OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Stalno se tu pitamo zašto je netko prodao? Sigurno ima neku info i slično. Čar kod dionica je da nitko ne zna kako će se kretati. Postoji 1000 razloga zašto bi netko prodao, a da to nije neka info. Mi svi vjerujemo da će dionica rasti, ali to nije 100%, da je već bi sada bila puno veća. MOžda je kupio puno jeftinije i ne da mu se više čekat. MOžda je zadovoljan sa zaradom, možda je vidio priliku negdje drugdje gdje će brže rast, možda mu treba lova sad, možda voli da se lova obrće a ne čamit u dionici godinama, možda, možda… Bespredmetno je razgovarati o razlozima. Evo ja npr. volim trgovat na burzi na dnevnoj bazi, dosadno mi uložit novce i samo čekat. Optimu sam npr. kupovao i prodavao bar 20 puta. Zašto bi kupio na 2,70 i čekao? Ja ju prodam na 2,85 i kupim ponovo na 2,75 pa prodam na 3,00 i kupim ponovo na 2,90 itd.
kad vecina skuzi ,,igranka je finito


s kolikom lovom barataš?
ne pojedu te provizije, porez i prirez?

Pa izračunam si odmah nakon kupnje na koliko mi je isplativo izać. Provizije su male, to je sitnica. 10lp na 5000 dionica je 500 kn, provizija je puno manja. Ja samo iskorištavam rupe i povećavam si dobitak po malo. Normalno da ne možeš tako sa 2-3 tisuće kuna.


Moj je nalog 10000 H na 2,66. Ako netko želi, može ponuda u inbox

može li zamjena, ako imate IPKK po 110



s kolikom lovom barataš?
ne pojedu te provizije, porez i prirez?

Pa izračunam si odmah nakon kupnje na koliko mi je isplativo izać. Provizije su male, to je sitnica. 10lp na 5000 dionica je 500 kn, provizija je puno manja. Ja samo iskorištavam rupe i povećavam si dobitak po malo. Normalno da ne možeš tako sa 2-3 tisuće kuna.
[/quote]

sve 5, samo pitam.
500 kn – dva puta brokerske provizije, neka je 2×40=80 kn – porez i prirez (cca 70tak kn) =350 kn
Ima računice, ali to je vrlo vrlo sporo, neisplati se jer je dovoljno da te jedanpjut poklopi.

Hanžeković prodao 1500 kom. Ima danas zanimljiv članak u VL

O cemu se radi? Nesto vezano za Optimu?

Izgleda da imamo upletenost gosp. Hanžekovića u ozbiljniju transakciju ( 1.000.000. kn ) u četvrtak.
Mala količina njegovih dionica korištena je za “prilagodbu cijene” nakon što je cijena narsla preko 2.8 kn dan prije.
Očito je da gosp. Hanžeković prepoznaje vrijednost OPTIME.
Nadam se da će to uskoro rezultirati ozbiljnijim rastom.


Hanžeković prodao 1500 kom. Ima danas zanimljiv članak u VL

Pročitao članak u Većernjem.
Očekivani odgovori.
Meni je interesantnije to što sam iste odgovore dobio od kolege fahrudina na forumu 2 dana prije članka.
Volim argumentiranu raspravu sa relevantnim osobama, pa molim još jedan odgovor.
Radi se o efikasnosti kompanija ili posredno možda ipak o nečmu drugomu.
Izvrsno vođena kompanija HT sa aktivom od 14 milijardi kuna ima prihod od 7 milijardi kn godišnje.
Posrnula OPTIMA čija je BV 40 miliona kn, aktiva oko 450 miliona kn ostvaruje prihode oko 470 miliona kn godišnje. Pri tome je kod OPTIME vrijednost dugoročne imovine bitno manja od godišnjih prihoda.
PITANJE: ( molim odgovor od fahrudina )
Smatrate li OPTIMU kompanijom koja je duplo bolje vođena od HT-a ili se možda ipak radi o nećemu vezanom za amortizaciju i otpisivanje vrijednosti imovine OPTIME?
DODATNO PITANJE:
Kako vrednovati OPTIMU? Po EBITDA multiplama ili jednostavno po BV?
Unaprijed zahvaljujem.

Slobodno stavite link na clanak kada ga komentirate.

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/potpredsjednik-ht-a-sinisa-duranovic-preveliki-smo-da-ostanemo-doma-pa-se-nastavljamo-siriti-u-regiji-1141945

Ako je Hanžeković prodao te dionice, a je…sutra smo vjerojatno u blokadi trgovanja .. barem do uravnoteženja…

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

U petak se je znalo da je Hanzo prodao dionice, pa kaj? Svašta kako stado razmišlja


Ako je Hanžeković prodao te dionice, a je…sutra smo vjerojatno u blokadi trgovanja .. barem do uravnoteženja…

ako je on prodao netko ih je i kupio, zar ne

dan je pametniji od noći!

New Report

Close