OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rast i mali promet = daljni rast.

Pa gledajte… Moja je neka računica da bu dobit oko 60 mil kn za 2017 jer nema više PSN-rata a i s njima je dobit bila oko 2 mil kn mjesečno…. To znači dobit oko kune po dionici jer njih pak trenutno ima oko 63 milijuna. Naspram sadašnje cijene je zarada po dionici brutto oko 25 %. Matematika jednostavna.

nekako mi se čini da je prisutna stanovita nervoza kod trgovine. jasno je da zaba nema namjeru vječno ovo držati u svom vlasništvu. samo je jedno pitanje :do kad? kad bi to znao sve bi drugo rasprodao i tu parkirao.

who dares, wins

I ja se priključio vlasnicima ove tvrtke. Koliko dugo će trajati i da li će biti kakve koristi od posjedovanja, pokazati će vrijeme. Makar jedini razlog za kupovinu je taj da trenutno i nema neke bolje ponude na tržištu.

Šta je muškarac bez brkova?

Tjedan lijepo zavrsio … s puno optimizma ulazimo u sljedeci

Aktivirali se veliki prodajni nalozi … Ali trend je definitivo UP , pred nama odlično FI i odluka AZTN , treba ići gore definitivno

da mi je znati za kaj je ovom koji je sada prodao 59 komada za 225,38 kuna trebala lova .

Ima li još vlasnika ove dionice koji s nestrpljenjem čekaju četvrtak i odluku AZTN ?

FI za Q1 ocekujem 3-10 miliona kuna dobiti.

AZTN odluka, kakva god bila, pozitivna je za dionicare Optime…

Sto god bilo, ostajem u dionici do daljnjeg kao i zadnjih godinu i pol… 😀

Kako 3 do 10 mil za FI Q1???????? Nema PSN-a, i samo tu je to na bazi godine 60 milijuna. Ja oko 13 mil profita računam. 80 lipa po dionici godišnje je oko 12,6 po kvartalu

Neto dobit ovdje nije toliko bitna jer društvo i dalje vraća poprilične dugove iz prošlosti, pa čak i da se ostvari manji gubitak. Ovaj put neće biti nekih obveza iz predstečajne, ali će biti obveza po obveznici. Firma crpi vrijednost iz relativne podcijenjenosti i troškova ovladavanja tržišnim udjelom, a ne toliko iz samih rezultata obzirom da je jasno da će se u nekom trenutku morati prodati.

Po meni ovdje rezultati nisu od nekog osobitog značaja, nego zadržavanje tržišnog udjela i njegovo vrednovanje prilikom prodaje.

Naravno, bitno je da ne gube novac i korisnike.

@Johnny: Mislim da su vam to previsoka ocekivanja, no vidjet cemo uskoro…

New Report

Close