OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Optima mi stvarno djeluje jefitno.

Samo jedan pokazatelj koji pokazuje svu podcijenjenost dionice:

P/B = 6

Naravno, to ne znači da ne može i do 10.

Cini mi se da se to ne bukira u prodaji. I bolje da ne ide po buku. Nego ja da sam tcom sigurno ne bi cekala pa otplatila sve dugove pa onda dala ponudu za preuzimanje jer tada bi 6 ebitda i hez dugova bilo puno novaca. Bolje je to zamagliti spajanjem sa h1 ili cim prije dati ponudu tako da se ne kuzi tocno koliko to placam. A ako preuzmu h1 tko zna kako ce to zamagliti. Ima li tko ideju ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

ima li ko proračun koliki bi vridil optima+h1 kod preuzimanja?

Mišljenja sam da bilo koja odluka bude dionica je jeftina pa tako i sigurna za ulaganje trenutno u ovom košmaru od burze.
Todex do daljnjega se ne trguje i mislim da nije dobro nakon 15 dana obustave jer ionako su izbačene iz Crobexa pa sad ko zna kakva će biti likvidnost a još gore sentiment u narednom periodu.

Sad malo vrtim izvjesce za prvi kvartal i gledam malo komentare na ovom forumu (nisam stigao prije).

Ja nisam siguran da mi gledamo isto izvjesce…to ide one koji su razocarani.

Prihode nitko nije ocekivao vecima jer to smo tu stalno naglasavali…i to se nece promijeniti…par posto gore par dolje, zavisno o marketinskim akcijama isl…al bez bitnih pomaka…to je prakticki betonirana pozicija

Da nije bilo povecane amortizacije dobit bi bila veca za hrk 1m

Krediti su smanjeni za hrk 10m. Dakle prosle godine psn + krediti oko hrk 40m…i to je lose???

S obzirom na oslobadanje likvidnosti vis a vis zavrsene obveze prema dobavljacima iz psn jer obveza po obveznici je manja…ocekujem da ove godine kompletan konvertibilni zatvore. Vec u q1 2017 je smanjen za hrk 8m, sa hrk 24m na hrk 16m.

I netko kaze da je ovo lose

Ja se nadam da je svima jasno sto znaci oslobadanje likvidnosti koje su do sada imali po obvezama iz psn prema dobavljacima?
Ponavljam, sada je na redu kamatonosni dug…

Meni je izvjesce super


ne znam zašto svaki dan pišete o odluci AZTN kao da će to išta promijeniti? kakva god odluka sad da dođe, bit će nebitno za trgovanje dionicom (osim za trejdere koji će se u prvih 15 minuta riješiti dionica) jer je cijela burza u – nirvani…da ne kažem u-banani

Istina, ali svejedno imam feeling da investicijska zajednica očekuje odobrenje pripajanja H1 Optimi tj. da će takvu odluku dočekati pozitivno, s druge strane, odluku kojom se ne odobrava pripajanje (a koja mi se čini izglednija) dočekati u negativnom kontekstu tj. da će cijena dionice pasti. Vjerojatno na isti način kao i jučer na DDJH, počet će padat oko 10-11-12 da bi se zatim smirila na -20% sve do službene objave odluke.

Možda se i varam, tek nedavno sam počeo pratiti ovu dionicu.



ne znam zašto svaki dan pišete o odluci AZTN kao da će to išta promijeniti? kakva god odluka sad da dođe, bit će nebitno za trgovanje dionicom (osim za trejdere koji će se u prvih 15 minuta riješiti dionica) jer je cijela burza u – nirvani…da ne kažem u-banani

Istina, ali svejedno imam feeling da investicijska zajednica očekuje odobrenje pripajanja H1 Optimi tj. da će takvu odluku dočekati pozitivno, s druge strane, odluku kojom se ne odobrava pripajanje (a koja mi se čini izglednija) dočekati u negativnom kontekstu tj. da će cijena dionice pasti. Vjerojatno na isti način kao i jučer na DDJH, počet će padat oko 10-11-12 da bi se zatim smirila na -20% sve do službene objave odluke.

Možda se i varam, tek nedavno sam počeo pratiti ovu dionicu.
[/quote]

Nije mi jasno na temelju cega bi dionica pala. Ako ne odobre, to znaci da u 7mj ove godine krece proces prodaje.
Ajde bez da analiziramo detaljnije, uzmimo ovo sto je par postova prije navedeno, a to je da bi prodaja isla po 7 x Ebitda. (Minus dug).

Pa sad vi meni recite kako bi islo dolje?

….da se razumijemo, nitko tada sretniji od mene…

Ono što je meni posebno iritantno je da ni danas, 16.05., nema nikakove odluke AZTN.
Obaveze tipa izvještavanja o radu, transparentnost… itd…. ne odnosi se na državne agencije. Nedodirljivi su spram rokova.

pa kazem ti i zadnji puta je trebalo 3 dana da se odluka objavi i ako se dobro sjecam prvo ju je optima objavila na zse. tako da po meni bi mogla sutra,

Sram ih bilo. Probajte zakasniti tri dana sa poreznom prijavom.

Da li to netko ima insajdersku informaciju ? Malo smo živnili danas

ovo je danas malo ( ali malo ) krenulo.
u svakom slučaju, izgleda lijepo.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close