OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Merkur prodao 21 tisucu kom, ostalo mu jos 935 tisuca × 1,7 kn = 1,59 milijuna kn

ako idu sve prodati, to bi ovim tempom mogli prodati za 1-1,5 mj.
inače,što mislite ovo sa H1 , je li slijedi iskrcavanje u ponedjeljak ili malo veselja za postojeće dioničare?

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


ako idu sve prodati, to bi ovim tempom mogli prodati za 1-1,5 mj.
inače,što mislite ovo sa H1 , je li slijedi iskrcavanje u ponedjeljak ili malo veselja za postojeće dioničare?

iskrcavanje definitivno ne! zašto? u Optimi opravdavaju potez uštedama (pop. sinergijama), lakšim ispunjenjem obveza iz PSN…
dakle, sad je red na Merkur os. i vjerujem da će likvidnosti biti da izađu iz OPTE u potpunosti ako to i dalje žele
za analizu što donosi pripajanje H1 bit će više vremena u danima koji dolaze

HT je, pak, u petak podnio AZTN-u zahtjev za produljenje privremenog upravljanja Optimom na razdoblje od dodatne tri godine.

U svom priopćenju HT podsjeća da je AZTN odobrio 19. ožujka 2014. koncentraciju HT-a i Optime ograničeno na razdoblje od četiri godine, do 9. srpnja 2018.

Nakon što je Uprava Optime donijela stratešku odluku o pripajanju H1, u skladu s tim promijenjenim okolnostima, HT je podnio zahtjev za produljenje privremenog upravljanja Optimom do 2021. godine.

ovo je npr loša vijest.

who dares, wins

Obrazlozi zasto je to losa vijest?

posto sam usao ovdje u petak , moja predvidjanja su da ce u ponedjeljak cijene padat 🙁

ali dugorocno mislim da bi ovo trebala biti lijepa prica, sumnjam da ce ovdje veliki igraci izgubit novac, a mi manji se mozemo prislepat s njima .

Nema gdje padat jer je sa 8 kn pala u 3 god na 1,7 kn a izvjesca sve bolja i kupuju druge teleoperatere (H1 Telekom) to moze samo ic gore u narednom periodu


Od 1. siječnja 2017. stiže još dijonica na tržište jer se H1 pripaja Optimi.

H1Telekom d.d. ima 7 848 688 dionica ?

@serija, vrlo jednostavno. po starome mogao si se pouzdati da će od 7. mj. iduće godine početi tražiti kupca. (cjenovni pomak na burzi recimo na 3 ili 5 ili 7kn) i u roku naredne godine obavezna prodaja što ne bi bilo manje ispod ulaza predstečajnog dokapa 10kn. ovako pomicanje rokova na 2021. to je na dalekom štapu. dok se možeš osloniti na neke rokove tipa 2 godine onda možeš tu zablokirati određenu količinu novca, a do 2021 ko živ, a ko mrtav. ne kažem da i tad neće rasti ali više volim neke egzaktne rokove.

who dares, wins

Ma da nema tog vražjeg merkura dionica bi još prošle godine bila iznad 3 kn a s ovim u petak i na 5… meni je dionica poprilično van fokusa od kad oni rade ono u čem su najbolji, pale lovu.

使用を信頼し、あなた自身の能力の



@serija
, vrlo jednostavno. po starome mogao si se pouzdati da će od 7. mj. iduće godine početi tražiti kupca. (cjenovni pomak na burzi recimo na 3 ili 5 ili 7kn) i u roku naredne godine obavezna prodaja što ne bi bilo manje ispod ulaza predstečajnog dokapa 10kn. ovako pomicanje rokova na 2021. to je na dalekom štapu. dok se možeš osloniti na neke rokove tipa 2 godine onda možeš tu zablokirati određenu količinu novca, a do 2021 ko živ, a ko mrtav. ne kažem da i tad neće rasti ali više volim neke egzaktne rokove.

Hvala na odgovoru

Postoji tanka nada da AZTN ne odobri rokove

New Report

Close