OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


mislim da h1 dionica dugo neće biti..tko zna koliko dugo

.. i kad dodju na burzu neće imat utjecaj na cijenu…veliki šta drže iznad 80 posto sigurnio ne prodaju kad će to isto za 3 godine prodat za puno bolju cijenu..HPB i CROATIA osig imaju novca tako da zasigurno mogu čekat…i čekat će..


U h1 prva 4 drze preko 90% dionica. Tako da vam i ta prica o padu cijene nakon konverzije dionica ne drzi vodu. A vec danas su cudom nestali svi ti silni prodajni nalozi. Jucer ko je imao cohones i lovu mogao je kupiti po najnizoj cijeni koju vise necete vidjeti. Ja nazalost nisam imao lovu.

jel imate barem iskustvo?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

prdekalo
cros ima toliko novaca, a ipak prodaje već neko vrijeme atpl (ioako je bio najveći dioničar) neki bi rekli po smiješnoj cijeni
i hpb može čekati, ali njegov fond pomalo prodaje dionice opte!
ZAŠTO?

vauvau i ostali
dižete optimu u nebesa sa ogromnim dugom (pripajanje h1 je još jedno zlo jer će trebati barem 2-3 g za restrukturiranje), a adris i neke slične tvornice keša vam se ne sviđaju jer ste vi tako zamislili!!?? svašta!!!

Ovo je sjajno ! Svi smo u pravu !
Ako HPB izlazi, biti ce papira kao salate. Dostupno svima.
Ako je stampedo od 117 000 komada bio iz drugih razloga, onda nece biti.
Simple.
Znati cemo vise vec sutra. Kratkorocno, biti ce ovdje svega. Dugorocno, biti ce novaca.


prdekalo
cros ima toliko novaca, a ipak prodaje već neko vrijeme atpl (ioako je bio najveći dioničar) neki bi rekli po smiješnoj cijeni
i hpb može čekati, ali njegov fond pomalo prodaje dionice opte!
ZAŠTO?

vauvau i ostali
dižete optimu u nebesa sa ogromnim dugom (pripajanje h1 je još jedno zlo jer će trebati barem 2-3 g za restrukturiranje), a adris i neke slične tvornice keša vam se ne sviđaju jer ste vi tako zamislili!!?? svašta!!!

Adris i Optima su potpuno dva različita koncepta. Vrijednost Optime proizlazi iz relativnog položaja na trzistu i njezinih korisnika te djelomično infrastrukture. Vrijednost Adrisa je nešto potpuno drugo obzirom na mogucnosti koje mu pruža njegova keš pozicija, financijska poluga i vlasnička struktura.

Adris bi u nečijim drugim rukama mogao biti sjajna kompanija, postojeća uprava ne stvara vrijednost dioničarima nego se bavi osvajanjem pozicija unutar društva i kontrolom, a ne poslom koji joj je povjeren. S druge strane, Oprimom upravlja HT koji će ili stvoriti vrijednost ili neće u specifičnom okruženju. Podcjenjenost Optime proizlazi iz cijene osvajanja korisnika i sličnih transakcija koje je poduzimala konkurencija u Hrvatskoj, a ne iz mogućnosti organskog rasta. Naprosto, jer je organsko osvajanje korisnika izuzetno skupo i slabo učinkovito. I za najveće operatere, zato se u tom sektoru odvija koncentracija dulje od desetljeća i iluzorno je vjerovati da će se proces zaustaviti (Iskon, Bnet, Amis, Metronet…) Sto god mislili o tome, korisnici su uglavnom vjerni operaterima u duljem vremenskom razdoblju. Ne dižem nikakvu Optimu u nebesa, samo mislim da vise vrijedi ili će vrijediti spojena sa H-1 ukoliko to spajanje bude uspješno, a HT osigura korektno i zakonito postupanje prema rješenju AZTN.

A sto se tiče HPB neka samo prodaju. Daj Boze da sve rasprodaju!

Adris je s druge strane growth kompanija koja to ustvari nije, u prvom redu zahvaljujući upravi koja već godinama daje gas i istodobno stišće kočnicu. Tako se ozbiljan posao ne radi. I o tome treba povesti raspravu u javnosti i na skupštinama Adrisa. Toliko.


prdekalo
cros ima toliko novaca, a ipak prodaje već neko vrijeme atpl (ioako je bio najveći dioničar) neki bi rekli po smiješnoj cijeni
i hpb može čekati, ali njegov fond pomalo prodaje dionice opte!
ZAŠTO?

vauvau i ostali
dižete optimu u nebesa sa ogromnim dugom (pripajanje h1 je još jedno zlo jer će trebati barem 2-3 g za restrukturiranje), a adris i neke slične tvornice keša vam se ne sviđaju jer ste vi tako zamislili!!?? svašta!!!

Randopph i ostali
Adris i slice tvornice keša moze i moja baba procjenit da su dobre firme. Jel to vas maksimum?
Nije vas bilo nigdje dok nije dosla odluka AZTNa i prolongirala prodaju za 2 god. I nakon 2 tjedna vas opet nece biti na ovoj temi jer nemate nista smisleno za napisati.
Ogroman dug..ok. a u odnosu na Ebitda? 300ts korisnika? Zasto je onda Vip pod mus dao ponudu za Optimu ako ne vrijedi i ako je dug ogroman?
Jel znate sto je HT dobio ovom transakcijom da sutra svoj dio proda za 0kn, odnosno da pokloni?
Ako nemate konkretnih argumenata osim velik dug i negativan kapital…pliz
Pogledajte kolki je dug i kapital imao Bnet, Amis, Metronet…
Kao da ja sad vama kontriram kako Adris je mogao TDR prodati ranije, da nisu smjeli dati kredit Agrokoru, da lose investiraju hrpu kesa koju imaju….svasta, nisam lud…Adris je super firma….ali ja veci potencijal za rastom vidim kod Optime i to sa jasnim argumentima.
Sretno s vasim ulaganjima i buducim prinosima

kolega pemar
gdje je tko bio, kada je kupovao i/ili prodavao opte i zašto, i pisanje ili ne pisanje na forumu, bilo argumentirano ili ne…. zar je to vaš maximum?

i, molim vas, gdje sam napisao da je optima loša ili neperspektivna dionica? a adris sam spomenuo samo onako, usput.što bi bilo da sam spomenuo npr ingru ili dalekovod? razumijete li sad što sam mislio reći?
jako su mi dobro poznate priče o navedenim telekomima i njihove valuacije prilikom prodaje, ali od samog početka kombiniranja sa h1 postao sam vrlo skeptičan da to ne ide na mlin optime. ova odluka aztn-a samo potkrijepljuje moj pravac razmišljanja jer će još morati proći nekoliko godina do očekivanog raspleta.

a vi se i dalje žestite i burno reagirajte na svaki napisani post! ali pazite, može biti opasno po zdravlje!
svako dobro želim!

Kolega randopph,

Hahaha vjerujte mi, nit se zestim niti burno reagiram. Nije mi namjera bila da ovo shvatite kao napad. Da ne privatiziramo temu….svako dobro i Vama.

Optima je 2016 imala 2,5 % vise korisnika. Imala je i 5, 5 miliona kuna troska za stjecanje tih novih korisnika. Po nekakvim odokativnim procjenama radi se o oko 5000 novih korisnika. Koliko onda optimi vrijedi novih 90000 korisnika ? Da je nekakav start up u prilogu koliko bi to novaca bilo ? Vjerojatno puno vise, ako bi uopce bilo moguce. Samo po trosku u novim korisnicima stiglo je oko 90 miliona kuna koje bilo potroseno u marketing. Ovo je kada se poslozi cisti dobitak za optimu. IMHO

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ili ako pogdledamo solo optimu 2016 godine. Neto dobit je 13 do 14 miliina kuna. Pa kada plate sve rate, kredite, kamate i predstecaje, stecaje i čuda koja uspjesno vracaju i jos plate marketing i stjecanja novih korisnika u 10 godina neto im ostaje 130 miliona kuna. Kako ce tek biti kada se rijese oprerecenja iz psn ?

Status Quo: Roll Over Lay Down


Ili ako pogdledamo solo optimu 2016 godine. Neto dobit je 13 do 14 miliina kuna. Pa kada plate sve rate, kredite, kamate i predstecaje, stecaje i čuda koja uspjesno vracaju i jos plate marketing i stjecanja novih korisnika u 10 godina neto im ostaje 130 miliona kuna. Kako ce tek biti kada se rijese oprerecenja iz psn ?

..e moj renči..malo ljudi vidi ovo što ti govoriš….svakim danom Optima je sve vrijednija i vrijednija…

Ili ajmo ovako. Da SADA neko kupi optima solo i da 10 kuna po dionici. Tj da 630 miliona kuna. Zatim jos plati sve dugove optime- preostale dugove i dolazimo do brojke manje od 1 milijardu kuna. I onda sav novac odlazi u neto dobit. Koliko bi to bilo ? 80 miliona kuna ? Pa za koliko vremena bi isplatio akviziciju ? Neka ostavi i za amortizaciju npr 20 miliona kuna. Za koliko bi tada isplatio akviziciju ? Pa ako optima ne vrijedi sto su se svi pocupali oko optime i h1 ? Zato nam i je tako kada ne cijenimo ono sto imamo. Zar ne ? Ova firma je cash masina.

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close