OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Niste li Vi g. Lopina nedavo tvrdili da će VART skočiti na 50 kn??? I to se temeljito eleborirali, a kad ona ne može preskočiti 17.


Mislim da tek slijedi značajniji bijeg korisnika u provinciji od HT-a prema ostalima. A Optima telekom tu uopće ne stoji loše.

Ako su (prošle godine) uložili (dosta) love u infrastrukturu, za očekivati je porast broja korisnika u krajevima preka kojima su produžili “krakove”, a time i još veći priljev sredstava. (…) Dugoročno, ne vidim zašto ova tvrtka, uz razumno vođenje, ne bi imala budućnost.

Slažem se. Ljudi će, pritisnuti bezobrazno visokim cijenama HT-a, prelaziti na jeftinije ponude ili će za iste novce dobiti bolje pakete usluga. Ja sam kod Optime već duže i zadovoljan sam.

Hakom ruši cijene razgovora, HT i Vipnet gube milijune kuna

Oćemo li malo izbalansirat omjer HT OPTE? Nekad je bio i 1:1 u cijeni dionica a sad 30:1 u korist HTa. Ajmo bar na 15:1 ili 10:1.


Čitam malo druge dionice,na svim ostalim papirima ima ljudi koji stručno sve objašnjavaju dok ovdje toliko malo informacija da jednostavno ne povjeruješ.

O čem pričaš. Pisali su Antiša i blueman pozitivno i ja negativno.
Ova dvojica su nestala nakon što su izgubili, a ja sam napisao analizu predstečajne.

Prijedlog restrukturiranja je nerealan, fokusiranje na rezidencijalni segment ne uzima u obzir stanje na tržištu i veliku konkurenciju od Iskona i BNeta. Očekivanje pada reguliranih cijena je preoptimistično, ali nije baš toliko nerealno.
Broj dionica se povećava 17 puta na račun konverzije duga po nominalnoj vrijednosti. Nakon restrukturiranja OT-u ostaje nešto malo preko 50% duga.
Plan predviđa ulaganja u iznosu oko 50 mil kn. godišnje, ali ne specificira od kuda će doći ti novci. Pretpostavljeno od zaduživanja, no onda je upitno kako će onda firma smanjiti zaduženost do 2017 za daljnjih skoro 50%.

Sama OT u prijedlogu kaže da će firma nakon konverzije vrijediti ravno 0 na multiplikatoru EBITDA x 5 i negativno na EBITDA x 7 – (kada se od EBITDA multiplikatora oduzmu preostali dugovi)
Za 5 godina, ako se ostvari rast prihoda od 35% i rast EBITDA od 120%, na već spomenuto nerealnim očekivanjima, i otplata polovice preostalog duga iz redovnog poslovanja, firma će 2017. vrijediti temeljnih 10 kn po dionici na razini od nekih EBITDA x 6.
Postavlja se pitanje, ako su tako pametni kako su se uopće doveli u ovakvu situaciju.

U međuvremenu može se očekivati pritisak manjih dobavljača iz predstečajne koji će dobiti dionice na ime 50% svog duga i 4 godišnju otplatu preostalih 50% . Već sam i pisao da će dobavljači koji imaju potraživanja između 100.000 – 1 M kuna diktirati cijenu u slijedećim godinama. Neki su tvrdili da će većina tih dugova biti plaćena do predstečajne, ali po prijavama dugovanja se vidi da su mnogi prijavili svoja potraživanja.

O OT-u pišem manje-više iste stvari još od IPO-a. Pa na razni 100kn, pa na 50kn, pa na 25kn. Ali vidim uvijek se skupe neke nove ovčice. Znam da malo fali što nitko ne piše pozitivno, ali što im ja tu mogu.

Loki

@loki07
ćuj prika kad vidin kako pišeš mogu ti samo reći nisi ti za burzu već za banku u eur i kta 3% godišnje.Ali pazi i banke propadaju.Dalje ti mogu napisati ode ti u 2017 i šte će bit ak će bit te neće oće.Boj se vuka, boj se lisice …

Dokaz da si ti malo zabrazdija je taj šta san ja ovo kupovo od 5.9 – 6,4 u prvom mahu. Gle sad je na ekranu ponuda 7.5 i niko neće da in proda. Mislin da bi mi ti posta isti tekst o OPTE kao “sranju – i promašenoj investiciji” i na 5,6, povijesnom MIN. kao dionici od koje triba bižat….
Slažeš se?[emo_namigusa]



@loki07

ćuj prika kad vidin kako pišeš mogu ti samo reći nisi ti za burzu već za banku u eur i kta 3% godišnje.Ali pazi i banke propadaju.Dalje ti mogu napisati ode ti u 2017 i šte će bit ak će bit te neće oće.Boj se vuka, boj se lisice …

Dokaz da si ti malo zabrazdija je taj šta san ja ovo kupovo od 5.9 – 6,4 u prvom mahu. Gle sad je na ekranu ponuda 7.5 i niko neće da in proda. Mislin da bi mi ti posta isti tekst o OPTE kao "sranju – i promašenoj investiciji" i na 5,6, povijesnom MIN. kao dionici od koje triba bižat….
Slažeš se?[emo_namigusa]

Ej prika – i koliko si miliona zaradio na OPTE ?
Mnogo ih je kao ti prošlo ovim forumom i svi su na tadašnjim ATL tvrdili isto što i ti. A jedno je ATL bio i na 100 i na 50 i na 25.

Da iztrejdat se možda nešto i može, ali zadnje zbiljno je bilo prije nekih godinu i pol kad se jedan fond rješavao dionica a ZABA i moglo se kupit ispod 20 i prodat na oko 35 možda i 40 nakon 5-6 tjedana. No, sve skupa tu se moglo okrenut jedva par sto Kkn između fondovskog preslagivanja.

Loki

@ loki
nisam utekao, nije moj stil…
samo ne pisem jer je forum leglo lazi I manipulacija, uglavnom nesto sto je lijepo za gledati izvana da se vidi kakvi ljudi mogu postati prema drugima….

s obzirom da je loki strucnjak za telekom, vjerojanto radi za jednu firmu ili Delloite kada toliko zna o OPTE onda neka objasni kako Varteks na burzi moze vrijedtii x kuna a opte X kuna.
Prema businessu naravno..

OPte mozda danas ne vrijedi 10 kuna ali iz aviona se vidi da slijedi preuzimanje HT-a s obzirom na udjel Zabe + HT.
A onda se placaju I sinergije koje vrijede..

npr koliko vrijedi 150 ljudi manje koji su odamh viska u OPTE
koliko vrijedi najam neke mreze prema vani koji bi se prebacio na HT
koliko vrijedi najam programa koji bi isao kriz HT I bio bi jeftiniji

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

opte po meni brzo do 15+ kn. naravno da to ocekujem i nakupovao se ko brod. po meni presmijesno i prejednostavno za doslovno se obogatit na 100 000ulozenih povrat 100% je sto ocekujem.Toliko sam uvjeren u to daje jedini strah sto zvuci prejednostavno da bi bilo istinito.Nada ionako umire posljednja.


@ loki
nisam utekao, nije moj stil…
samo ne pisem jer je forum leglo lazi I manipulacija, uglavnom nesto sto je lijepo za gledati izvana da se vidi kakvi ljudi mogu postati prema drugima….

s obzirom da je loki strucnjak za telekom, vjerojanto radi za jednu firmu ili Delloite kada toliko zna o OPTE onda neka objasni kako Varteks na burzi moze vrijedtii x kuna a opte X kuna.
Prema businessu naravno..

OPte mozda danas ne vrijedi 10 kuna ali iz aviona se vidi da slijedi preuzimanje HT-a s obzirom na udjel Zabe + HT.
A onda se placaju I sinergije koje vrijede..

npr koliko vrijedi 150 ljudi manje koji su odamh viska u OPTE
koliko vrijedi najam neke mreze prema vani koji bi se prebacio na HT
koliko vrijedi najam programa koji bi isao kriz HT I bio bi jeftiniji

Varteks ne vrijedi ništa dok ga vodi ista ekipa koja ga je upropastila. Malo, pomalo će potrošiti svu vrijednost imovine.
Optima, ako je preuzme HT i integrira u svoje poslovanje, sinergijski vrijedi dosta jer HT može otplatiti sve skupe kredite, a komotno može otpustiti sve radnike do zadnjega jer su onda svi višak.
No, integracija se neće dogoditi pa je potencijalno sinergijski učinak kroz smanjenu cijenu zaduživanja. Možda i nešto kroz jeftiniju opremu ako netko iz DT grupe ima istu opremu kao i Optima.
No, najvjerojatnije se neće dogoditi preuzimanje od strane HT-a.

šta će se dogodit ovdi neznan ali ZNAN sigurno da će se dogodit puno toga.Nadan se sa cijenon dionice na 2,3x gore…

meni izgleda kao da nema više prodaje baš preveč.nekak ko da bi se htjelo kupovat ali kao i uvijek po što nižoj cijeni.Ima li ovdje netko pametan da reče zašto je npr cijena otišla sa 280 do 5,6 Kuna a sad se vrti od 7,3 do 8,3.
Zašto baš ovi nivoi a ne neki tipa 2,4 Kn. ili 12,5 Kn.

Znate li kako možete prepoznati dionicu koju ste kupili i na kojoj ćete masno zaraditi?

Morate na forumima moliti ljude i uvjeravati ih da ju kupe a oni neće i neće.

E to je dionica na kojoj se maslo bere.
[emo_smijeh]

New Report

Close