OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Molim, neznanog junaka što se nakačio na moju mizeriju od 285 kom na 6,8 da sjaši gori ili doli da se vidi njegova raskoš ne da se junaći na mojoj bijedi.

Pozitivno izvješće

da li je itko od vas primjetio da je optima u godinu i pol dana izgubila više od 80.000 korisnika?
u zadnja tri mjeseca 2000 llu korisnika… respektabilno.


da li je itko od vas primjetio da je optima u godinu i pol dana izgubila više od 80.000 korisnika?
u zadnja tri mjeseca 2000 llu korisnika… respektabilno.

gdje si to skuzio?Nešto si fulal,Optima ima oko 300 000 korisnika ,nikada nije imala 400 000.

Uprolazu
pobrkal si loncice
uostalom, fluktuacije su stalno prisutne.



da li je itko od vas primjetio da je optima u godinu i pol dana izgubila više od 80.000 korisnika?
u zadnja tri mjeseca 2000 llu korisnika… respektabilno.

gdje si to skuzio?Nešto si fulal,Optima ima oko 300 000 korisnika ,nikada nije imala 400 000.

[/quote]

iz izvješća za 1q 2013
broj govornih kanala na dan 31.3.2012 – 281.001
broj llu korisnika na dan 31.3.2013 – 117.294

u ovome izvješću ti stoji ukupni broj govornih kanala na dan 31.12.2013 ukupno govornih kanala:218.482, a od toga llu 112.896

dakle u godinu i pol 62.000 korisnika

Ali rezultat 2. 3. I 4. kvartala okrece trend.
Isto tako u financijskim izvjestajima svih operatera prisutan je pad broja korisnika fiksne telefonije. Raste broj korisnika sirokopojsnog interneta i multimedije.
Evidentno je da ce se takvi trendovi nastaviti.
Osim toga i padove u poslovanju pratio je i pad cijene dionice. Bas kako je to bilo i kod drugih igraca.


Ali rezultat 2. 3. I 4. kvartala okrece trend.
Isto tako u financijskim izvjestajima svih operatera prisutan je pad broja korisnika fiksne telefonije. Raste broj korisnika sirokopojsnog interneta i multimedije.
Evidentno je da ce se takvi trendovi nastaviti.
Osim toga i padove u poslovanju pratio je i pad cijene dionice. Bas kako je to bilo i kod drugih igraca.

vrlo zanimljivo tumačiš stvari, prvo sam pobrkao lončiće, a onda kada ti pokažem ono što sam nisi uspio isčitati iz pet dosadašnjih izvješća, onda je to tako normalno.

Ako je firma stara 10 godina, ni toliko, u godini i pol izgubi trećinu baze, to meni nije normalno nego bolesno, pritom se gubi i cps i ll i adsl… iptv malo raste, a dug se i dalje gomila, pogotovo kada se uzme u obzir da je dug stvoren da bi se napravila ta baza korisnika.
ostali kvartali usporavaju pad ali ništa nisu okrenuli, dapače llu je u zadnjem još snažnije pao. Sa cijenama koje Optima ima, trend se vrlo vjerojatno niti neće okrenuti. (b.net i h1 daleko povoljniji, metronet povoljniji za poslovne, a vidimo da OT gubi sve segmente korisnika, tako da teza da optima ima prednost jer ima uslugu gdje drugi nema, pada u vodu)

Pad cijene dionice je uzrokovan neisplatom dividente, tj. nemogućnošću isplate, također je pad vezan uz ogroman dug, a ne vjerujem da je uzrok pada broj korisnika. Dokaz tome je to da je ta dionica na tome ili oko toga nivoa od drugog mjeseca prošle godine, dakle prije toga izvješća gdje se prvi put vidi osjetan pad korisnika.

Da se razumijemo, ne mislim da će firma propasti ili nešto slično jer ovo je Hrvatska i njeno duboko bolesno i korumpirano društvo, spašava se telekom, koji ima 5% ukupnih korisnika i milijardu i pol kuna duga, ali se tjera u stečaj Rovinjska Mirna koja proizvodi 5% Europske proizvodnje konzervi i ima minoran dug u odnosu na ovaj, a pored toga i svjetsku prepoznatljivost.

Nisi me bas toliko prosvijetlio.
Mislim da je postotak penetracije puno veci na trzistu, na koncu konca nema bas svako dijete fiksnu liniju u ovoj drzavi.
Ne slazem se s tobom da ostali predstecajni operateri mogu parirati bas tako OPTE. No, vrijeme ce ubrzo pokazati.
Slazem se s tobom kad je rijec o korumpiranoj drzavi koja svojim neobicnim potezima reze granu na kojoj sjedi.


Molim, neznanog junaka što se nakačio na moju mizeriju od 285 kom na 6,8 da sjaši gori ili doli da se vidi njegova raskoš ne da se junaći na mojoj bijedi.

hahahaha. tu je stvarno na bidu nezgodno. ali ako ne ode u stečaj (duboko vjerujem da ne će) onda udariš po 7 i bit će 10 kad tad.

who dares, wins

Broj korisnika na vlastitoj ULL mreži.
31.12.2012. – 115.110
31.12.2013.- 112.896

Gubitak oko 2,200 korisnika koji donose profitabilnost.
Govorne konale okacite macki o rep, nevazno

Stanje casha na racunu – 67m kuna
Novac za restrukturiranje kako se čini

To nema 80% firmi na burzi na racunu sto znaci da banke vjeruju optimi

Ovo nije potiv na kupnju niti na prodaju

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

E da zaboravih,- po 100 put pitam je li možemo oćekivati diviendu uskoro pošto duga nema. Recimo 1 Kunu po donici što bi u prijevodu značilo da dionica vrijedi 20 Kn cca [60 miliona dionica 60 miliona Kuna]. U nekom bull run naivaca možda ode do 40 Kn.

New Report

Close