OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jos malo dokupio danas, samo lagano i strpljivo, bas razmisljam (na kupnji sam na jos nekim dionicama, ja sam investitor na duze staze) da sada naraste optima na svoju pravu vrijednost i kad bi je prodao di bi ulozio kad nema puno dobrih prilika na nasoj burzi, zato neka lagano putuje ja cu dokupljivati i kad bude dosla na svoju pravu cijenu biti cu pametniji. 🙂 moje razmisljanje

ne mari za male stvari i ostat ce male

airfire:a koja je po tebi prava cijena?


Ekipa, evo odgovora iz AZTNa

Postupak ocjene koncentracije Optima Telekoma i H1 Telekoma u drugoj fazi još traje. Budući da se postupak sastoji od nekoliko faza u kojima se, u ovisnosti od radnje u postupku „sat zaustavlja“ zbog zakonskih rokova, Agencija u ovome trenutku ne može precizirati koji je krajnji rok donošenja rješenja u ovom postupku.

Ovaj dio ''sat zaustavlja'' baca sumnju da nećemo vidjeti ovih dna odluku.


Interesira me kada će oni ovo objaviti službeno, vjerojatno ništa prije ponedjeljka.

Kao i sve što funkcionira u ovoj apsurdnoj državi kad pada na neradni dan datum, bit će sljedeći radni dan u narednom tjednu, ali najvjerojatnije obavijest o produljenu roka. Možda nas iznenade, nikad ne znas 🙂

9. 1. 1. RJEŠENJE KOJIM SE KONCENTRACIJA PODUZETNIKA OCJENJUJE DOPUŠTENOM Riječ je o rješenjima donesenim na drugoj razini, nakon što je Agencija pribavila dopunske podatke, provela dopunska vještačenja i analize, te primjenom kriterija utvrđenih Zakonom i Uredbom o koncentracijama ocijenila da je riječ o dopuštenoj koncentraciji. Agencija rješenje mora donijeti u pravilu u roku od tri mjeseca od dana donošenja zaključka o pokretanju postupka.129 Međutim, rok od tri mjeseca može se u nekim slučajevima produljivati. To će biti kad Agencija ocijeni da je za utvrđivanje činjeničnog stanja i ocjenu dokaza potrebno obaviti dopunska vještačenja ili analize, a naročito kada je riječ o osjetljivim industrijama ili tržištima.130 U takvim slučajevima Agencija može rok za donošenje rješenja od tri mjeseca nadalje produljivati za naredni rok od tri mjeseca, sve dok činjenično stanje i dokazi ne budu dovoljno utvrđeni odnosno ocjenjeni na način da je moguće donijeti rješenje o ocjeni dopuštenosti koncentracije. Agencija je o produljenju roka dužna pravovremeno, a svakako prije isteka roka, izvijestiti podnositelja prijave. Iako to Zakon izričito ne navodi, logično je da bi obavijest morala sadržavati kratko navođenje razloga za produljenje roka.

I tako na rok neodređeno.
Da li nedonošenje rješenja odlaže i obavezu HT, po odredbama predstečajne nagodbe, da u 07. mjesecu ove godine započne prodaju Optime ?
U ovoj je zemlji nepisano pravilo, da ukoliko nešto uistinu ne želiš riješiti, osnuješ odbor, povjerenstvo ili nešto slično, da se time bavi.

Je li ovo sadašnja objava ? Ili su već produljivali rokove ?
To više nitko ne može pratiti, tu trakavicu.

AZTN produljio rok za donošenje odluke o koncentraciji Optima/H1

“Rok se produljuje na tri (3) mjeseca, a počeo je teći od 13. veljače 2017. godine, istekom roka od tri (3) mjeseca od donošenja zaključka AZTN-a o pokretanju postupka ocjene dopuštenosti koncentracije.”

To je stara objava od prije 3 mjeseca.

Hvala LeoNT.
Koliko oni već o tome odlučuju ?
Ja sam jutros dokupio sebi papiriće. Dok oni odlučuju.

Odlucuju nesto manje od 10 mjeseci. (29.7. su Optima i HT podnijeli zahtjeve)

valjda ćemo za našeg života dobiti konkretnu informaciju .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

znati cemo po trgovanju kada ce odluka, dan dva prije javene objave ce biti povecan promet

New Report

Close