OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pise u dokumentu da je zadnja rata na kraju ove godine.

Uglavnom, jaka je Optima, to sam htio reci.


no, dobro je što nam to govori da nikakvog problema s otplatom OT nema, poslovanje s dobiti već par kvartala u nizu, spajanje s H1 (priljev novih korisnika) etc.

Ustvari nepar kvartala 😀
7 kvartala zaredom pozitivno poslovanje.

Sad će oni brzo uzet u miraz i dug i poslovanje od H-1, pa ćeš morat ispočetka brojati kvartale.

Napravili su hair-cut po obveznici od 70% i otpisali milijardu kuna kapitala, najbolje bi bilo da i to što je ostalo uredno ne vraćaju… al kad istekne ugovor, eto vuka (HT-a) skok na skok, pa ćemo vidjeti što će biti dalje s simbiozom bolesnika, kad se više neće imati tko odnosno morati o njima brinuti i puštati im kisik i hranu na aparate.

Na koji ugovor mislite?

Zbog simbioze i povećanja broja korisnika će se smanjiti troškovi a povećati prihodi tako da će se bez problema vraćati dug od H1. Dugoročno odlična pozicija.

Uistinu se nadam da ugovor HTa i Optime nece biti produzen, jer onda ide Optima u prodaju vec slijedece godine.

Ocekujem da ce tada cijena na burzi podivljati (sigurno ce biti raznih spekulacija o tome tko ce kupiti Optimu).

K’o što i sad divlja…

Leon ako bude optima isla u prodaju koja bi bila fer cijena?

Ne znam, ne zelim spekulirati o tome.

Imam svoj target, a vjerujem da ce cijena do njega doci prije ako ce prodaja krenuti slijedece godine. (a to ovisi o odluci AZTNa)

A tko će je to točno prodavati???? I tko kaže da se uopće mora prodati? Pa nisu CERP i DUUDI u vlasničkoj strukturi nego ZABA sa 40,32 %, HT sa 19,02 %, itd…. Zar će je ZABA i HT prodavati za cijenu ispod koje su ušli možda????

Odgovorite mi, molim vas lijepo, koliko je ZABU i HT koštala jedna dionica? 8, 9, 15 kn po komadu ili? Znate li?

AZTNovo rjesenje o dopustenosti uvjetne koncentracije:

“HT se obvezuje da će danom isteka treće (3.) godine trajanja koncentracije, to jest
Ugovora između HT-a i Zagrebačke banke, sukladno Ugovoru započeti s postupkom
prodaje svih svojih dionica Optime, pri čemu će sukladno Ugovoru između HT-a i Zagrebačke banke imati pravo prodaje i dionica Optime koje drži Zagrebačka banka (tzv.
pravo povlačenja u prodaju, engl. drag along).”

http://www.aztn.hr/uploads/documents/odluke/TN/UPI-034-032013-02007.pdf

Gospođa iz AZTNa mi je to ovako jasno objasnila:

“Rokovi za prodaju Optima telekoma se računaju od početnog dana koncentracije, a to je 10. srpnja 2014. Dakle, obveza početka prodaje nastupa najkasnije sa 10. srpnjem 2017., danom isteka treće godine trajanja koncentracije. “


AZTNovo rjesenje o dopustenosti uvjetne koncentracije:

"HT se obvezuje da će danom isteka treće (3.) godine trajanja koncentracije, to jest
Ugovora između HT-a i Zagrebačke banke, sukladno Ugovoru započeti s postupkom
prodaje svih svojih dionica Optime, pri čemu će sukladno Ugovoru između HT-a i Zagrebačke banke imati pravo prodaje i dionica Optime koje drži Zagrebačka banka (tzv.
pravo povlačenja u prodaju, engl. drag along)."

http://www.aztn.hr/uploads/documents/odluke/TN/UPI-034-032013-02007.pdf

Gospođa iz AZTNa mi je to ovako jasno objasnila:

"Rokovi za prodaju Optima telekoma se računaju od početnog dana koncentracije, a to je 10. srpnja 2014. Dakle, obveza početka prodaje nastupa najkasnije sa 10. srpnjem 2017., danom isteka treće godine trajanja koncentracije. "


HT se u toj prodaji dionica Optime u vlasništvu HT-a i Zabe može naći samo kao prodavatelj, a ne kao kupac. Kao kupac se može pojaviti recimo Vip.

New Report

Close