirati 🙂 ovdje nema ugovora, pa cekanja naplate, pa 360 dana poceka, pa Agrokora itd…cash

Status Quo: Roll Over Lay Down

Povijesnog 20.06. prodavao je i HPB Global.
Zadnji datum trgovanja prema dostupnim podacima bio je 20.06., cijena 2,85 kn.
Izgleda da je stao sa prodajom ovih dana.

..dal ko ima info jel VIP posla žalbu EU komisiji za odluku..i jel se zna otprilike vremenski period za odgovor na žalbu…?

Pitajte kolegu Oreskovica, on bi to mogao znati….

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

I evo nas opet !
Kome treba Opte, neka stane u red.. biti će za svih !
Netko opet izlazi. Ili još uvijek izlazi, a imali smo samo mali predah.
OK je to.


I evo nas opet !
Kome treba Opte, neka stane u red.. biti će za svih !
Netko opet izlazi. Ili još uvijek izlazi, a imali smo samo mali predah.
OK je to.

Na 2,50 kn se uključujem u kupnju.

mislim da se ovdje još nemože pričat o tome da neko izlazi jer promet je premalen za bilo šta zakljičit…

Jeste vidjeli u jednom trenutku naloge na asku ?
I kupnju u hvatanju zaklona ?

New Report

Close