OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



možds je zadovoljio svoje skromne ulagačke potrebe, ako je kupovao na 1,6 ili je jednostavno ustupio prijateljima za simboličnu naknadu

ma ne, fingirao je tim 10000H nalogom kako ima na prodaji 100.000 komada i na taj način je želio rušiti cijenu pa dokupiti, no netko je opalio po njemu i pobrao mu sve dionice….ma kupit će on ponovo, samo 10% skuplje i sve pet 😉

[/quote]
to sa tim H nalozima je jako prozirno, rijetko se iza krije max. količina, koliko sam ih ja takvih nafatao, i lijevih i desnih

Koliko sam ja pratio, uglavnom fingiranja dolaze sa strane kupnje. Prodaja je tu u drugome planu. Sad se ekipa malo smirila kad je shvatila da je trojka davno nedosanjani san.

Kako god, sad se situacija svela u uobičajene tržišne aktivnosti i skori događaji u bijelom svijetu dat će smjer kretanja većini dionica, pa tako vjerojatno i Optimi.

512 OPTE-O-142A 13:51:16 70,00 2.050.000 430.500,00

who dares, wins

Ja trgovanje obveznica na svom streameru ne vidim.

sad mi tu matematika nikako ne paše. ovaj broj 70,00 je cijena. slijedeći 2.050.000 je količina. i na kraju ukupno 430.500,00
sad čega, koga, zašto i pošto?

who dares, wins

Transakcija broj. 512 sa Obveznicama Optime realizirana u 13.51,a kako to da nije vidljiva pod Obveznicama u sustavu Zse, a niti na gledalici pod Obveznicama? Može netko pojasniti o kojoj se to trgovini radi?

Ja vidim, 2 milijuna netko kupio maloprije po 70 kn

Cijena joj je 21lipu.

to vidi i ja ali 2milje x 70kn je puno više od 430 500

who dares, wins

Na Zse pod Obveznicama nema ništa.

šta to znači sada? po meni to ispada 70 * 205000 = 143 500 000

Udjel nedospjele glavnice ti je 0,3, pa se na taj iznos primjenjuje cijena… što će reć da na početnu cijenu emisije inicijalnog izdanja primjenjuje se cijena od 0,21. To je zbog otpisa duga odnosno haircut-a na obveznici.

Dakle, 0,3*2.050.000*0,7 (70 je cijena za 100 kom., tak se to kotira u pipsima)=430.500 kunjerosa.

New Report

Close