OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bilo bi sada logično da se u skorašnje vrijeme objavi vijest da se nagodba sklapa pred sudom.

… dečki dajte me prosvijetlite … ovdje se dokapitalizira izdavanjem novih dionica po 10 kn, a momentalno se na zse trguje ispod 7 kn!?? … hoće li dokap uspjeti? da se javi koji vjerovnik s liste koja je objavljena? … u dokumentu se veli ako makar jedan vjerovnik otkupi svoj dio portfelja i potpiše ugovor – nagodba je uspjela! … što mislite hoće li svi, ili većina vjerovnika otkupiti svoje portfelje? … a pogledajte dlkv – obratna situacija – nova tranša dionica po 10 kn, a s postojećim se na zse trguje po 30 kn!? … kako ovo pojašnjavaju mali i veliki financ gurui? … (pozz zajednici)

@starshit

Dokapitalizacija zamjenom duga za dionice je već izglasana u predstečajnoj nagodbi i bit će provedena.
Ova obavijest na zse je poziv postojećim dioničarima ko da im se šatro objasni zašto nemogu sudjelovat u dokap po 10kn,a zašto i bi kad se još uvijek možemo pojačat sa novim dionicama po čak i ispod 7 kunića


http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/tAAsXrhK4z28pL7okov2DQ==.pdf

jel ja to dobro vidim?
dolazi skoro 54.000.000 novih dionica?!? [emo_vrtimise]

a dobro jutro…

ha kako bi bilo da je to pisalo u svim dokumentima vezanima za PSN. U brojnim prijedlozima PSN, u prijedlogu nacrta PSN.
A kako bi tek bilo lijepo da su ti dokumenti bili negdje na nekom webu i tako dostupni javnosti, pa da su svi ulagači mogli to pročitati na vrijeme i shodno tome odlučiti o svom ulaganju.
A najljepše bi bilo da je netko i sve to napisao na nekom forumu…

l.

p.s. A hoćeš čuti ono najbolje ? I nakon toliko novih dionica firmi još uvijek ostaje skoro 60% dugova od prije PSN.

Loki

@loki07

Opet neodgovorno lažeš ili ni ti nisi pročitao plan operativnog i financijskog restrukturiranja u kojem lijepo piše,

“Provedbom predloženog koncepta restrukturiranja, postojeći dug u iznosu od oko 1,1 milijarde kuna bi se smanjio na razinu od oko 415 milijuna kuna, od čega bi obveza prema obveznici i financijskim institucijama iznosila oko 324 milijuna kuna (385 milijuna kuna uključujući hibridni instrument nakon inicijalne konverzije)”.

Kak je to molim te objasni 60%?

@alomatij,

puno ih ovdje bezočno laže, pa nisam vidio da njih tako promptno ispravljaš (npr. kad se tvrdi da će OPTE imat dug 0 nakon PSN).

Ali nema veze…. Ok ja malo drugačije gledam na dugove. Iz osnovice (1.089) izbacujem budući kupon i kamate jer se to otpisuje i zapravo nikad nije bila realna naplata toga, a u 415.5 treba uključiti preostali dio MCL-ova koji je isto dug s prioritetom iznad dioničara.

Također, koliko vidim za Q4-2013 ukupni dug je 1.2 milijarde (dugorocni i kratkorocni) pa očekujem da se tu pojavilo još 110 mil kn. novog duga koji nije ni ušao u PSN, a novog duga će se nastaviti generirati i Q1-2014 i Q2-2014 – uostalom samo u Q4-2013 je dug narastao 27 mil kn.

Usotalom pričekajmo prvo FI nakon provedene PSN (vjerojatno Q2-2014) i lijepo ćemo ga moći usporediti sa istim Q prošle godine.

Loki

loki samo nastavi sa stilom , pozitivno djeluje na cijenu dionice koja trenutno zbog percepcije ništa neznači. Jednako bi pričao ti a i ja da je OT sada nu burzi 2,20 Kn ili 22. Ti bi očekivao pad sa tih nivoa 30% – 130% dolje a jarast 30-130%.

Stvar percepcije i logike, MR.Market će ti objasnit što si full, kao i meni naravno.

pozz
[emo_smijeh]

P.S. samo mio nije jasno (ja koji sam unutra normalno da drukam za UP), ali čemu ti gubiš vrime .. to mi u culoj prići nije jasno


P.S. samo mio nije jasno (ja koji sam unutra normalno da drukam za UP), ali čemu ti gubiš vrime .. to mi u culoj prići nije jasno

ako moraš pitat to tebi nikad neće biti jasno

l.

P.S. Uostalom prebroj broj svojih postova od kad sam se ja zadnji put javio ovdje (a bit će još malo 3 mj.) do danas pa onda pričaj o gubljenju vremena.

Loki

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/tAAsXrhK4z28pL7okov2DQ==.pdf

http://www.optima.hr/hr/info/investitori/glavna-skupstina-15-04-2014/

Vjerovnici Optime tražbinama ulaze u vlasništvo, HT će postati drugi najveći dioničar

Vjerovnici Optime tražbinama ulaze u vlasništvo, HT će postati drugi najveći dioničar

New Report

Close