OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I još nešto, od danas smo dio novog tržišta EU, dali se uopće više gleda na udio u tržištu na dosadašnji način ? Može ovdje lako doći i do licitacije sa nekim europskim operaterom.

@mcinha
Ma sve je to OK, jasno je već 2 mjeseca da neće u stečaj, da će lakše poslovati itd….ja sad gledam s pozicije malog ulagača, da ne kažem špekulanta. Nama je najbolja šansa bila da kroz PSN i nove dionice po 10 kn ide javna ponuda bar po 10 kn za preostale dionice, a na ovaj način to će biti izbjegnuto i stanje zacementirano na 5 godina! Tko od nas ima u planu godinama čamiti u dionici u kojoj se ništa bitno ne zbiva?

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

@gismund
Najvjerijatniji je scenario u prvoj fazi konsolidacija i početak ostvarenja dobiti, a samim time i povećanje interesa za preuzimanjem firme. Ako mu se dozvoli to može učiniti HT, ali može i netko drugi jer smo upravo ušli u EU. Nisam primjetio da se OPTE ne smije prodati u narednih 5 godina, samo će to naravno ovisiti o Zabi i HT-u,a ne o g. Martiću.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



Na HAKOM-ovoj stranici pod dijelom "pregled tržišta" su sve bitne statistike, i po njoj piše da HT ima 65% korisnika u nepokretnoj komunikacijskoj mreži, dok ostali imaju sveukupno 35%…

Mislim da nema šanse da AZTN ovo dopusti jer bi HT onda opet bio na preko 70-75%….

Tu si u pravu. S time da HAKOM izvještaji ne broje Iskon kao dio HT-a, tako da je HT-ov udio još i veći. I nije samo problem tržište fiksnih telekomunikacija koje je iovako u padu već i tržište širokopojasnog intereta gdje je Iskon vrlo jak, a i Optima.

Sada će se vidjeti koliko je AZTN dosljedan jer ako je u Agrokor+Mercator 30-40% problem:
http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/problematicne-koncentracije-agrokora-i-mercatora-te-tiska-i-inovina/

kako će biti 80%+ u slučaju HT-a.

Da nema sumnje, pošto jako dobro znam AZTN i njihovu apsolutnu nesposobnost u reguliranju telekom tržišta, koja je još i gora od HAKOM-ove nesposobnost – koji je uostalom drugi najveći krivac za ovo što se događa na tržištu – na žalost dajem samo 10% šanse da će AZTN donijeti ozbiljnu i ivršnu odluku protiv ovog spajanja.
S druge strane sad smo pod krovom EU komisije, ali pitanje je da li će oni reagirati tako brzo.

[/quote]

nije mi jasno koji je interes HT-a imati samo upravljačka prava. HT-u nije cilj imati jačati optimu jer to znači slabiji HT. svaki korisnik koji ode iz HT-a ili Iskona u Optimu je samo 8% HT-ov korisnik.

Nakon što je HAKOM svojom NEregulacijom tržišta tj. ne provođenjem liberalizacije gotovo uništio sve alternativce najmanje što mogu je dozvolit takvu konsolidaciju skupa sa AZTN-om. Ionako će na kraju preostat dva operatora skupa sa svojim kćerkicama današnjim alternativcima.

ili sam lud ili Robin Hood.??Kakva firma na trzistu EU – interesantno da nitko ne zbori o stranom partberstvu i slicno.Evo kak Telekom Slovenije nije zainteresiran a ima novca. meni se gledi kak bu ovdje svega

Slovenci samo što nisu prodali svoj telekom. HT-u Optima dođe ko budali šamar,tih 500 i nešto miliončića što optima prihoduje taman će im doć da se vrate na prihode iz 2011 i donekle zadovolje svoje njemačke vlasnike.Po meni je to gotova priča,prejak je to lobi HT,ZABA,DT i na kraju krajeva i uprava optime to želi.

@alomatij

Upravo tako![emo_smijesak]

cash je cash,a sve ostalo je sex!




Na HAKOM-ovoj stranici pod dijelom "pregled tržišta" su sve bitne statistike, i po njoj piše da HT ima 65% korisnika u nepokretnoj komunikacijskoj mreži, dok ostali imaju sveukupno 35%…

Mislim da nema šanse da AZTN ovo dopusti jer bi HT onda opet bio na preko 70-75%….

Tu si u pravu. S time da HAKOM izvještaji ne broje Iskon kao dio HT-a, tako da je HT-ov udio još i veći. I nije samo problem tržište fiksnih telekomunikacija koje je iovako u padu već i tržište širokopojasnog intereta gdje je Iskon vrlo jak, a i Optima.

Sada će se vidjeti koliko je AZTN dosljedan jer ako je u Agrokor+Mercator 30-40% problem:
http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/problematicne-koncentracije-agrokora-i-mercatora-te-tiska-i-inovina/

kako će biti 80%+ u slučaju HT-a.

Da nema sumnje, pošto jako dobro znam AZTN i njihovu apsolutnu nesposobnost u reguliranju telekom tržišta, koja je još i gora od HAKOM-ove nesposobnost – koji je uostalom drugi najveći krivac za ovo što se događa na tržištu – na žalost dajem samo 10% šanse da će AZTN donijeti ozbiljnu i ivršnu odluku protiv ovog spajanja.
S druge strane sad smo pod krovom EU komisije, ali pitanje je da li će oni reagirati tako brzo.

[/quote]

nije mi jasno koji je interes HT-a imati samo upravljačka prava. HT-u nije cilj imati jačati optimu jer to znači slabiji HT. svaki korisnik koji ode iz HT-a ili Iskona u Optimu je samo 8% HT-ov korisnik.
[/quote]

A sto ako HT potpise opcijski ugovor sa Zaba?
zasto ne

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

i kaj sad po lojtric gore, po lojtrici dole?

Vidim već je 201 varijnta iskonstruirana.

Vlasničko povezivanje nije potrebno da bi se utvrdilo zajedničko djelovanje. AZTN ovo treba promatrati potpuno jednako kao da HT kupuje OPTE. I to je svima jasno zato ZABA i HT već rade pritisak na AZTN.

Da postoji itko zainteresiran za OPTE taj bi već kupio. OPTE se prodaje od samog početka. Neće je nitko ni arapi, ni rusi, ni todorić, ni Vipnet, ni telekom slovenije. Mislim ovo je dokaz da OPTe ne ćeli nitko – čak ni netko tko bi samo bio paravan za HT.

I sada je svima u interesu, ZABA spašava svojih 600 mil. HT spašava svojih 100 mil. AZTN spašava svoj nesposobni obraz, jednako kao i HAKOM.

HT će od OPTE napraviti kravu muzaru tako da je održava u životu dok ne isplati dugove HT-u i ako ikada HT napusti upravljanje OPTE od nje će ostati prazna ljuštura koja će se urušiti sama u sebe. Budimo realni, pa tko bi svog konkurenta oporavio i stavio na noge i onda pustio. Smiješno.

ZABA želi svoje milijune koji su kroz nesposobnost i korupciju završili u OPTE a iz nje u privatnim džepovima izvjesnih članova uprava i mnogih drugih.

Vidim da su i svi novinari-komentatori pomirljivi bla bla…najvažnije je da korisnici ne ostanu bez usluge. HAKOM ima dovoljno instrumenata da to spriječi i da korisnici imaju uslugu do prelaska na drugog operatora.

Za tržište bi najbolje bilo da OPTE završi u stečaju i ugasi se. Banke bi više pazile na rizike kada dijele kredite na osnovi excel tablica i inzistiranje izvjesnih članova uprava. Regulator bi napokon možda počeo regulirati tržište i ne se skrivati iza oplovičnih i namještenih statistika tržišta.
A mali dioničari, fondovi i svi na burzi bi napokon shvatili da ne kupuju smeće za svoje i pogotovo tuđe novce na osnovi šarenih prospekata, forumskih drukova i birtijaških informacija.
To sam vam svima rekao još kod IPO-a kad sam rekao ‘ulaganje u Optimu je pitanje da li vjerujete Matiji Martiću’.

Tako bi bilo najbolje, ali će proći još koja godina mazanja očiju i šišanja ovaca dok tako i ne završi.

Loki

@ loki07:

Od propasti Optima telekoma najviše bi koristi imao HT, a to je najgora moguća opcija za potrošače.

Budući da se predstečajnom nagodbom dramatično mijenja vlasnička/upravljačka struktura, nema opasnosti od ponovnog dovođenja tvrtke na rub ponora (a i pjesnička pravda je zadovoljena jer se krivci neće izvući nekažnjeno).

Društvo ima koristi jer su očuvana radna mjesta (puno bi teže bilo krenuti nekom novom firmom od nule i doći do ove razine broja zaposlenih i broja korisnika.

Jednostavno ne vidim zašto bi ovakva tvrtka trebala završiti u stečaju.

New Report

Close