OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa evo, mali test… Uzmite procijenjenu zaradu OPTE za 2018. godinu, podijelite je s brojem dionica nakon dokapa, pomnožite su brojku s deset i eto vam cijene.

Vrijedi li zo i za ostale dionice na Zagrebačkoj burzi? [emo_namigusa]

@yeosol – HT

daaa samo gledan vas i citan zadnjih dana : sta vise pljucate to OT vise raste.Danas je rociste u 13 sati i siguran sam da ce 9 kuna preci.Bude li kakav predstavnik Todex na rocistu put ka 20 je siguran.Kaj ne?

Nenad Bakić na svom je blogu HT-ovu dionicu jučer procijenio na 80-90 kuna. [emo_smijesak]

Laik sam i ne vladam s puno informacija kad su dionice u pitanju pa možda i griješim. Stekao sam dojam da nema baš previše tvrtki kod kojih se isplaćuje dividenda koja bi kroz 10-ak godina povratila uložena sredstva. Čini mi se da se odluka o kupnji može donijeti i na temelju procjene ima li neka tvrtka budućnost i hoće li cijena njene dionice rasti/padati.

Optima telekom za mene je primjer baš takve tvrtke: sigurne prihode ima, trebala bi širiti bazu korisnika (jer joj je najveća konkurencija bivši monopolist (pre)poznat po upravo nevjerojatnoj drskosti i bahatosti) i time povećavati prihodovnu stranu. Racionalnije upravljanje (nakon ulaska suulagača po ovoj nagodbi) trebalo bi iskontrolirati rashodovnu stranu i osigurati stabilnost poslovanja. Eventualno daljnje širenje “krakova” (koje im vjerojatno predstavlja najveći poslovni trošak) može se i odgoditi za bolja vremena, a jednom će se pokriti čitavo planirano područje (kad tog troška više neće biti). Meni to ne zvuči kao besperspektivna priča.

@yeosol, tvrke koje su u ps nagodbi imaju tu prednost nad ostalima jer objavljuju svoje planirane rdigove od 2013. do 2018. godine. To je otprilike putokaz za ono čemu teži uprava kako bi uspjela namiriti vjerovnike.

A ovdje konkretno imamo još jednog igrača u branši kojim se također trguje na ZSE, pa imamo osnova za usporedbu.

Također, znate i sami da se dobit dijeli na dionice, pa doista nije teško izračunati koliko uprava OPTE planira dobiti, i na koliko će se dionica ta dobit raspodijeliti.

Nakon što dobijete taj podatak, nije vam teško procijeniti je li osam kuna za OPTE previše ili premalo.

Što se tiče toga kupovati li dionicu ili ne temeljem promišljanja hoće li biznis te tvrtke imati budućnost ili ne, moguć je pogrešan zaključak temeljem točnih pretpostavki.

Uzmimo da HT neminovno ima budućnost. Treba li zato dionicu HT-a platiti tisuću kuna?

Danas ćemo zbog ročišta možda na 9 kn ili malo preko toga, no mnogi će to iskoristiti za rasprodaju (sell on news) tako da me ne bi čudilo da idući tjedan opet budemo na 7-8 kn. Dugoročno će ovo biti OK priča, ali na ovoj burzi gdje caruju sami špekulanti jednostavno se mora prihvatiti realnost.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

nenad bakic je li to onaj sta je s HDELon osisa ovaca i ovaca.Rjesija si 25% zarade u 3 dana.

Svašta se može uspoređivati kod HT-a i OT-a.

HT ima 13.2 puta veći prihod, ali ima i 16.9 puta više zaposlenih (vjerujem da je i prosječna plaća u HT-u veća nego u OT-u, tako da bi omjer troškova zaposlenih mogao biti još i veći). Jučerašnji dan na burzi završen je 20.2 puta višom cijenom dionice HT-a.

od 01.07. Brusel kontrolira telekomunikacije.Nama kak je HT zlostavljal Optimu NIKAD VISE.

zato cijena HTa pada …

Vaš link …

Danas u 13.00 počinje ročište

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

ima li vijesti, ide li ko na ročište?

Odakle vijesti kad je ročište u 13,00

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close