OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sada i Optima može u prodaju, nakon akvizicije HT-a.

Da nastavlja se isplata po planu PSN, ali su iznosi znacajno manji. (ne sjecam se tocnog iznosa iz usvojenog plana PSN).

Potrazim kasnije ako nadjem vremena.

svi puni i cekaju @ neke druge @:-)

iplata je okončana
optima sada može da sesamo trži sa višom cijenom
FI izvješće će pokazati puno bolji finacijski rezultat
stvorenu uvjeti za kupnju H1
stvoreni uvjeti za eventualnu prodaju optime
sve dobro

dan je pametniji od noći!

Je, sve OK, samo treba cekati. 😀

Prvi događaj vezan za Optimu je 25.1, skupstina dionicara H1.
Ako oni kazu da ne zele prodati H1 Optimi, ide Optima u prodaju.

30% glavnice obveznice s kamatom od 5,25% godišnje Dužnik će isplaćivati s polugodišnjim anuitetima, a prvi anuitet dospjeva na naplatu 6 mjeseci nakon proteka 3 godine (razdoblje počeka), a posljednji 8 godina od dospijeća prvog anuiteta za kamate.
Po ovome ostalo je još 30% neotplaćene glavnice koje se uz kamatu od 5,25% počinju otplaćivati nakon razdoblja počeka (koji je upravo prošao). A razdoblje počeka je stavljeno dok se ne isplate dugovi po PSN.

Moze li netko usporedit crnogorski telekom sa optimom, prihodi, zarada , pa da vidimo koliko bi opte vrijedila?

Tesko za usporediti jer oni imaju i mobilni dio.

“Crnogorski Telekom najveći je telekom u Crnoj Gori, u prvih devet mjeseci 2016. ostvario je 69,4 milijuna eura prihoda, dok je EBITDA iznosila 24 milijuna eura. Krajem rujna 2016. imao je gotovo 370 tisuća mobilnih korisnika ili 32 posto od ukupnog broja tih korisnika u Crnoj Gori, dok Telenor ima 38,3 posto korisnika.”

Crnogorski telekom:

Prihodi oko: 525 miliona kuna
EBITDA oko: 180 miliona kuna

Prema postignutoj cijeni, ukupna vrijednost telekoma je oko 1.2 milijarde kuna

Optima:

Prihodi oko: 450 miliona kuna
EBITDA oko 100 miliona kuna

Vrijednost na burzi oko 170 miliona kuna.

… onako povrsno gledajuci…

Jasno da površno gledaš, EBITDA CG Telekoma ti je bila 36,18 milijuna eura i oni drže više od pola tržišta u fiksnoj, najveći su operater uz telenor u mobilnim komunikacijama i drže gotovo kompletnu infrastrukturu CG (zajedno sa spektrom). To jednostavno, ako ništa drugo zbog mobilne telefonije ni malo nije usporedivo sa Optimom.

A i sad je gotovo sigurno da HT neće kupovati Optimu, barem ne u skoro vrijeme. A i ne smiju zbog koncentracije. Vipnet je nedavno imao akviziciju Metroneta, ne tako davno i Amisa, a prije toga B-net-a, tako da… ne znam, tko bi i zašto bi? Oni su čini mi se ispucali svoje ambicije glede lokalnih preuzimanja.

A vi imate uvid u poslovanje i strategiju razvoja HT-a? Sjedite u NO ili UO? Nitko to osim njih ne zna, a dali će se OPTE prodavati ili neće ovisi o ZABA-i, jer je ZABA većinski vlasnik a HT ima po punomoći upravljačka prava. Vi sebe nazivate dioničarem OPTE, a kao takav bi valjda trebali imati uvid tko su vam ”kolege” suvlasnici. I tko uopće kaže da OPTE ide na prodaju?? Jel se ZABA tu oglasila? Postoje ovdje i drugi ljudi koji su dioničari zbog rasta prihoda/profita, boljeg poslovanja i izlaza iz PSN-a.

Ja nema nikakav uvid, al imam zdravu logiku… još uvijek. Nažalost, nekima se ona ne svidja. Ne bih sad ulazio u razloge, zašto.

Optima defintiivno nije usporediva sa CG Telekomom, ali kolega fehrudin, vas nešto jako žulja ova dionica i njen oporavak. Jedino mi nije jasno zašto. Jasno je i vama da je poduzeće stalo na noge i da 2017. godine kreće disati punim plućima.

Hoće li ići na prodaju ili ne, tko će kupovati, po kojoj cijeni, zbog čega će kupovati, što će odlučili AZTN i hoće li u konačnici cijena dionice na burzi pratiti pozitivan smjer poslovanja i rasti zajedno s njim…tko će to znati, ali da kompletno poduzeće ide u dobrom smjeru – ide i to je ono što mene najviše zanima u ovom trenutku. Cijena će na kraju, vjerujem, doći na svoje. Kad-tad!

New Report

Close