OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da ima velike sanse da se spasi ova firma ili se varam.


zašto taj Jurjević ovdje spominje stečaj ili je to slobodna novinarska interpretacija PSN[emo_zacudjen]

ajde još jednom prčitaj

Jurjević ističe kako se otvorilo pitanje koncentracije s čime će se kao sektorski regulator morati nositi, a što će biti sljedeće odluke HAKOM-a ostaje tek da se vidi. „Morat ćemo sagledati imali kakve razlike kada operater s pretežitom tržišnom snagom kupi 100 postotno vlasništvo nad alternativnim telekom operaterom i kao što sam već spomenuo HT-ovo pravo potpunog upravljanja u razdoblju od 4 godine nad Optima Telekomom“, zaključio je Jurjević.


Mislim da ima velike sanse da se spasi ova firma ili se varam.

Spašena je već, može samo ići prodaja drugom vlasniku ili stjecanje 100 % vlasništva.

Prateći događanja na SLO i Srbija , realno očekivani scenarij.


Mislim da ima velike sanse da se spasi ova firma ili se varam.

Još uvijek je tu jako veliki dug, ali je definitivno bolje nego sto je to bilo prije godinu dana…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ja imam 1000 dionica po 25 kuna, da mogu prodat za 3 godine po istoj cijeni, bio bi sretan.



Mislim da ima velike sanse da se spasi ova firma ili se varam.

Još uvijek je tu jako veliki dug, ali je definitivno bolje nego sto je to bilo prije godinu dana…
[/quote]

točno,sada se nakon promjene vlasničke strukture i prolaska PSN ,može reći da OPTE vrijedi oko 10 kn, u slučaju bilo kakve prodaje ili promjene u vlasničkim odnosima , vrjedit će i više.

Vlasnička struktura

——————————————————————————–

Većinski vlasnik Optima Telekoma je Zagrebačka banka d.d. s udjelom od 45,45%. Hrvatski Telekom d.d. posjeduje 9,23% dok je ostalih 45,23% u rukama privatnih i institucionalnih ulagatelja.

Temeljni kapital iznosi 563.788.270,00 kuna. Broj dionica je 56.378.827 nominalnog iznosa jedne dionice 10,00 kuna.

Struktura dioničara na dan 11. lipnja 2014.
http://www.optima.hr/hr/info/investitori/vlasnicka-struktura/

http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=OPTE-R-A

Dnevni limiti trgovanja

Razred 3
Prosječna 5,83
Minimalna 4,08
Maksimalna 7,58


Ja imam 1000 dionica po 25 kuna, da mogu prodat za 3 godine po istoj cijeni, bio bi sretan.
Ja sam kupio nešto sitno nekidan po 6,xx. Zaletio se na dobro izvješće, šteta. Bio bi sretan da ih se u roku od 3 godine riješim po 10kn.



zašto taj Jurjević ovdje spominje stečaj ili je to slobodna novinarska interpretacija PSN[emo_zacudjen]

ajde još jednom prčitaj

Jurjević ističe kako se otvorilo pitanje koncentracije s čime će se kao sektorski regulator morati nositi, a što će biti sljedeće odluke HAKOM-a ostaje tek da se vidi. „Morat ćemo sagledati imali kakve razlike kada operater s pretežitom tržišnom snagom kupi 100 postotno vlasništvo nad alternativnim telekom operaterom i kao što sam već spomenuo HT-ovo pravo potpunog upravljanja u razdoblju od 4 godine nad Optima Telekomom“, zaključio je Jurjević.
[/quote]
“”Zamjenik predsjednika Vijeća HAKOM-a Domagoj Jurević ističe kako se stanje na hrvatskom tržištu može procijeniti kao dobro, ali da je i došlo vrijeme konsolidacije. Prema njegovim riječima odlukom AZTN-a kojom se HT-u daje pravo na upravljanje Optima Telekomom nakon stečaja pred HAKOM kao regulatora stavlja izazov na koji će način promatrati ovu svojevrsnu konsolidaciju, umjetnu konsolidaciju tržišta jer gotovo da nema razlike između upravljanja i vlasništva i tu će trebati biti vrlo oprezan. “”

čitam, čitam, čitam i ne vjerujem svojim naočalama[emo_smijeh]

@Moller
čitam, čitam, čitam i ne vjerujem svojim naočalama

—————————————————————

što ne vjerujete ??
Da se može ići u 100% preuzimanje vlasništa i otkup ostalih dionica ili???

@lacoste10
da se umjesto PSN koristi riječ stečaj, a o preuzimanju ima vremena, još ćemo se mi nakupovati dok dođe to vrijeme

Neupućenost u pojmove ,ništa drugo.

New Report

Close