OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vidim već je 201 varijnta iskonstruirana.

Vlasničko povezivanje nije potrebno da bi se utvrdilo zajedničko djelovanje. AZTN ovo treba promatrati potpuno jednako kao da HT kupuje OPTE. I to je svima jasno zato ZABA i HT već rade pritisak na AZTN.

Da postoji itko zainteresiran za OPTE taj bi već kupio. OPTE se prodaje od samog početka. Neće je nitko ni arapi, ni rusi, ni todorić, ni Vipnet, ni telekom slovenije. Mislim ovo je dokaz da OPTe ne ćeli nitko – čak ni netko tko bi samo bio paravan za HT.

I sada je svima u interesu, ZABA spašava svojih 600 mil. HT spašava svojih 100 mil. AZTN spašava svoj nesposobni obraz, jednako kao i HAKOM.

HT će od OPTE napraviti kravu muzaru tako da je održava u životu dok ne isplati dugove HT-u i ako ikada HT napusti upravljanje OPTE od nje će ostati prazna ljuštura koja će se urušiti sama u sebe. Budimo realni, pa tko bi svog konkurenta oporavio i stavio na noge i onda pustio. Smiješno.

ZABA želi svoje milijune koji su kroz nesposobnost i korupciju završili u OPTE a iz nje u privatnim džepovima izvjesnih članova uprava i mnogih drugih.

Vidim da su i svi novinari-komentatori pomirljivi bla bla…najvažnije je da korisnici ne ostanu bez usluge. HAKOM ima dovoljno instrumenata da to spriječi i da korisnici imaju uslugu do prelaska na drugog operatora.

Za tržište bi najbolje bilo da OPTE završi u stečaju i ugasi se. Banke bi više pazile na rizike kada dijele kredite na osnovi excel tablica i inzistiranje izvjesnih članova uprava. Regulator bi napokon možda počeo regulirati tržište i ne se skrivati iza oplovičnih i namještenih statistika tržišta.
A mali dioničari, fondovi i svi na burzi bi napokon shvatili da ne kupuju smeće za svoje i pogotovo tuđe novce na osnovi šarenih prospekata, forumskih drukova i birtijaških informacija.
To sam vam svima rekao još kod IPO-a kad sam rekao 'ulaganje u Optimu je pitanje da li vjerujete Matiji Martiću'.

Tako bi bilo najbolje, ali će proći još koja godina mazanja očiju i šišanja ovaca dok tako i ne završi.
Super,sa svakom riječju se slažem a najviše s ( Za tržište bi najbolje bilo da OPTE završi u stečaju i ugasi se. Banke bi više pazile na rizike kada dijele kredite na osnovi excel tablica i inzistiranje izvjesnih članova uprava. Regulator bi napokon možda počeo regulirati tržište i ne se skrivati iza oplovičnih i namještenih statistika tržišta.
A mali dioničari, fondovi i svi na burzi bi napokon shvatili da ne kupuju smeće za svoje i pogotovo tuđe novce na osnovi šarenih prospekata, forumskih drukova i birtijaških informacija. )
A ovo bi trebalo vrijediti i za sve ostale “stečajuše” pa da se konačno oporavi i razbistri stanje u privredi a onda i na ZSE.

@pongy
vidin da si inteligentan covik po tekstu koji si napisa.Bomme ima i dosta teksta, za to srocit triba vrimena i truda.Svaka cast druk za Opte je vrlo lukav i jako dobro osmisljen.Molin te samo hoces mi napisat zasto to radis- uvjeravas nas da je ovo nula bodova?Zasto se brines za novac nas ulagaca u OPTE?

hvala, i molim admina da ne brise.

Boga mi ht pravo zagrizao za optimu…izaso novi clanak na poslovnom!

cash je cash,a sve ostalo je sex!

NASLOV SUTRAŠNJEG Jutarnjeg lista

HOĆE LI T-HT UZETI 230.000 KLIJENATA Spevec ima mjesec dana za odluku o preuzimanju Optima telekoma

HT je sa 1,3 milijuna fiksnih linija lider na tržištu, a Optima je druga s udjelom od 11 posto

[emo_smijesak]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

PD: HT bi zbog Optime mogao žrtvovati posao u Splitu

Analitičari pozdravljaju namjeru HT-a, ali ocjenjuju da takav razvoj događaja neće biti dobar za tržište……….

Jel’ govorimo o analitičarima koji su prisutni na ovoj temi.[emo_smijeh]

ma kaj 5kn bi platili korisnika 230000 . je stari podatak.kak ja imam informacije nakon fiskalizacije i jos nekih dogadanja sad smo blize 300 000 korisnika.mislin da je krajnje vreme za povrat na 20 kn cijenu koja je realna.


Boga mi ht pravo zagrizao za optimu…izaso novi clanak na poslovnom!

a koja korist malim dioničarima od toga kad neće biti javne ponude po 10 kn jer neće biti niti preuzimanja nego bi HT samo preuzeo upravljanje Optimom??
a sumnjam da će netko kupovati OPTE radi fundamenata jer oni ne opravdavaju ni cijenu od 8kn, a kamo li cijenu od 20 kn o kojoj neki maštaju…

opta od danas lagano može prema 20kn…kao što i treba kao i što je bila do nedavno…pogotovo nakon ovakvih vijesti!

HT prijavio namjeru koncentracije s Optimom

HT prijavio namjeru koncentracije s Optimom

p.s.danasnji jutarnji[emo_smijeh][emo_smijesak]

cash je cash,a sve ostalo je sex!


opta od danas lagano može prema 20kn…

pusti te želje i pozdrave… prezentiraj nam računicu da OPTE vrijedi 20 kn kn!?
ili da vrijedi 10 kn??
ili bar trenutnih 8 kn??

Opta je jedna od rijetkih predstečajuša a od neki dan jedina “udavača” od svih ti silnih predstečajuša koja opet uz sve poteskoće vrti lovu i koja je svejedno s plusom poslovala…pogledajte mgma,diok,vart a pogledajte opte!?!i šta je tu čudno da se vrati na razine na kojima je i bila?20kn?ovo je već sve dogovoreno…HT to preuzima,Vip će onda zauzvrat preuzet znamo svi koga..!

hvala lijepa

cash je cash,a sve ostalo je sex!


Opta je jedna od rijetkih predstečajuša a od neki dan jedina "udavača" od svih ti silnih predstečajuša koja opet uz sve poteskoće vrti lovu i koja je svejedno s plusom poslovala…pogledajte mgma,diok,vart

znači nemaš izračune po kojima OPTE vrijedi ni 10 kn, a kamo li 20 kn, nego ti je glavni argument da ima i gorih stečajuša od OPTE…

@grgas12

a tko si ti da “mi” tebi išta dokazujemo?i računamo?očito nemaš dionice,ne znam zašto brineš za moju i tudju investiciju…?!ok,imaš pravo na svoje mišljenje koje smo čuli i to je to hvala lijepa i doviđenja.

cash je cash,a sve ostalo je sex!

New Report

Close