OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Posteno, jedini, priznajem da sam kratak danas za 10 000 kn. Dugorocno ce mi ubuduce samo trava rasti.

Nisi jedini. Lako je biti general poslje bitke, ali nedvojbeno je bilo naznaka da bi se ovo moglo dogoditi. Ne znam zašto sam vjerovao da će tržište pozitivno reagirati na spajanje Optime i H1.



Posteno, jedini, priznajem da sam kratak danas za 10 000 kn. Dugorocno ce mi ubuduce samo trava rasti.

Nisi jedini. Lako je biti general poslje bitke, ali nedvojbeno je bilo naznaka da bi se ovo moglo dogoditi. Ne znam zašto sam vjerovao da će tržište pozitivno reagirati na spajanje Optime i H1.
[/quote]
nema tu tržišta. sve što vidiš je obmana jer su svi na ovim razinama u gubitku. po milijonti put gledamo isti igru ne talentiranih menadžerčića. nauka je samo pogoditi apsolutno dno. nekog velikog rizika na duže staze nema. ipak je puno ljepše gledati kad si ušao na 1,20 nego na 2,20. ako likvidnost bude ovakva i ne uključi se netko moćan očekujem bezobrazan popust.

who dares, wins

Ja sam istog misljenja kao verdi. Iako stomje popust veci i likvidnost ce biti veca. Po logici nece ici ispod cijene koju je imala optima na pocetku upravljanja ht i kada ju je prodavao merkur. Ja sam trenutno isto na gubitku, ali se ne brinem. Cak sam ga i predvidjala jer nije bilo vece trgovine prije izlaska AZTN obavijesti. Da su insideri znali da ce rasti, kupovali bi i promet bi bio veci. Ujedno da su znali da ce padati insideri bi prodavali uz rast prometa i pad cijene ili ih se to ne bi ticalo jer nisu kratkorocni ulagaci.
Po izistanku nekakvog veceg prometa i obzirom da nije bilo pada cijene zakljucila sam da porasta nece biti. Cak sam i prokomentirala dok ne bude minimum 600 000 kuna dnevnog prometa nista od porasta cijene. Ostajalo je ili isto ili pad. Obzirom da ne mogu anticipirati pad, niti dubinu niti trajanje. Odlucila sam cekati i pripremiti se za dokup kada mi se ucini da je doseglo dno. Ponavljam da ja nisam trejder. Sada kada vidim koliko se novih dionica moze pojaviti na burzi mislim i da dno moze biti dublje od danasnjeg. Ali isto mislim da ima prilicno novca koje ovu priliku nece propustiti. Kada se pojavi likvidnost i ja kupujem

Status Quo: Roll Over Lay Down

Bla, bla… Ako nema vijesti za pad, pada nece biti.

To netko odradjuje i lupa da srusi namjerno cijenu. Ili je nekome puknuo margin, ili su zrikavci iz HPB-a, neki retailer koji hoce po bilo kojoj cijeni van i sl. Mozda i VIP jer su “jako naljutili” sto im velika mama nije dala bebu da se njome igraju. Mozda Hanzi, on ima valjda najvise razloga ili oni Curkovici koji su izgubili sve i dilutani su u H-1.

Ovdje ima puno nezadovoljnih i svaka dionica osim onih koje imaju jaku institucionalnu podrsku od mirovinaca i sl. se moze lupati tako gore, dolje, svaki dan. Prosjecan spekulant je povodljiv i ponasa se kao da ima vruc krompir u rukama, a zapravo su najstabilnija grupa izvorni dionicari koji au strpljivi i ne zamaraju se puno svakodnevnim oscilacijama. Al to sve skupa nije bitno.

Bitna je lova na kraju dana i zarada.Da firma ne valja, ne bi se HT s njome toliko natezao, VIP pokusavao bilo kako uci u nju. Jasno je da za ovladavanje korisnicima je potrebno potrositi mnogo vise novaca nego kupnjom Optime. VIP je da bi dosao do dvadesetak posto trzista potrosio kroz akvizicije milijardu kuna i preuzeo vise od 500 milijuna kuna dugova i opet je daleko od cilja.

Ovakvih epizoda ce biti ne samo na Optimi nego na svim dionicama jer je market šupalj, investitori isprepadani i jer ne postoji jasna agenda glede vrednovanja i vrijednosti i naravno ppstivanja zakona i jasnih pravila igre. Agrokor je unakazio burzu i ulaganja. I umjesto prikupljanja kapitala putem burze mi gledamo rasprodaju i koncno preuzimanje domaceg gospodarstva. Arenaturist bi bila propast da je nisu podrzali mirovinci. I tu je zapravo velik moralni hazard jer malena skupina ljudi raspolaze velikim resursima i prcesto nosi dvojbene odluke. Dok se drzava bavi nepotrebnim dilovima oko Ine i sl.

Ako je netko ima sumnji da Optima nece biti prodana gadno se prevario… Kao i Kraš, LRH, RIVP, Adris…. Nastavi niz. Pitanje je samo trenutka i okolnosti.

Mislim da jos uvijek veliki apstiniraju, a mali odredjuju cijenu.

Status Quo: Roll Over Lay Down

najvažnije je da optima dobro posluje ..sve ostalo će doć na svoje…



možda vip odlučio izaći… ak je moglo bi to 1,5 do 1,7kn. savjetujem oprez malim dioničarima.

Pa kad bi bilo tako onda su mogli potražiti kupca, a ne ovako. To bi bas bila negativna reklama za njih jer bi bilo neozbiljno. Mogli su prodavati prije po znatno većim cijenama. Njihov je udjel ionako nebitan.
[/quote]
A tko bi točno kupio i zašto? Kada se provede konverzija papira sigurno će biti udaranja po bidu i kupovanja ispod trenutačne cijene. Mislim da cijela situacija + ljetna letargija ne idu trenutačno na ruku cijeni dionice. Ok, 1 mil dionica je ništa ako gledamo siječanj-ožujak a samim time i njihov udjel, ali sada… Moglo bi to zaroniti. Oni koji imaju keša sigurno će nuditi puno manje. Nažalost 99% ekipe s foruma su kockari, koji su uspjeli od par tisuća kuna napraviti par lipica, te im se i tu stvara scenarij iz noćne more. Budemo vidjeli kuda će ovo

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

a šta ako EU komisija ponošti odluku…šta će reć oni koji danas prodaju….

Ajmo o cinjenicama. Cijena je rasla nakon potvrde spajanja h1 i optime na 4 kune cekalo se na aztn. Tu se vrtila mjesecima i stabilizirala na 3.5 kuna. To je cijena dakle koju je trziste odredilo kao fer za spojene firme. Ovaj pad posebno onaj jucer je namjesten. To se vidilo kad je namjerno cjena otisla u blokadu po 2.6 i nakon izlaska vratila se na 2.9. Gluposti su price o cjeni ispod 3 kune….


Ajmo o cinjenicama. Cijena je rasla nakon potvrde spajanja h1 i optime na 4 kune cekalo se na aztn. Tu se vrtila mjesecima i stabilizirala na 3.5 kuna. To je cijena dakle koju je trziste odredilo kao fer za spojene firme. Ovaj pad posebno onaj jucer je namjesten. To se vidilo kad je namjerno cjena otisla u blokadu po 2.6 i nakon izlaska vratila se na 2.9. Gluposti su price o cjeni ispod 3 kune….

Molim vas koje su to činjenice da dionica vrijedi 3 kn kako navodite ? Ništa niste rekli !
Činjenica je da dionica ne vrijedi uopće, obzirom da joj je dug 10 puta veći od kapitala . Dajte vi navedite jednu činjenicu zašto vrijedi više ?

Dug se uredno servisira, a kapital je otpisan kroz predstecajnu. Možda bi se trebali malo vise uputiti u poslovanje telekom operatera da shvatite o kakvom se poslovnom modelu radi, a ne pisati napamet.

Ako ne znate i ne razumijete. Možete imati kredit za nešto x puta vece od vrijednosti imovine, al ako ta imovina ima veliku operativnu profitnu maržu (Ebitda), a kod Optime je ona veća od 24% onda se kredit servisira bez problema i dug nije problem. Uputite se u materiju.

@Vauvau
kolega bavim se činjenicama, a ne pretpostavkama. Činjenice su činjenice dok ne iznesu drugo službeno izvješće, pa vas molim da se činjenica držimo. Iz njih je vidljivo da vjernovnici u svakom trenutku tvrtku u stečaj mogu poslati. Da li hoće ili ne ovisi o niz okolnosti . Za sada sve klapa. Zaštita HTa, vidim, iz Rješenja Aztna je uvjetna i vremenski ograničena, a što govori da je poslovanje na iglama s tolikim dugom .
Uostalom logičan potez HT-a bi bio gašenje Optime, Iskona, H1… i pretpanje korisnika u njihovu bazu podataka, ali čeka se konkurencija koju HTe za sada nema, već preko konekcije reketerai sve davatelje fiksne i mobilne mreže. To govori o čistom monopolu kao i dogovorim cijenam svih operatora u zemlji protiv građana ove zemlje. Mogla bi EU tome i stati na kraj .

New Report

Close