OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne volim kad dionica ostane bez kupnje,danas je bila katastrofa 3,5-4 tisuće komada, ma koliko vjerovali u povoljan ishod ps nagodbe uvijek postoji mogućnost da se neko uspaničari i prospe do 6 i niže, dobro bi bilo dokupljivat i smanjivat ulaz, ne tako davno grabili su i po 9, meni paše nisko da se mogu vratit kad odradi druga nada predstečajuša isto.

vid'la žaba...

u HR je sve na berzi jako cudno Opte pogotovo.Ocu rec bar ovdje se sve zna.Firma ima x korisnika s y prihoda. dug je z s kamatom c i imovina b. najjednostavnijon matematikon se moze izracunat vrij . dionice pa opet nedavno po 5.6 a malo manje nedavno i po 9.5…

pa sad ti budi pametan..

sjor parci meni to izgleda kak da vrijedi prek 16 kuna po racunici dobiti/ placanja kamata.neznam zakaj tak puno ima na burzi ispod 16.

meni se ne čini nego to činjenićno trenutno vrijedi nešto manje od 6 Kn fali ti moj mrki samo još 10.
Vidi ja ti jeman ove hartije 100%, … nekidan si ima priću o mogućnosti gašenja burze u HR zbog nedostatka love,ulagača i kvalitetnih dionica.Mene osobno zanima kako će Zaba kao večinski vlasnik OPTE izvlačit dobit. Po meni jedino preko dividende. Banka je uzela firmu zbog duga i sada je dug NULA, ostalo je samo 300 000 korisnika koji mjesećno plaćaju po cca 250 Kuna = 75 milj Kuna. Ne znan koliko je realni trošak poslovanja, radnici, alokacija itd. Ukupna godišnja dobit je 75 milj * 12 = 900 milj Kuna – trošak poslovanja. Vidi po meni je ovo jako interesantna dionica ali naravno ista može i x% doli i x% gori. Ja san unutra jer se nadan bogaćenju. kako će završit pokazat će vrime.
Molija bi nekoga ako zna TOČNO koliki je prihod OPTE koliki trošak poslovanja uz pretpostavkui da je firma saad bančina i DUG je NULA. Mene ko dionićara ne zanima ko je vlasnik osim da je privatni vlasnik i da iman dobit po dionici.


sjor parci meni to izgleda kak da vrijedi prek 16 kuna po racunici dobiti/ placanja kamata.neznam zakaj tak puno ima na burzi ispod 16.

Sjor moj koliko su Vam onomad vrijedili staklenici???

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Sjor moj koliko su Vam onomad vrijedili staklenici???

bez veze je uspoređivati staklenike sa Optima telekomom, koji je u prvom kvartalu 2013. ostvario rast operativne dobiti od +23% i koji iznosi lijepih 26,5 milijuna kuna!


…bez veze je uspoređivati staklenike sa Optima telekomom, koji je u prvom kvartalu 2013. ostvario rast operativne dobiti od +23% i koji iznosi lijepih 26,5 milijuna kuna!

Otto slazem se s Vama u potpunosti, ali neki forumasi jednostavno sa svojim bezveznim navlakackim piskaranjem bez cinjenica nemaju nikakav kredibilitet. Post je isao u tom smjeru. Inace OPTE ne pratim.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


meni se ne čini nego to činjenićno trenutno vrijedi nešto manje od 6 Kn fali ti moj mrki samo još 10.
Vidi ja ti jeman ove hartije 100%, … nekidan si ima priću o mogućnosti gašenja burze u HR zbog nedostatka love,ulagača i kvalitetnih dionica.Mene osobno zanima kako će Zaba kao večinski vlasnik OPTE izvlačit dobit. Po meni jedino preko dividende. Banka je uzela firmu zbog duga i sada je dug NULA, ostalo je samo 300 000 korisnika koji mjesećno plaćaju po cca 250 Kuna = 75 milj Kuna. Ne znan koliko je realni trošak poslovanja, radnici, alokacija itd. Ukupna godišnja dobit je 75 milj * 12 = 900 milj Kuna – trošak poslovanja. Vidi po meni je ovo jako interesantna dionica ali naravno ista može i x% doli i x% gori. Ja san unutra jer se nadan bogaćenju. kako će završit pokazat će vrime.
Molija bi nekoga ako zna TOČNO koliki je prihod OPTE koliki trošak poslovanja uz pretpostavkui da je firma saad bančina i DUG je NULA. Mene ko dionićara ne zanima ko je vlasnik osim da je privatni vlasnik i da iman dobit po dionici.

Da jedini način izvlačenja dobiti bi trebala biti kroz dividendu.
Ako prođe predstećajna DUG NIJE NULA nego je taman toliki koliki i aktiva.
Dokapitalizacija bi trebala povečati br dionica na cca lijepih 51 mil. komada.
BV bi krajem godine trebao biti točno 0,41 kn po dionici i to nakon dobiti
od oko 20 lipa ili,0,2 kn po dionici.
Dakle,do isplate dividende bi trebalo popuniti ovaj gubitak do 9,59 kn po dionici.Sa ovakvom zaradom od 0,2 kn po dionici treba 48 god.da bi se dividenda mogla isplačivati.Ali kako OPTE PREDPOSTAVLJA ,da će imati geometrijski rast dobiti, dobit od ovih 75 mil kn/po dionici 1,5 kn/ TREBALO bi desetak godina da BV bude nešto preko 10 kn i da tek tada pojavi mogućnost za isplatu dividende.I tada bi se mogao pojaviti dividendni potencijal od oko 1,5 kn po dionici.Po optimističkim predpostavkama tada bi dionica trebala vrijediti cca petnaestak kuna.Ali ako se situacija bude razvijala lošije ili kao i do sada realnost bude lošija od očekivanja kao što je bilo zadnjih pet godina/kriza ne jenjava,dapače/ može OPTE i puno niže.U stečaj ne vjerujem,jer se ZABA u stečaju ne može naplatiti,jedina nada je preuzimanje.

BITNO,OPTE će imati uskoro 51 mil dionica,a to je puno gotovo bezvrijednih papiriča.
Volio bih da me realnost demantira,da se princ na konju pojavi i kupi ove papiriče po desetak kuna i da se ispačeni tehničari sindikalisti dočepaju
kešovine.
Nije dobro,a biti će puno lošije ako se ne pojavi princ na bijelom konju.

U očekivanju pump and damp od sindikalista,naravno bez fundamentalnog pokriča ,srdačno vas pozdravljam!!!!

Ovdje se prodaje za siću a TOP 10 pojačava. Evo g. K.Z. pojačao poziciju za novih više od 6000 kom:

1. MARTIĆ MATIJA (26652252919) 1.859.569 65,94 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 160.514 5,69 Skrb. račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 138.471 4,91 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND (59318506371) 76.582 2,72 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 42.809 1,52 Osnovni račun
6. KONEČNY ZORAN (15721335905) 32.229 1,14 Osnovni račun 7. ŽUVANIĆ ROLAND (04527822480) 30.301 1,07 Osnovni račun
8. ČERNOŠEK KRUNOSLAV (62175352551) 20.700 0,73 Osnovni račun
9. JOVIČIĆ GORAN (00363869593) 20.200 0,72 Osnovni račun
10. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. (87939104217) 16.351 0,58 Skrb. račun
Ukupno: 2.397.726 85,02

odavna ja pisem da je ovo fina stvar.no ljudi ne slusaju i ne kupuju kad triba vec ce placat po 13-25kn kad bude tribalo prodavat…

Parchy,
i ja sam mislio kao i dosta njih na ovoj dionici brzo i dosta zaslužiti. Svi istomišljenici i pohlepnici su kupovali u zadnje vrijeme. Kad su se nakupovali
(i ja sam među njima) kupnje gotovo da nema. Mnogi imamo pune brodove.
Pomalo se pitam u kojim ćemo ih lukama sve iskrcati.

Ovaj gos:Konečny Zoran ,Top-10 na 6. mjestu lijepo napreduje???
Vidi se na gledalici da stalno skuplja ,malo sa H nalozima na bidu, a malo udari i počisti ask..

Približava se ročište za PSN početkom idućeg mjeseca , mislim da je u drugi četvrtak 06.06 .2013 ..

New Report

Close