OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ok, pinball
Prvo je Merkur bio istovaratelj na 1,65 kn, ovaj drugi je elegantno, u komadu, danas pojeden na 2,75 kn, da pogodim koja je sljedeća razina?

Prije da je taj koji je danas prodao bio dosadašnji kočnićar i da je ovo dogovorena transakcija što bi u prijevodu značilo da će uskoro neke nove razine…

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

Postaje sve zanimljivije i zanimljivije na OPTE. Ovo je samo uvod u događaje koji slijede.

Moje nagađanje je da je ovaj milion kuna pokupio netko tko je kupovao OPTE i prije i svakako ocito zeli jos te je uspio dogovoriti ovu transakciju.

Rekao bih da se radi o Interkapitalovom skrbnickom racunu koji je u top 10.

Tko zna, mozda se prodavac njemu javio.

Vidjeti cemo u ponedjeljak hoce li biti promjena u top 10.

Nebitno je da li je iz top10 ili je Mirko iz Varaždina. Bitno je da dionica radi, raste i da ima potencijala. Ako nema Optima, onda nema ni jedna. Dovoljna je činjenica da se prodaje, ništa više nije potrebno ako pričamo o potencijalu za rast. Desiti će se kao i kod drugih, jedan će dan explodirati, a drugi ćemo mi smrtnici saznati da je prodana.

ma htio bih još nešto reći… svi se čudimo tko prodaje? ili bolje zašto prodaje ako dionica ima potencijala za rast? izjeda nas taj crv sumnje da nešto nije u redu jer netko rješava svoju poziciju

jel insider? ukoliko je kupio po 1,XX kn, zašto sada prodaje? kada je izvjesno da prodaja OT ide (u paketu vjerojatno s H1) jer AZTN-u je i prije akvizicije H1 koncentracija bila prevelika pa su naložili prodaju drugom operateru
stvari iz PSN se rješavaju, profitabilnost se poboljšava (prvo kroz EBITDA-u, a u skoro je došla i čista dobit, 6 milja kn zadnja ako se ne varam), konačno imamo i rast prihoda koji su kvartalima i kvartalima padali (osim fiksne telefonije, koja je banana svim operaterima, kao trend)

svako čišćenje većeg prodavača (kao što je bio Merkur os. na 1,65 kn, pa sada ovaj još nepoznati prodavač na 2,75 kn) dovesti će neizbježno do rasta cijene, bar na neko vrijeme, jer je odjednom likvidnost na strani prodaje ‘presušila’…

zato ponavljam: mene ne zanima tko prodaje niti zašto (često ljudi uopće ne trguju dionicama, možda neki vjerovnik iz PSN-a?), bitno da ga više nema na asku (hvala, Fahro!) i da je put slobodan… naravno da će se pojaviti novi prodavač, ali na kojoj sljedećoj razini? to je pitanje

Stalno se tu pitamo zašto je netko prodao? Sigurno ima neku info i slično. Čar kod dionica je da nitko ne zna kako će se kretati. Postoji 1000 razloga zašto bi netko prodao, a da to nije neka info. Mi svi vjerujemo da će dionica rasti, ali to nije 100%, da je već bi sada bila puno veća. MOžda je kupio puno jeftinije i ne da mu se više čekat. MOžda je zadovoljan sa zaradom, možda je vidio priliku negdje drugdje gdje će brže rast, možda mu treba lova sad, možda voli da se lova obrće a ne čamit u dionici godinama, možda, možda… Bespredmetno je razgovarati o razlozima. Evo ja npr. volim trgovat na burzi na dnevnoj bazi, dosadno mi uložit novce i samo čekat. Optimu sam npr. kupovao i prodavao bar 20 puta. Zašto bi kupio na 2,70 i čekao? Ja ju prodam na 2,85 i kupim ponovo na 2,75 pa prodam na 3,00 i kupim ponovo na 2,90 itd.

Kikac,
za razliku od vas ja za sada samo kupujem, čekam više od 7 i onda odluka, ako se to ne dogodi u slijedećih 2 godine, nego u trećoj, barem porez neću paćati, ako se ne dogodi nikada, piši kući propalo, tako je i čika Matija prošao, vidite koliko smo različiti svi mi na burzi, sto ljudi, dvjesto ćudi

Moj je nalog 10000 H na 2,66. Ako netko želi, može ponuda u inbox

s kolikom lovom barataš?
ne pojedu te provizije, porez i prirez?

Odlično pitanje.


Moj je nalog 10000 H na 2,66. Ako netko želi, može ponuda u inbox

hahaha, pa što ne staviš nalog na 2,75 kn gdje je jučer iskrcano 360.000 komada nego si zbrisao u pozadinu?

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Mislim da na takvo pitanje nije uopće potrebno odgovoriti. Ovo neće nigdje još nekoliko mjeseci. Mislim realno, dionica ima velik potencijal i ići će gore, ali kako sam već pisao iza ovjave izvješća za Q1 2017.

New Report

Close