OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ako ovod nije aprilili onda sutra složiti ask od 35kn prema nadalje jel tako? Lp

godišnja prodaja cca 500 mil kn
pedest miliona dionica ili 10 kn po dionici
pa to ne vrijedi više od pet kuna po dionici
a SFACA sanja 35
Čuvajte se sindikata.ADRIS bi ovo mogao i kupiti,ali platiti više od pet kuna po dionici neće!!!!
dobit nakon ove godine bi trebalča biti oko desetak miliona kn ili o,19 kn
19 lipa,što ne daje vrijednost veću od dvije kune po dionici,a BV će biti čak o,41 kn ili 41 lipe.
Ako se fondovi ne uključe u obranu cijene dionica cijena će ići na dvije kn,jer to je
analogno cijeni HT od cca 220 kn.
Postoji i jedna mala razlika što je izvjesno da će HT nastaviti i dalje zarađivatti i da se trži na P/E od cca 10
OPTE samo sanja dobit i ako je i ostvari biti će višestruko skuplji prema
osnovnim pokazateljima poslovanja i rentabilnosti u odnosu na HT.

Kratkoročno…pojma nemam kuda ide ovaj brod.
Dugpročno ,prijeti brodolom!
Ne krcajte se u ovaj brod,oluja na pomolu.Ne slušajte ove koji su ukrcani i pričaju da je prognoza dobra.

Stfaca
Baš si skroman. Očekuješ rast od preko 300%. Nije tebi dobro. Spusti se na zemlju.

@ lopina.

hvala na detaljima
moze samo odgovor na dva vrlo lagana pitanja na dionici koju vi drukate, INDG

1. koja je web stranica firme jer niti jednu ne otvara.
2. koliko zaposlenika radi u firmi (na zse zadnje je broj 5)
3. koje je zadnje REVIDIRANO izvjesce jer nema niti jedno na zse.
4. koje je izvjesce barem nerevidirano za 2012 jer nema Q4 na zse.

Ukoliko ne odgovorite niti na jedno pitanje onda mogu primjetiti da samo navlacite bez ikakvih podataka sto ce hanfa sa zanimanjem provjeriti…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

I nije to šala, a kamoli kad vas čitatelj upozori na našu prvotravanjsku šalu koju smo objavili da „Agrokor i Adris kupuju Optimu Telekom i Tele 2 za gotovo milijardu kuna“ da me mogu kazneno goniti zbog toga što eto ja manipuliram tržištem kapitala. Pa hrvatskim tržištem kapitala manipulira se s nekoliko stotina tisuća eura bez ikakvih problema, a ne prvotravanjskim šalama. Ma tko je tu lud?
nažalost, ipak je šala

http://www.ictbusiness.info/kolumne/nije-sala-raditi-pred-praznik-do-podneva-a-kamo-se-tek-saliti-na-1-travnja

vid'la žaba...

ali, nešto se ipak kuha ,prenosim dalje iz istog teksta

A šala je očito bila dobra jer neki su nasjeli, a možda se iza šale zapravo krije ono što mnogi pričaju da je tržištu potrebna konsolidacija. I ona će se sigurno dogoditi, možda ne u ovome obliku iz prvotravanjske šale, ali će se sigurno dogoditi i to vrlo brzo, jer neki procesi su nepovratno počeli

vid'la žaba...


@ lopina.

hvala na detaljima
moze samo odgovor na dva vrlo lagana pitanja na dionici koju vi drukate, INDG

1. koja je web stranica firme jer niti jednu ne otvara.
2. koliko zaposlenika radi u firmi (na zse zadnje je broj 5)
3. koje je zadnje REVIDIRANO izvjesce jer nema niti jedno na zse.
4. koje je izvjesce barem nerevidirano za 2012 jer nema Q4 na zse.

Ukoliko ne odgovorite niti na jedno pitanje onda mogu primjetiti da samo navlacite bez ikakvih podataka sto ce hanfa sa zanimanjem provjeriti…

INDG_odgovori na upit
1.PR i nije na visokoj razini,mi koji kupujemo nastojimo smanjiti negativan
utjecaj
2.zaposlenih pet-točno
3.revidirano izvješće u predstačajnoj nagodbi dostupno svima,kao i kod OPTE
4.predstečajna nagodba,već prihvačena

S obzirom da mi ne prijetite sa Hanfom za ovu pisaniju u OPTE,da li to znaći da iznosim istinite podatke.I za INDG i za OPTE pristup je isti i polazna točka su plan financijkskog restruktuiranja u predstečajnoj nagodbi.
Kao što ste primjetili neiskusne investitore nastojim upozoriti da se broj dionica u OPTE povečava sa 2,8 mil na 51 mil dionica i da čuvaju svoj novac.
Mislim da je to nepremostiva prepreka da bi cijena išla up.Naravno dugoročno,jer kratkoročno sve može i uzvodno ,a naročito u dionicama sa
mali free floatom kao što je slučaj sa OPTE,ali to će se drastično promjeniti
nakon štampanja novih 48,x mil dionica i tada sindikat neće moći braniti cijenu.
Nova vlasnička struktura je tu.Sadašnjim vlasnicima ostaje 5% firme,a dokapitalizantima 95%.Ali ti koji dokapitalitiraju to ne rade da bi zaradili
već da bi manje izgubili.OPTE ne može pokrivati kratkoročne obveze i eventualni stečaj bi za vjerovnike bio lošiji i oni ulaze u vlasničku struktura ne radi zarade,već radi toga jer drugog izlaza nema!!!!
I u svemu tome vi koji ste kupovali po 8 zadnjih dana očekujete veliki skok cijene.Uozbiljite se!!!!!

ljepo je noćas biti u dionici optime

http://www.ictbusiness.info/kolumne/nije-sala-raditi-pred-praznik-do-podneva-a-kamo-se-tek-saliti-na-1-travnja
Ipak je prvoaprilska šala.

Kaznena odgovornost ex offo, ovo ne može biti predmet sale..sutra privodenje u policijsku postaju pa optuzni prijedlog


@ lopina, Tomislav ili kako već

1. kaže se stečaj, ne stećaj, natjera ne natenta itd., molio bih da se prouči pravopis prije pisanja
2. ako ste proučili plan vidjeli bi da u swap ide zaba i dobavljači najviše od kojih je 90% ht, vip i ostali operateri, ne bravar iz zeline I mali dobavljači koji bi rušili cijenu kao kod ingr. Tako da si tu inflaciju dionica komotno 90% zaboravite. To ne želite čuti ali je tako..

3. fundamenti su takvi kakvi su, ali pogledajte pošto se dlkv trži ili vart I ostali a budućnost upitna, tek treba zaraditi za plaće kod tih firmi.

4. INDG-samo sam se nasmijao. koliki su prihodi u Q4? firma još nema ni izvještaj za 2012 a tamo navlačite ljude

smiješno

Vrlo dobar post! [emo_palacg]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Hahahahaha 😉
Znači ipak je šala?!
A sinoć je bilo tako zanimljivo na forumu, neki su je vidjeli već na 30kn 😀

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close