OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nakon svega sto sam vidio na burzi i u firmama, mislim da nema boljeg izbora od firme sa negativnim bv-om i solidnim ebitda

Mislim da niste u pravu.Što je veći BV i što je više iznad nominale veći je dividebdni potencijal.Sa dokapitalizacijom novih 48,5 mil dionica i sa ukupnim
brojem od cca 51mil dionica BV više neće biti minus apsolutna nula,već će preći u
pozitivnu nulu i kada se to dogodi za ovu godinu će OPTE prema planu predstečajne nagodbe ostvariti dobit od 0,20 kn po dionici i ako se ostvare optimistička predviđanja zaključiti godinu sa BV od 0,41 kn .
+o,41 je bolje od nule i u plusu je
A kako je nominala 10 slijedečih godina se treba puniti negativni dividendni potencijal,tj.gubici od od 9,59 kn po dionici.
Dakle u slijedečih xx godina OPTE treba zaraditi 489 mil kn da bi se vlastiti kapital
dovuk0 do 10.Ali kako se očekuje da će dobit rasti geometrijskom progresijom,a ne aritmetičkom jer bi aritmetičkom progresijom trebalo 48
godina da bi se mogla isplačivati dividenda.
Ali kako ebitda raste uzmimo da OPTE zaista počme ostvarivati visoki rast dobiti od recimo 30% godišnje,u što ,naravno,ne vjerujem jer bi ulaskom u EU trebalo doći do smanjenja cijena tele. usluga.
Ali za pokriče gubitaka od ovih 489 mil kn sve ispod deset godina bi bio veliki uspjeh.
I za recmo deset godina OPTE postaje dividendna dionica koja bi zaista u tom trenutku mogla isplačivati cca 2 kn dobiti po dionici pa bi to davalo vrijednost
od 20 kn po dionici.
Ako ste voljni platiti 8 kn za firmu koja ima neizvjesnu budućnost i koja će
za deset godina vrijediti 20 kn.Dakle dobit od 250% u deset godina,ako bude
sve kao u bajci.
A kako ekonomija u 99,99% nisu Andersenove bajke,već surova realnost u to ne
vjerujem.
A ako OPTE nastavi poslovati kao i zadnjih godina,a ako ljudi počmu razgovarati telepatski možda ove usluge više i ne bude možete izgubiti sve.
Fundamentalno sve preko 3 kn je previše.
Naravno, da će sindikat poćeti pump and damp sa prihvačanjem predstečajne nagodbe i nastojati vas nakrcati skupim papiričima.

moj lopina i dok drukaš kontra Opte išćitava se u tvojin pisanjima kako je to to dionica BUY.

Lopina je dobar dečko, je da ponekad malo zastrani ,preočito je da se bid jako povećava i da slijedi uzlet cijene,prateći gledalicu do 9-10 kn, je otvoren put.

Do 10 kuna nema nikakvog rizika za kupnju.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Do 10 kuna nema nikakvog rizika za kupnju.

Da,izgleda da se danas zauvijek napušta sedmica

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Ako se ne varam ovaj tjedan bi trebala biti rješena predstečajna nagodba…

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


Ako se ne varam ovaj tjedan bi trebala biti rješena predstečajna nagodba…

Vaš link …[/url]

06.lipnja u 9,30 prvo ročište, moguće i zadnje

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



Ako se ne varam ovaj tjedan bi trebala biti rješena predstečajna nagodba…

Vaš link …[/url]

06.lipnja u 9,30 prvo ročište, moguće i zadnje
[/quote]

Vrlo vjerojatno zadnje, ne sumnjam da će, prema dosadašnjoj brzini, i ovo biti riješeno u roku keks. Optimi mašala za brzo rješavanje, dioničarima želim da prodaju po više nego što su kupili, a onima koji kupe nakon uspješne nagodbe, da kupe ili posude neku knjigu iz fundamentalne analize. [emo_smijeh]

VART, DIOK sa 7 na 21 i sa 5 na 24 dakle : 3 do 5 puta su rasle firme kojima je perspektiva/zarada NULA do ko zna kada osim što imaju nekakvu vrijednost u nekretninama kje su opet fiducijon opterećene uf uf uf.
Naša OPTE sa 350 000 pretplatnika ako ne potegne 6 – 10 puata u prosjeku 8 s MIN šta bi bilo 8 x 6 48 Kn onda kvragu i predstećaji i nagodbe.
Kako san ovo nadruka lipo.[emo_smijeh]



Do 10 kuna nema nikakvog rizika za kupnju.

Da,izgleda da se danas zauvijek napušta sedmica
[/quote]Sjećat ćete se i šestice sa uzdahom za šest sedam mjeseci!
Lebowski vas je lijepo savjetovao.Knjigu u ruke,pa u šoping.
Ovdje je igra toliko prozirna , da bih i ja uša,ali nemam keša.Ali bi izaša još prije nego bi izaša.
Jasno je da nemam OPTE,ali valjda vam je jasno da nemam ništa protiv Opte,ali sam
protivnik beskrupoloznih drukera.Ja sigurno neću mjenjati nick.Svi gradimo svoj autoritet sa vjerodostojnoti i abrakadabra prognozama.Naravno da nema garancije da ću uvijek biti u pravu,ali OPTE predstavlja dionicu u kojoj je budućnost izvjesna,
bez velikih pozitivnih ili negativnih iznenađenja.
Pet,ne više od 5 će biti!
Pozdrav!!!!

Dobije li ovo naša OPTE a lobira se lijepo u backgroundu ….

Telekomima pali prihodi, nadaju se poslu s Vladom

@lopina

najnesuvisliji post ikada.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close