OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nadam se da ima dobrih ljudi da je spuste na barem 2 kn….dosta nas bi to razveselilo za odličan shoping..



gužva je na prodaji i trajat će još dugo dok cijena ne pade na razinu 1,7 kuna a možda i niže.na toj cijeni je bila razmjena dionica H1i OPTIME u omjeru 1-0,75 pa sad dioničari H1 kao i masa koja je kupovala po tim i nižim cijenama nadajući se prodaji optime jačem igraču imaju gomilu dionica i ne da im se čekat nekoliko godina pa su odlučiti pokupiti dobit.

Ako je omjer h1-optima 1 naprama 0,75, i ako dionica h1 vrijedi 1,7 kn, koliko vrijedi 1 dionica Optime – više ili manje?

1, 7 kn čini 0,75 vrijednosti jedne dionice Optime – 100 posto 1 dionica optim vrijedi dakle 1,7/ o,75 = 2,26
[/quote]
mislim da sam tu cijenu izračunao prije 4-5 mjeseci, ali neki su me ovdje uvjeravali da to nema veze, da je to bilo u ono vrijeme, sada se ipak ubrzano približavamo toj cijeni, sreća da sam išao van na 3,8-3,9 nakon toga, iako je sve ukazivalo da ne treba prije 7, ali čim ZABA kolo vodi, isključi se iz kola prije nego te pregaze, isto su napravili na ISTT, sve poplašili i izgurali, pa onda dali na prodaju za nekoliko mjeseci na 80% većoj cijeni, možda ovdje……………?

Kada vidim da je doseglo dno kupujem :))

Status Quo: Roll Over Lay Down


možda vip odlučio izaći… ak je moglo bi to 1,5 do 1,7kn. savjetujem oprez malim dioničarima.

Pa kad bi bilo tako onda su mogli potražiti kupca, a ne ovako. To bi bas bila negativna reklama za njih jer bi bilo neozbiljno. Mogli su prodavati prije po znatno većim cijenama. Njihov je udjel ionako nebitan.

koliko se meni cini, jedna obrana je bila na 2,65 ako ostane iznad to je potpora i ide lagano gore, ako probije ispod idemo na 1,88 to je za mene i dobar scenarij iako sam dionicar ali imam kesa :), makar i ovaj pad me iznenadio kontam da je namjesten

ne mari za male stvari i ostat ce male

Ja sam zec. Ne kupujem jos dok ne pocne rasti. Ili ako tehnicari mogu reci do kuda ce ovo padati.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Posteno, jedini, priznajem da sam kratak danas za 10 000 kn. Dugorocno ce mi ubuduce samo trava rasti.
Zbogom fundamenti, zivio trejd !




gužva je na prodaji i trajat će još dugo dok cijena ne pade na razinu 1,7 kuna a možda i niže.na toj cijeni je bila razmjena dionica H1i OPTIME u omjeru 1-0,75 pa sad dioničari H1 kao i masa koja je kupovala po tim i nižim cijenama nadajući se prodaji optime jačem igraču imaju gomilu dionica i ne da im se čekat nekoliko godina pa su odlučiti pokupiti dobit.

Ako je omjer h1-optima 1 naprama 0,75, i ako dionica h1 vrijedi 1,7 kn, koliko vrijedi 1 dionica Optime – više ili manje?

1, 7 kn čini 0,75 vrijednosti jedne dionice Optime – 100 posto 1 dionica optim vrijedi dakle 1,7/ o,75 = 2,26
[/quote]

Vrijednost OPTIME kao i svake druge dionice vrijedi onoliko koliki ce biti slobodni to novca u buducnosti, book vrijednosti i korelacije vrijednosti preuzimanja mozete okaciti macku o rep, dakle ovo preuzimanje takodjer moze rezultirati negativnim Goodwill-om (ako razumijete sto je negativni goodwill)
[/quote]

Slobodan tok novca će ovdje biti izvrstan. Radi se o keš uslugama i očekivana godišnja Ebitda će u godini konsolidacije poslovanja biti na razini od barem 150 milijuna kuna. Ako je sad kapitalizacija na razini od 200 milijuna kuna, onda je mktcap/Ebitda 1,33. Doduše, iz tog će se namirivati i svi dugovi koji nisu mali, no ako mi nadjes ijednu dionicu u RH sa tako povoljnim omjerom, ja ti dam pola svojeg udjela u Optimi. Čak i da financijski dugovi poslije spajanja budu na razini od 300 milijuna kuna, EV/Ebitda bi trebala iznositi oko 3,3. Za telekom sektor to je povoljno. Kažem pod uvjetom da se osigura nesmetano i povoljno financiranje do stabilizacije poslovanja nakon spajanja.

Ne postoji mogućnost dilutiona jer bi se isti morao raditi po 10 kuna po dionici, a vodeći suvlasnici uz HT su banke koje će naći načina da povoljno financiraju poslovanje firme do stabilizirajuće godine odnosno trenutka prodaje.

Svi mudro sute. Valja sam ja jedini ostao u dionici. A valjda i sjedim na najvise papira. Medaljicu molim !
Od dana danasnjeg ubuduce, tehnicari su my best friends ! Ovo je dakako prilika za dokup.
Znalo se da ce cijena pasti…..ali ovoliko…. Ovi sto prodaju kao da tudje prodaju.


Posteno, jedini, priznajem da sam kratak danas za 10 000 kn. Dugorocno ce mi ubuduce samo trava rasti.
Zbogom fundamenti, zivio trejd !

Da fundamenti! 😀 Mislis reci, zbogom spori trejd, živio brži trejd. Udaraš sad još brže, da naknade brokerima idu čim više! Od brokera ćeš dobit medalju! 😀

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

To je meni zvučalo ironično… sarkazma malo.

danasnjim danom ,dugorocni su samo produzili vjek na 1-2 god..

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

New Report

Close