OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@lacoste Ovdje je doista moguća skora izmjena vlasništva.Ulaze vjerovnici.Sad je samo pitanje ulaze li preko nagodbe ili stečaja, ili nagodbe pa stečaja.

@lebowski
Što nije ovdje priča gotova sa nagodbom?


@lacoste Ovdje je doista moguća skora izmjena vlasništva.Ulaze vjerovnici.Sad je samo pitanje ulaze li preko nagodbe ili stečaja, ili nagodbe pa stečaja.

Neznam što reći na ovo osim postati dva tri članka???

Prihvaćen plan financijskog restrukturiranja Optima Telekoma

Saznali smo točan dogovor između HT-a i Zabe oko Optime

Optima Telekom predao prijedlog za predstečajnu nagodbu

Jel mi može netko objasniti kako više nema duga?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Jel mi može netko objasniti kako više nema duga?

Duga ima i dalje, samo je smanjen ulaskom vjerovnika u vlasničku strukturu, zbog čega će se izdavati cca 60 milijuna novih dionica, pa će knjigovodstvena vrijednost dionice biti 2 lipe ili slično.

Veoma atraktivno ulaganje…

Pa to i ja kažem, neznam odakle odjednom da duga više nema, prema prijedlogu PSN OT je dužan ZABI još 200 i kusur milijuna kn + 110 milijuna MCL-a…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

dobar je lebowski… 2lp i nesto cjena dionice, a dividenda 2kn.haahhaa prejak si.fala ti sta se brigas za nas i gubis vrime ove uvjeravajuci nas kako je ovo bezvrijedno.pozdrav iz Top10&fala na brizi jos ednom.


dobar je lebowski… 2lp i nesto cjena dionice, a dividenda 2kn.haahhaa prejak si.fala ti sta se brigas za nas i gubis vrime ove uvjeravajuci nas kako je ovo bezvrijedno.pozdrav iz Top10&fala na brizi jos ednom.

Dividenda će vam ovdje biti moguća samo ako se lipe podijele na 100 manjih novčanih jedicina, recimo na breze.

U tom slučaju, OPTA bi mogla dijeliti dividendu, 2031. godine, od 15 breza.

Nisam neki strucnjak ali mislim da bez obzira na to sto je OPTE prosla predstecajnu nagodbu ipak ima buducnost. Ovaj predstecaj je kao i svi ostali koji su pored njega kao i oni koji ce ga tek pokrenuti elegantan izlaz da se konsolidiraju redovi. Firma redovno izvrsava obveze, na koncu konca nije da je ona podigla masni kredit pa da nikad nista nije vratila. Ako ima redovne prihode moze se ocekivati stabilno poslovanje a to bi prva Zaba trebala navijati u tom smjeru. Ako ova uprava nije dobra onda ju treba zamijeniti. Ipak je tesko ocekivati dividendu, prije sam sklon da ce cijena dionice otici na razine puno vise nego sto je sada.

Ovdje je najbolje kaj dionićari ne vraćaju dgove na osnovu udjela.Da nije tako kaj ne bu bilo plaća.

Oli san ja lud ili slip. Treće nema.
Koliki je prihod?
Kolika je marža?
Koliki je dosadašnji dug bio?
Koliko je novih dionica?
Koliko će biti dobit po dionicama?

http://www.optima.hr/hr/info/investitori/financijska-izvjesca/
U čemu je problem? Dakle prihodxmarza/broj dionica = po dionici zarada kolika?


Oli san ja lud ili slip. Treće nema.

Vi ste neznalica.

No, imate stavku u tim izvješćima koja se zove knjigovodstvena vrijednost. Ona je -650 milijuna kuna.

Dakle, potrebno je utući 650 milijuna kuna da OPTE vrijedi nula kuna. To vam je više od jednogodišnjih prihoda.

To se napravilo ovom nagodbom, s tim da i dalje ostaju obveze od cca 300 milijuna kuna.

Vi apsolutno ne razumijete što su to dionice, čemu one služe, zašto se kupuju i zašto prodaju, što je to cijena, što su to fundamenti…

Sad čekajte skupštinu gdje će vam doći 65 milijuna novih dionica, a onda čekajte prvo poslovno izvješće, pa ćete imati onaj dioki osjećaj, kad dionica padne 75% u jednom danu, pa 75% u drugom.

New Report

Close