OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Martić i Zaba predlažu da Hrvatski telekom preuzme Optimu

ako AZTN ovo dopusti, treba ga ukinut isti tren.
alternativni telekom koji je htio (i morao i trebao) otimat HTu posao sad moli za milost, fuj.

Je sigurno, kako da ne…
Onda bi i VIPNET-u trebali poništiti preuzimanje BNet-a i DigiTV-a.
HT-u preuzimanje Iskona…..
[/quote]

Knox je u pravu.

VIPNet nije ‘operator sa značajnom tržišnom snagom’ na tržištu fiksnih telekomunikacija, a preuzimanje Iskona je iskorištena rupa u zakonu gdje se ne kntroliraju preuzimanja firmi sa prometom manjim od 100 mil. kuna godišnje.
U međuvremenu je za telekome taj uvjet maknut, a i OT ima više od 100 mil. kn godišnje.

Apsurdno je da je za Olgicu spajanje Agrokor + Mercator problem jer će Agrokor imati 30-40% tržišta, a HT (i Iskon) koji sam ima skoro 80% tržita to nije problem.

No uopće ne sumnjam da će to Olgica pustit – ili će kukvički to prepustit EU Komisiji.

Loki

Pregledao sam novi plan predtečajne.

Neću po detaljima, ali da HT će zapravo preuzeti upravljanje OPTE ako AZTN da suglasnost.
Po mojim informacijama AZTN je dao načelnu suglasnost da HT smije preuzeti do 5% OPTE u PSN ako neće konzumirati nikakva upravljačka i nadzorna prava.
Tako da je ovo potpuno suprotno onome što je AZTN načelno odobrio.

Sve koji vjeruju u neku obvezu preuzimanja skrećem pažnju na str. 10 prijedloga restrukturiranja gdje se naširoko i nadugačko opisuje kako ni u kojem slučaju se bilokakvo stjecanje HT-a i ZABA-e ni sada ni u budučnosti ne može smatrati osnovom za obvezu za preuzimanje.

I koga uopće zanima, po novom planu broj dionica će se povečati preko 22 puta (da PUTA) tj. 2200% u odnosu na prethodni gdje je to trebalo biti samo 18 puta tj. 1800%

Loki

o nužnosti konsolidiranja telekom.tržišta, povod je preuzimanje? Opte od HT.
http://www.ictbusiness.info/kolumne/telekom-trziste-treba-spas-korisnici-na-prvom-mjestu

vid'la žaba...

Nijemci ako su pametni ovo će preuzeti bez razmišljanja, a radi se 200-tak tisuća korisnika. U svakom drugom slučaju moguć je scenarij da u OPTE uleti neki malo jači ili barem ravnopravan igrač DT/HT i sa nižim cijenama usluga preuzme dio tržišta HT-u, VIP-u i svim ostalim (nije nemoguć scenarij da se neki Rusi ili Arapi sa milijardama EUR ušetaju u relativno malu i zaduženu tvrtku i sa dampinškim cijenama unište sve ostale). Ne moram ni spominjati kako HT u zadnje vrijeme ne cvjetaju ruže jer su mu mali nagrizli dobar dio kolača.[emo_namigusa]

Fiskalizacija: S početkom srpnja u sustav ulazi 96 tisuća potencijalnih obveznika


koliko korisnika?
pa po mojim spoznajama OT je na oko 300 000 korisnika bio prije fiskalizacije.koliko korisnika ima sada nakon ovih valova zna samo uprava. Tocna je i informacija o prelasku FINA poslovnica i ministarstva pravosuda na OT.

@gismund: Hvala na objašnjenju.[emo_smijesak]

Ukoliko ne bude drugog izlaza, neka HT preuzme upravljanje Optimom na 5 godina. Dugoročno, zbog zdrave konkurencije, nužno je da tvrtka opstane neovisno o HT-u.

I koga uopće zanima, po novom planu broj dionica će se povečati preko 22 puta (da PUTA) tj. 2200% u odnosu na prethodni gdje je to trebalo biti samo 18 puta tj. 1800%

***22 puta je 2100%, a 18 puta je 1700%

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!


Tocna je i informacija o prelasku FINA poslovnica i ministarstva pravosuda na OT.
Ako je informacija točno, to je stvarno dobra vijest.

mrki2
Koji je razlog da ste kupili ovu dionicu? Fundamenti?

Građevinare zaobilazim u velikom luku, nemam ni ksst. Za te dionice ćete morati pitati ekipu koja ih posjeduje. Na ovoj temi se dobro druka pa su me zanimale činjenice zašto bi to raslo, ali odgovor gosp. Mrki2 nisam dobio. Objasnite mi ako znate zašto je ovo podcjenjena dionica, koliko će se izdati novih dionica?

pozz, vidin da me se spominje uzalud.vidi mrki ja i dalje mislin da je ovo dionica koja pravda ulaganje jerbo firma nosi novce i ima cca 300 000 korisnika.PO MOJOJ MALENKOSTI ULAZAK U EU donijet ce OT fini vitar u leda neda mi se sad pisat zasto.Mislin da ce se to vidit odmah.Da li grisin bumo vidili
Fundamenti? Daj gospon koc da vidimo fundamente koji su po vama lipi. HT?

burza u RH je apstraktan pojam gotovo pa virtualan.Ja u opte vidin priliku jer 150 mil eur koliki je opte dug u EU je smijesan novac za ulaganje u firmu koja nosi zaradu i dobit odmah i nosit ce ju sigurno 10 godina. Mislin da se ovdi radi kako ocerupat zlatnu koku sta jeftinije jer 150 milj eur / 2.8 milj dionica ispada oko 50 eur po dionici.Bezvezna matematika koja na prvi pogled nema veze? pitanje: a zasto su banke dale tolike kredite firmi koja nista ne vrijedi?

Dale su i Magmi, a svi znamo gdje je sada. I još će joj opet dati da ne ode u stečaj (da firma ne propadne, a s njom i silni krediti iako će se to na kraju i desiti jer od 3d printanja nema kruha pa Vi vidite tko je tu lud) tako da Vam ovo s kreditima ne drži vodu. Kad po Vama vrijedi 50eura što ne poskidate sve do barem 10kuna (1.3eura)?

New Report

Close