OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Konačno, zato je ask prorijeđen do 10 kn,idućih dana zanimljivo .


parchy
Ne uspoređuju se kruške i jabuke.

naravno da ne ali dug jedne druge tvrtke … ebita jedne druge … imovina (korisnici) :: nekretnine …
to se da uspoređivat osobito zarada kroz vrijednost dionice.

Čitam malo druge dionice,na svim ostalim papirima ima ljudi koji stručno sve objašnjavaju dok ovdje toliko malo informacija da jednostavno ne povjeruješ.

http://www.optima.hr/hr/privatni-korisnici/o-paketi/o3tvstart-plus/

Moj Mrki ovdje je stvarno neko lud : firma radi ko velika , banka je vazela dionice-preuzela firmu u ime duga.Po meni ova dionica bez problema može ići na bubnit ću 40 Kn uz 5 Kuna dividende.Uostalon nekužin kako će banka uzimat novac iz firme nego preko dividende.Ja mislin da bi ovo moga bit jednistven slučaj na HR burzi di će dionica u danu otići par 100% gore. recimo 400 ili 500%.Hoće li tome biti tako ostaje da vidimo.Stvarno nevidin u čemu je trenutno problem.
Neznan realno ako je banka uzela vlasništvo zbog duga – dug više ne postoji.E sad mali dionićari imaju dionice i ne učestvuju u oduzimanju 70% duionica od vlasnika kako će se njih teretit??-kako će oni participirat u sanaciji duga. Oću reć da je ovdje sve jednostavno,dionica po meni vridi 40 Kuna Dobit kroz 2 800 000 dionica daje prinos X . Sporan je samo dug. Zašto dionice ima trenutno po 7 ko u prići …. očito nešto nije kako ja mislin da je ili ja neznan nešto bitno…
Ujedno kad pogledan ostale predstečajnake koji ništa nmemaju osim nekretnina u hipoteci, dugova koje gomilaju eksponencijalno te posla zasigurno ne u narednih par godina a opet kuer u desetinama ili stotinama Kuna … Ova OpTE mi je presmiješno jeftina.

@parchy
Nakon ovako dobrog posta dođe mi da prodam traktor i imanje i sve ulupan u OPTE-R-A!! Hoću li; pa naravno da neću……

ja sam od prodanog grunta natrag 10 dana ulozil 7 hiljada eura u opte po7.1-7.9.
joj kakav san jabedak.gospon parci vas sam slusal bemu misa kakbum nadrapal.


Čitam malo druge dionice,na svim ostalim papirima ima ljudi koji stručno sve objašnjavaju dok ovdje toliko malo informacija da jednostavno ne povjeruješ.

Tamo ti sve “objašnjavaju” jer ti žele uvaliti svoje papiriće, a ovdje svi šute jer se nadaju još kupiti dok je cijena ovako nisko. Kad ti “stručnjaci” i ovdje krenu objašnjavati kako je sve super i počnu priče o medu i mlijeku, onda treba početi razmišljati o prodaji. [emo_smijesak]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

@ptahotep

sve ok.mislis li da ja mislim kako s nekim mojim drukanjem cu potic ljude na kupnju.Zar doista mislis da smatram ljude koji ovo citaju kako su budale??!??

Pokusa san samo isprovocirat nekoga da mi argumentirano napise zasto mislim kako je OPTE super ulog pogreska i zasto to nije.Ujedno me boli uho oces ti unutra ili ne s 20000 kuna jer to ionako nista neznaci.Budi faca pa napisi zasto je ova dionica skupa ispod 12 kuna.

i da pokazat ce povijest koliko san u krivu.Cisto me zanimana 20 .06 kad lupi u 8.5 kn stas pricat.Taj datum ide jako brzo.


http://www.optima.hr/hr/privatni-korisnici/o-paketi/o3tvstart-plus/

Moj Mrki ovdje je stvarno neko lud : firma radi ko velika , banka je vazela dionice-preuzela firmu u ime duga.Po meni ova dionica bez problema može ići na bubnit ću 40 Kn uz 5 Kuna dividende.Uostalon nekužin kako će banka uzimat novac iz firme nego preko dividende.Ja mislin da bi ovo moga bit jednistven slučaj na HR burzi di će dionica u danu otići par 100% gore. recimo 400 ili 500%.Hoće li tome biti tako ostaje da vidimo.Stvarno nevidin u čemu je trenutno problem.
Neznan realno ako je banka uzela vlasništvo zbog duga – dug više ne postoji.E sad mali dionićari imaju dionice i ne učestvuju u oduzimanju 70% duionica od vlasnika kako će se njih teretit??-kako će oni participirat u sanaciji duga. Oću reć da je ovdje sve jednostavno,dionica po meni vridi 40 Kuna Dobit kroz 2 800 000 dionica daje prinos X . Sporan je samo dug. Zašto dionice ima trenutno po 7 ko u prići …. očito nešto nije kako ja mislin da je ili ja neznan nešto bitno…
Ujedno kad pogledan ostale predstečajnake koji ništa nmemaju osim nekretnina u hipoteci, dugova koje gomilaju eksponencijalno te posla zasigurno ne u narednih par godina a opet kuer u desetinama ili stotinama Kuna … Ova OpTE mi je presmiješno jeftina.


Da je 2.800.000 dionica i da nema duga,dionica bi vrijedila više od 12,a vjerovatno i preko 50 kn.
Ali nije 2,8 mil dionica nego će biti 51 mil dionica,ako prođe predstečajna,a proći će sigurno.
Očito ste pomiješali lončiće,valjda niste mislili da će dividenda biti 5 kn,nego buduća cijena,jer ove godine bi dobit po dionici trebala biti o,2 kn
pa će i tih 5 kn biti na P/E 25.
Sadašnji HT je na P/E oko 9,ali OPTE ima svjetlu budućnost,a HT nema.Smiješno.

Kratkoročno up,dugoročno, mili bože kud sam zašo…….

@lopina
stari majstore kad ti drukaš za doli nikad boljeg dokaza da iman pravu investiciju.Znaš šta kad malo bolje razmislin to će doć na 2 Kn ne na 5 kako ti govoriš , samo šta će 20 . 06. za cca 5 dana , 3radna dana bit oko 9.
Živi bili pa vidili.

Sadašnji HT je na P/E oko 9,ali OPTE ima svjetlu budućnost,a HT nema.Smiješno.

Kratkoročno up,dugoročno, mili bože kud sam zašo…….

Ali HT ima stabilnu cijenu, a Optima je potonula praktično na dno. Također, s obzirom na poslovnu politiku HT-a (dođe mi slabo svaki put kad im moram platiti mjesečni račun od 350 kuna za najobičniji paket TV-programa i spori flat internet, bez ijednog telefonskog poziva na fiksnoj liniji), mislim da tek slijedi značajniji “bijeg” korisnika u provinciji od HT-a prema ostalima. A Optim telekom tu uopće ne stoji loše.

Ne smiješ zaboraviti da oni prodaju nešto bez čega mlađa i sredovječna generacija više ne može zamisliti život, tako da im je stabilni mjesečni priljev novaca osiguran.

Ako su (prošle godine) uložili (dosta) love u infrastrukturu, za očekivati je porast broja korisnika u krajevima preka kojima su produžili “krakove”, a time i još veći priljev sredstava. Ja ću, na primjer, na jesen gotovo sigurno (moram se raspitati je li i dalje na snazi HT-ova ucjena oko nužnosti njihove fiksne linije) napustiti HT i preći možda baš njima.

Dugoročno, ne vidim zašto ova tvrtka, uz razumno vođenje, ne bi imala budućnost.

New Report

Close