OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



današnja naslovnica Poslovnog dnevnika, Vipnet zainteresiran za H1 telekom, počinju preslagivanja na telekom tržištu, hoće li HT propustiti ovu priliku.

obzirom na udio na tržištu, nema šanse da HT-u odobre daljnje širenje i kupnju konkurenata [emo_palacd]
[/quote]
Ito kao što Toda ne smije kupiti Mercator,a samim time i Getro[emo_smijesak]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

neće prodaju, tribalo bi malo panike za doli napravit.Zna li neko kako??

@parchy
Nema potrebe za time,ovdje ide svojim tokom u zadnjih dva dana.

bit će i dalje čišćenja aska.

do 10 kn, a i ovi sa aska će se morati malo povući na više razine.



@parchy

Nema potrebe za time,ovdje ide svojim tokom u zadnjih dva dana.

bit će i dalje čišćenja aska.

do 10 kn, a i ovi sa aska će se morati malo povući na više razine.


Jaka sindikalna podružnica.Čestitke.Ni magmina podružnica nije loša.
Špekulanti,došlo je vaših pet minuta!!!!


@ loki
nisam utekao, nije moj stil…
…..
s obzirom da je loki strucnjak za telekom, vjerojanto radi za jednu firmu ili Delloite kada toliko zna o OPTE onda neka objasni kako Varteks na burzi moze vrijedtii x kuna a opte X kuna.
Prema businessu naravno..

Da radim u jednoj telekom firmi. Varteks me uopće ne zanima niti znam išta o njemu i ne želim uspoređivati kruške i čavle.


OPte mozda danas ne vrijedi 10 kuna ali iz aviona se vidi da slijedi preuzimanje HT-a s obzirom na udjel Zabe + HT.
A onda se placaju I sinergije koje vrijede..

npr koliko vrijedi 150 ljudi manje koji su odamh viska u OPTE
koliko vrijedi najam neke mreze prema vani koji bi se prebacio na HT
koliko vrijedi najam programa koji bi isao kriz HT I bio bi jeftiniji

Kao što dobro znaš stjecanje dionica unutar predstečajne se izuzima od obveze ponude za sve dioničare (čl. 46 st. 8).
Uostalom AZTN je jedva dao dozvolu za stjecanje tih 7-8% HT-u uz niz uvjeta (da ne konzumira nikakva prava, nema mjesta ni u upravi ni u nadzornom i da se riješi tih dionica čim prije).

Toliko o drukanju na ovom forumu.

Loki


1. pogeldajte PSN na fini pa cete vidjeti koliko se mailih vjerovnika dnevno javlja izmjene duga sto im je placeno u medjuvremenu jer firma ima love.

Ne pricaj gluposti – ukupan iznos povučenih ne prelazi 2 mil kn. od 1.085 mil kn.
Nekoliko je kompenzacija i prijenosa potrazivanja (tipa Connex PHD), nesto je podmireno ali u stvarnomalim iznosima, a najvece povlacenje je IT Itel koji se namirio iz ZABA-ine garancije i to je ZABA prebacila na svoju hrpu.
E da i Hanzekovic za obveznice, ali to uopce ne bi komentirao.

A nisi primjetio da je VIP dodao još milju i pol novog duga na svoju hrpu.


2.vjerojanto nece biti isprva prihvacen plan jer u niti jednom slucaju u povijesti PSN-a do sada nije jer uvijek se ide u izmijenjeni plan

Ne vjerujem – ja mislim da ce plan proci bez problema. ZABA ima stabilnu vecinu i moze skupiti 2/3 sa svojim bankarskim kolegama bez problema.
Ako nece znaci da ZABA ne kontrolira ni upravu sto je vec samo po sebi katastrofa. Ili da je neka žešća muljaža.

To što će za godinu dana sve ići iz početka je potpuno druga stvar.

Loki

loki, odakle ti info da je AZTN dao zeleno svjetlo za stjecanje dionica od strane HT-a. To je vrlo vazno, jer je tu jedino moglo doci do problema kod PSN i to od strane regulatora…
Vrlo vazno i odlicno za dionicu OPTE-R_A…

@ loki
1. To sto radis u telekomu samo znaci da znas da OPte po poslovaju jako malo vrijedi sto je i istina.
Ali to ne znaci da cijena na burzi ne vrijedi vise.

Evo ja sam siguran da dugorocno POdravka ne vrijedi puno, niti pola firmi u RH ali to ne znaci da se nece trziti po x kuna.
U tom je razlika.

2. sto ze tice AZTN ako im stavis da je alternativa stecaj, sto ce onda reci AZTN.
Nazalost tkao je kako je. Primjerice cisto sumnjam da AZTN nece dozvoliti spajanje Tisak i Inovine a oni drze 90% trzista maloprodaje.

Nazalost drzava je tu gdje je

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Sutra će svakako bit zanimljiv dan :

1. scenarij test 9.5 do 13h povrat na 8,30 zatim proboj na cca 12,5 Kuna.
2. scenarij test 9,5 – 10, pad na 5 Kuna nakon 13h.
3. scenarij test 7,90, lagano penjanje ka 9,50 i to je to -THE END.

Osobno mi je prvi scenarij rekli bi neki best buy


Sutra će svakako bit zanimljiv dan :

1. scenarij test 9.5 do 13h povrat na 8,30 zatim proboj na cca 12,5 Kuna.
2. scenarij test 9,5 – 10, pad na 5 Kuna nakon 13h.
3. scenarij test 7,90, lagano penjanje ka 9,50 i to je to -THE END.
Osobno mi je prvi scenarij rekli bi neki best buy

sutra teško da će preko 9kn, a idući tjedan je 6-7 kn

Vipnet u akvizicijskom zaletu, bacio oko na H1 Telekom

več postano “300 000” bi imao vipnet.Koliko mi je poznato Optima je na cca 330 000.Možemo li se nadati dividendi? – 2 Kn po dionici marita?

Pa evo, mali test… Uzmite procijenjenu zaradu OPTE za 2018. godinu, podijelite je s brojem dionica nakon dokapa, pomnožite su brojku s deset i eto vam cijene.

New Report

Close