OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

gospon parci mislite da će ovo opet niže?

Na HAKOM-ovoj stranici pod dijelom “pregled tržišta” su sve bitne statistike, i po njoj piše da HT ima 65% korisnika u nepokretnoj komunikacijskoj mreži, dok ostali imaju sveukupno 35%…

Mislim da nema šanse da AZTN ovo dopusti jer bi HT onda opet bio na preko 70-75%….

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Na HAKOM-ovoj stranici pod dijelom "pregled tržišta" su sve bitne statistike, i po njoj piše da HT ima 65% korisnika u nepokretnoj komunikacijskoj mreži, dok ostali imaju sveukupno 35%…

Mislim da nema šanse da AZTN ovo dopusti jer bi HT onda opet bio na preko 70-75%….

slažem se, EU strogo pazi na stvaranje monopola, a ovo bi bio klasičan primjer….OPTE će se morati čupati van na drugi način

pisanje na forumu nije savjet za ulaganje, niti za kupoprodaju dionica ili drugih financ.-instrumenata!


Na HAKOM-ovoj stranici pod dijelom "pregled tržišta" su sve bitne statistike, i po njoj piše da HT ima 65% korisnika u nepokretnoj komunikacijskoj mreži, dok ostali imaju sveukupno 35%…

Mislim da nema šanse da AZTN ovo dopusti jer bi HT onda opet bio na preko 70-75%….


Računaj da i ostali alternativni operateri grickaju HT-ovo tržište i nastavit će ga grickati,a VIP ne sjedi skrštenih ruku
Vaš link …

Osim toga sumnjam da će se usuditi zabraniti jer bi apsolutno svi jako puno izgubili.
Vaš link …

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Vaš link …

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Na HAKOM-ovoj stranici pod dijelom "pregled tržišta" su sve bitne statistike, i po njoj piše da HT ima 65% korisnika u nepokretnoj komunikacijskoj mreži, dok ostali imaju sveukupno 35%…

Mislim da nema šanse da AZTN ovo dopusti jer bi HT onda opet bio na preko 70-75%….

Tu si u pravu. S time da HAKOM izvještaji ne broje Iskon kao dio HT-a, tako da je HT-ov udio još i veći. I nije samo problem tržište fiksnih telekomunikacija koje je iovako u padu već i tržište širokopojasnog intereta gdje je Iskon vrlo jak, a i Optima.

Sada će se vidjeti koliko je AZTN dosljedan jer ako je u Agrokor+Mercator 30-40% problem:
http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/problematicne-koncentracije-agrokora-i-mercatora-te-tiska-i-inovina/

kako će biti 80%+ u slučaju HT-a.

Da nema sumnje, pošto jako dobro znam AZTN i njihovu apsolutnu nesposobnost u reguliranju telekom tržišta, koja je još i gora od HAKOM-ove nesposobnost – koji je uostalom drugi najveći krivac za ovo što se događa na tržištu – na žalost dajem samo 10% šanse da će AZTN donijeti ozbiljnu i ivršnu odluku protiv ovog spajanja.
S druge strane sad smo pod krovom EU komisije, ali pitanje je da li će oni reagirati tako brzo.

Loki



Na HAKOM-ovoj stranici pod dijelom "pregled tržišta" su sve bitne statistike, i po njoj piše da HT ima 65% korisnika u nepokretnoj komunikacijskoj mreži, dok ostali imaju sveukupno 35%…

Mislim da nema šanse da AZTN ovo dopusti jer bi HT onda opet bio na preko 70-75%….

Tu si u pravu. S time da HAKOM izvještaji ne broje Iskon kao dio HT-a, tako da je HT-ov udio još i veći. I nije samo problem tržište fiksnih telekomunikacija koje je iovako u padu već i tržište širokopojasnog intereta gdje je Iskon vrlo jak, a i Optima.

Sada će se vidjeti koliko je AZTN dosljedan jer ako je u Agrokor+Mercator 30-40% problem:
http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/problematicne-koncentracije-agrokora-i-mercatora-te-tiska-i-inovina/

kako će biti 80%+ u slučaju HT-a.

Da nema sumnje, pošto jako dobro znam AZTN i njihovu apsolutnu nesposobnost u reguliranju telekom tržišta, koja je još i gora od HAKOM-ove nesposobnost – koji je uostalom drugi najveći krivac za ovo što se događa na tržištu – na žalost dajem samo 10% šanse da će AZTN donijeti ozbiljnu i ivršnu odluku protiv ovog spajanja.
S druge strane sad smo pod krovom EU komisije, ali pitanje je da li će oni reagirati tako brzo.

[/quote]
Pa ni ovdje neće postojati klasično vlasništvo HT-a, piše da je većinski Zaba koja će podržavati odluke HT-a.

S obzirom na udjel koji HT može steći konverzijom svojih tražbina u temeljni kapital Optima Telekoma predlaže zasnivanje strateškog partnerstva koje implicira očekivanje da će ZABA (kao najveći vjerovnik i prema prijedlogu budući najveći pojedinačni dioničar) prihvatiti prepuštanje HT-u svojih budućih upravljačkih prava. Time bi HT stekao prevladavajući utjecaj i kontrolu u Optimi Telekomu, međutim pretpostavka predloženog plana restrukturiranja je zasnivanje i postojanje ugovornog odnosa između ZABA-e i HT-a, koji će omogućiti strateško partnerstvo Društva i HT-a, a što je podložno ishođenju odobrenja AZTN-a.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Da nema sumnje, pošto jako dobro znam AZTN i njihovu apsolutnu nesposobnost u reguliranju telekom tržišta, koja je još i gora od HAKOM-ove nesposobnost – koji je uostalom drugi najveći krivac za ovo što se događa na tržištu – na žalost dajem samo 10% šanse da će AZTN donijeti ozbiljnu i ivršnu odluku protiv ovog spajanja.
S druge strane sad smo pod krovom EU komisije, ali pitanje je da li će oni reagirati tako brzo.

***ovo prolazi na obje institucije jer je gazda Optime Zaba, a HT ima samo upravljacka prava na 5 godina koje mu je predao vlasnik – Zaba… da, rupa u zakonu ali je sve cisto… odbijeno bi bilo kad bi HT postao većinski vlasnik Optime

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

Ako neće biti preuzimanja od strane HT-a, onda neće biti niti javne ponude, a to znači da nas čeka status quo bar 5 godina?! Ovo mi izgleda kao najgora varijanta za male ulagače, bolje da su prodali VIPNET-u ili TELE2 jer u ovakvom raspletu događaja rast iznad 9 kn možemo samo sanjati [emo_mrgud]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Vaš link …

Vip je u zaletu, preuzme li H1 bit će za 100 000 korisnika jači od OPTE, ne bih rekao da ne mjerka niti OPTE

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Ne budite naivni, pa nebi oni objavili ovu namjeru bez provjere dali prolazi.
Rezultat se već zna, a dionica HT-a je već u promatranju na ZSE.

@gismund
Više vlasnik nije Martić, nego Zaba i HT, a to znači znatno jeftiniji novac od dosadašnjeg

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close