OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što je sa zahtjevom HT-a na produženjem upravljanja na Optimom? Kada će AZTN za to donijeti odluku?

13.5. je krajnji rok:

AZTN produljio rok za donošenje odluke o koncentraciji Optima/H1

@LeoNT
Kolega, ja računam ovo čisto matematički. Kvartalno se plaćalo psn po 15 milijuna, a zadnja rata 31.12.16. Znači više toga nema, i imaju 15 mil više, odnosno 5 mil mjesečno više love. Znači, ako su imali dobit 12 mil za 2016, kaj znači 1 milijun mjesečno, sada bi trebali imati oko 6. Realan sam jer sam računao, a ne očekivao…..

Troskovi PSN su bili oko 35 miliona godisnje (zadnje 3 godine) i rate su placane polugodisnje a ne kvartalno.

Zadnji izvjestaj ovdje:

https://www.optima.hr/system/document/pdf/777/Kvartalno_izvje__e.pdf

Sorry, u pravu si. Da, to ispada oko 10 mil za q1, 40 godišnje ili 63 lipe po dionici. Znači dobit godišnje po dionici je 16 posto u odnosu na sadašnju cijenu na burzi od 3,92 kn. Opet izvrsno!!!!


Ima li još vlasnika ove dionice koji s nestrpljenjem čekaju četvrtak i odluku AZTN ?

Dodao bih da se nadam pozitivnoj odluci AZTN-a a nakon toga mastam da ce se obistiniti glasine o prodaji optime za 10tak kn.

@SamoAnte:

A sta ako odluka AZTN bude negativna (odnosno ne dozvole spajanje sa H1)? Sta se onda događa? Nesto lose?

Ništa se loše ne događa ako odluka bude negativna. Osobno smatram, ako bude pozitivna, prije će se vidjet rast prema dvoznamenkastoj cijeni, ovako sporije…..

Ako AZTN ne odobri spajanje:

“Rokovi za prodaju Optima telekoma se računaju od početnog dana koncentracije, a to je 10. srpnja 2014. Dakle, obveza početka prodaje nastupa najkasnije sa 10. srpnjem 2017., danom isteka treće godine trajanja koncentracije.”

….uskoro krece prodaja Optime.

spajanjem se samo tiska nova kolićina dionica



@SamoAnte
:

A sta ako odluka AZTN bude negativna (odnosno ne dozvole spajanje sa H1)? Sta se onda događa? Nesto lose?

Ništa loše, ali smatram da je Optima sa H1 ipak privlačnija za kupnju odnosno da bi se kupnja u tom slučaju mogla dogoditi prije nego kupnja solo Optime (prvenstveno zbog većeg broja korisnika). Također, mislim da bi pozitivna odluka mogla rezultirati dodatnim rastom cijene dionice Optime, dok bi po mom skromnom mišljenju negativna ipak utjecala na pad (dojma sam da je to očekivanje i želja većine).

Mislim da će AZTN odobriti spajanje Optime i H1 ali neće odobriti produljenje upravljanja HT-a nad Optimom,

New Report

Close