OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


točno 7 puta manja je cijena dionica OT u odnosu na HTove.Isto tako i broj dionica je manji 27 puta.Kak se budu nove otiskale i bude ih 60 miliona.I tada će broj dionica OT biti 1,3 puta manji nego HTovih što ispada da je nekih 36 puta vredniji HT.Mišljenja sam kak je realan broj 10 puta (dividenlda na 120 miliona Kuna dobiti i 60 miliona dionica bu 2 Kn ili 10 puta manje od HTa) kaj znači da bu cena OT išla od 15-20 Kn.

Pogledajmo ovaj tjedan bi mogla bit zgotovljena predstečajka.

Nije mi jasno, a upravo pregledavam zadnji FI, na temelju čega baziraš dobit od 120 miliona Kuna? Sve ok s dokapom, ali do te brojke ne mogu doći nikako…

Pa kaj ne bu više duga i kamatarenja tvrtke? Mislim da je uz maržu od 20% na prihod od 600 miliona godišnje dobit cca 120 miliona i to u doba največe krize.Definitivno stvari idu naboljše a kak imam prilike ćuti mobilna telefonija je aut kak zbog konkurencije tako i zbog interesa građana.
Naime tableti, smartići, PC sve to na jedan router od Optime wifi plus kablo dela kak blesavo za 120 Kn mjesećno.
Kaj ne štima s računicom , nisam u pravu? Ah da evo cena dionice je pala skoro 10%. Očito da sam u zabludi.


Pa kaj ne bu više duga i kamatarenja tvrtke? Mislim da je uz maržu od 20% na prihod od 600 miliona godišnje dobit cca 120 miliona i to u doba največe krize.Definitivno stvari idu naboljše a kak imam prilike ćuti mobilna telefonija je aut kak zbog konkurencije tako i zbog interesa građana.
Naime tableti, smartići, PC sve to na jedan router od Optime wifi plus kablo dela kak blesavo za 120 Kn mjesećno.
Kaj ne štima s računicom , nisam u pravu? Ah da evo cena dionice je pala skoro 10%. Očito da sam u zabludi.


Prema zadnjem FI 03/2013 ukupni prihodi – 393mK , + zadnje kvartal cca 120mK
daje 513mK (općenito prihodi u opadanju).
Kamatarenje, nešto će ostati, naravno u puno manjoj mjeri…
I sada koliko ostaje dobiti je pitanje??? , ali moje mišljenje – znatno manje od 120mK.

513 miliona , prihodi kaj padaju.. kaj nije etba 24%?*513 miliona

mrki
gle, malo treba i vjerovati u poslovni uspjeh, na stranu matematika.
dobar primjer je fizulic sa magmom i igrackama iz printera.
optima je bila i na troznamenkastim ciframa, sa novom upravom koju ce imenovati Ht i Zaba ovo mora pojuriti na jace cijene. pa nije niko bedast uci na 40 kn kao npr Zaba pa za dvije godine prodavat na 6 kuna. Telekom trzista svuda rastu u svijetu. Jos malo pa ce vodokotlic biti spojen na internet.
Mozda sam u krivu ali opet, halooo 7,30 je nerealno nisko.

slažem se s gore navedenim :
– fiksna telefonija + internet + televizija je IN.

Mislim da je pitanje dana kada će se poćet normirat promet putem ADSLa. Smješno je da na jedan router brzine 10 MBits može ići kućni PC i trošiti 3 GB prometa te na isti taj router može ići firma s 30 kompica u 2 smjene i trošiti 100 GB mjesećno.
Ne znan kako se još nisu sitili to s prometom regulirat cjenama.

Kada je ročište za potvrdu PSN???
Kada ZABA -HT preuzimaju upravljanje??
Tko ima link od TS- gdje se može vidjeti datum ročišta??

Vaš link …

Ročište prvo objavljuje fina al još nema ništa, zanimljivo je kako se neki datumi za ročišta objavljuju već nakon tjedan dana recimo u slučaju HTP-ova u splitu a optimi evo već drugi mjesec dolazi pa ništa ali strpljenja još malo pa je sve gotovo


Vaš link …

Ročište prvo objavljuje fina al još nema ništa, zanimljivo je kako se neki datumi za ročišta objavljuju već nakon tjedan dana recimo u slučaju HTP-ova u splitu a optimi evo već drugi mjesec dolazi pa ništa ali strpljenja još malo pa je sve gotovo

Onda neka ga objave ,prošlo je dva mjeseca,nemoguće da nije zakazano.
Gdje je očitovanje uprave OPTE???

Očito je da čekaju dozvolu Agencije za tržišno natjecanje, jer ako ona ne dozvoli , kako onda HT može glasat na ročištu. Rečeno je da će bit obje odluke do Nove godine, ali s obzirom da i HT i AZTN imaju nove direktore, možda se zbog toga ovoliko sve proteglo.

vid'la žaba...

izgleda da je situacija ista kao i sa dina-dioki. kao sudovi zatrpani poslom pa slučaj dina-dioki sa devonom dolazi na red tek 07.03.??!! jadnici, sve se prenemažu od posla.

Ma a samo kaj Dioki raste po 50% u danu , čak i 100% se zeleni a OPTE kaj da je gubav.
Najsmjesšnije mi je kaj u zadnjih 5 godina DIOKI nije imal prihida 50 milja Kuna za razliku od OT i 3 milijarde KUNA.
To je vrlo slićno.

New Report

Close