OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prije odluke AZTN-a, Vipnet je poslao pismo namjere o kupnji Optima telekoma AZTN-u i najvećim vjerovnicima Optima telekoma. U AZTN-ovu objašnjenju odluke stoji da je ona donesena radi očuvanja Optima telekoma i H1 telekoma što nije slučaj budući da su oba operatora kupci veleprodajnih usluga HT-a i ovisni su o veleprodajnim cijenama koje određuje HT i koje su u siječnju povećane za više od 25 posto, a nova povećanja se očekuju u siječnju 2018. godine. Nadalje, Optima i H1 ne investiraju već iskorištavaju infrastrukturu HT-a čime je HT jedini koji ima koristi u ovakvoj situaciji. Nakon završetka upravljanja od strane HT-a, Optima i H1 će ostati prazne ljušture bez zainteresiranih kupaca i to će biti krajnji učinak ove odluke. Ova odluka također diskriminira bilo kojeg nacionalnog operatora u namjeri da kupi Optimu i H1 u korist operatora koji u trenutku kupnje 2019. neće biti prisutan na tržištu. S druge strane, HT dobiva sedmogodišnju kontrolu nad Optimom, a sad i nad H1

Status Quo: Roll Over Lay Down

Znaci VIPNET je poslao ponudu za kupnju OPTIME ! Zato je kasnila odluka.
I sto znaci ovo: Ova odluka također diskriminira bilo kojeg nacionalnog operatora u namjeri da kupi Optimu i H1 u korist operatora koji u trenutku kupnje 2019. neće biti prisutan na tržištu.
Sto to sve znaci ???

Status Quo: Roll Over Lay Down


Znaci VIPNET je poslao ponudu za kupnju OPTIME ! Zato je kasnila odluka.
I sto znaci ovo: Ova odluka također diskriminira bilo kojeg nacionalnog operatora u namjeri da kupi Optimu i H1 u korist operatora koji u trenutku kupnje 2019. neće biti prisutan na tržištu.
Sto to sve znaci ???

pa nek VIPNET da javnu ponudu za otkup dionica, ako je cijena fer , prodat ce mu i veliki i mi mali, mislim da ce lako sakupit puno vise od 50 %, koliko vidim ht ima “samo ” 19 %

Nema sto Vipnet razgovarati s vjerovnicima nego s dioničarima. Ovako kako je napisano ispada da se to odnosilo na kupnju Optime kroz ili neposredno prije procesa predstecajne kad su vjerovnici odlučivali. Danas o sudbini odlučuju dioničari, a ne vjerovnici.

Dosta je sve to nejasno napisano. Svatko zagovara svoju priču. Očito je i Vipu i HTu stalo da ovladaju društvom, a to vjerojatno nije slučajno.

Ne vidim da su poslovni rashodi kod Optime značajnije rasli u prvom kvaratalu, pa mi se čini da u Vipnetu plasiraju “malo” iskrivljenu priču.

A tko brani Vipnetu da stavi nalog najmanje 25% kompanije na burzu na neku cijenu za koju smatra da je vrijednost pa da vidimo koliko će toga sakupiti?

Karikiram naravno. Zalazu se navodno za transparentnost, a i sami šuruju svima iza ledja. Dajte ponudu! Ako imate namjeru preuzimanja.

Ok. A sto je ovo ?
odluka također diskriminira bilo kojeg nacionalnog operatora u namjeri da kupi Optimu i H1 u korist operatora koji u trenutku kupnje 2019. neće biti prisutan na tržištu.
Gdje ce biti ht ? Zasto ga nece biti na trzistu ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

neće bit na tržištu jer neće smjet kupit..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Koga se nece smjeti kupiti ? Tko nece biti na trzistu ? Pise da operator u ciju korist se radi nece biti na trzistu. Sto to znaci ?

Status Quo: Roll Over Lay Down


Koga se nece smjeti kupiti ? Tko nece biti na trzistu ? Pise da operator u ciju korist se radi nece biti na trzistu. Sto to znaci ?

Renci u odluci se spominje da ukoliko ponude budu jednake da se prednost daje kupcu koji nije prisutan na trzistu. Zato Vipnet i grakce jer se mislio sada docepati Optime za jeftinije novce nego sto ce biti slucaj kad ce se morati natjecati i licitirati s drugima. Kuzite, htjeli su sada biti jedini kupac, a ovako ce morati dati vecu ponudu. Zato im ne pase ova odluka. Sve u svemu, kupaca ima i ovdje nas ceka vatromet.

Renci, po predstecajnoj HT ne smije kupiti.
Potreban je treci veliki operater. Da ne bude monopola. E sada…….

ako eu komisija poništi odluku ide optima odma na prodaju..ako ne za 3 godine opet ide na prodaju..u svakom slučaju idlična stvar za dioniačare..

Zar je itko sumnjao da ce odluka biti drugacija? U zemlji gdje se radi interesa vlada namjesta kakav je problem nasteliti jedan mali aztn? Nebudite naivni. Ja sam davno rekao da je najbolja odluka da ae odbije spajanje. Medjutim odlicno je sto je vipnet javio sa ovim infom, moguce je da ce komisija ponistiti odluku aztna. A ato se tice onog dijela da ce kupac koji nije na trzistu imati prednost to samo govori da je odluka namjestena kako bi se onemogucilo konkurenciji da poveca udio na trzistu kad do prodaje dodje. U svakom slucaju bit ce ovdje svega. Po meni rast cijene nije iskljucen kako se bude ova prica oko vipa odvijala.

meni se ovo u opće ne dopada jer nema veze sa tržišnom ekonomijom. zainteresiranih kupaca ima i nek se to proda na brzaka. dt nek si taj socijalizam provodi u ddr-u ako već ne može u zapadnoj njemačkoj. koliko god je ovo zicer čekam samo određeni nivo i zbogom. dugo sam se dvoumio da uložim puno ozbiljnije novce u ovo ali me ta pravna nesigurnost stalno drži na oprezu. i sad da zaradim 200% nisam nikako zadovoljan. od jednog zicera administrativnim metodama su napravili obično sra.je. ova država što prije propadne i krene opet iz početka to će bolje biti.

who dares, wins

New Report

Close