OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gledan oni graf od optE na ZSE 5 godina.Na kojoj smo mi mizeriji od cijene i veselimo se s 6,26 na 7,86 …
sceta sta kune nemaju nize od lipe pa da prićamo na način : sa 6,26453 na 7,86539
[emo_smijesak]

Pardon zaboravih gore napisati. Pun san ko brod pa se nadan obogatit priko dionica OPTe.
[emo_smijeh]

Ako prijedlog predstećajne prođe :
br. dionica :sadašnjih 2.820.070 dokapitalizacija 48.976.040 novih dionica
ukupan br.dionica 51.796.110
na jednu sadašnju dionicu novih šesnaest
na 5,9 kn mcap iznad 300 mil kn,znaći da bi mogli ulaziti fondovi i braniti taj
donji limit
novi dioničari u dikapitalizaciji bi mogli u prodaju dionica,radi keša
ako fondovi ne budu branili ode ovo ćudo ispod 5…i 3 i 4 je ispod pet

povećanje likvidnosti s obzirom na gotovo 17 puta više dionica nego sada sigurno
ulazak u crobex plus u osmom mjesecu ipak u ovisnosti o toga kada će nove dionice biti dodijeljene pušioničarima tj.vjerovnicima,potencijalni kandidat za ulazak u crobex ali ne prije
veljače 2014.
Dakle,biti će vrlo promjenljivo,a za one koji su unutra predviđam jako loše
vrijeme uz padaline.
S obzirom da OPTE ima nikakvu materijalnu imovinu stećaj bi bio nerazumna
opcija u kojoj bi svi dobili manje,a dioničari sigurno ništa prijedlog predstečajne nagodbe će vjerovatno proći i samim time izbjegnut stečaj.

ZSE postaje likvidnija,a mi trejderi dobijamo novu igračku.

Sretan vam Uskrs pa makar ste i unutra!!!Trebat će vam,jer što više budete
pročavali predstečajnu nagodbu i efekte od nje na fundamentalne pokazatelje
sve ćete se više pitati:Koji me đavo natenta da kupujem ovo ćudo, pred ove svete blagdane.Da nema tri dana pauze mogli ste proći bolje,jer se ovdje moglo zaraditi samo u mutnom i na brzinu!!!

Kratkoroćno je teško predvidjeti vremensku prognozu,jer sindikat može sve čak mjenjati vremenske prilike,dugoročno/tri mjeseca/ kada dođu novih pedesetak miliona dionica
jedina nada fondovi.

Ako je tako, fondovi će dobiti novu priliku za ulazak.

Dakle, OPTE je operater koji ima dobar dio tržišta telefonskog biznisa koje vrijedi xy milijardi kuna. Telefona, interneta i TV-a se ljudi na odriču za razliku od ljetovanja, zimoivanja, 2 auta i sl. Dakle tržište je fixno sa sigurnom naplatom (telefon, struja, plin se plaća za razliku od faktura u tvrtkama). Dakle ovdje postaje kolanje između različitih operaera, a OPTE je cjenovno povoljnija od tržišnog lidera. Po prvi puta u 2012. imamo ,citiram sa stranica OPTE: EBITDA je poboljšan za 2,0% u odnosu na 2011. i u 2012. iznosi 76,2 mil. HRK i
po prvi puta u poslovanju Optime pokriva neto financijske rashode, dakle poboljšanje posloavanja. Kao što znamo na primjer otvoreno je po Marasu do 26.02. 3000 tvrtki za 10 kuna,a bit će vjerojatno i puno više. Kada ljudi otvaraju tvrtke za 10 kuna znači da jako paze na troškove, a bez telefona (faxa) i interneta ne mogu raditi, jako dobro za OPTE i za druge alternativce. Firma ima dobru perspektivu i bit će poželjna udavača jer ne ovisi o padu BDP-a u Hrv i smanjenju ekonoomske aktivnosti EU, kao niti o precijenjenim nekretninama koje nitko ne želi.
Drago mi je što posjedujem dionice iste i na nagovaram niti na kupnju niti na prodaju.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

PersJesus, 30.03.2013. u 12:03
i ne nagovaram niti na kupnju niti na prodaju

Iliti ono kolegino, savjet ne tražim, niti bih ga dao! [emo_smijesak]


Ako je tako, fondovi će dobiti novu priliku za ulazak.

OPTE 52 mil dionica
DIOKI 35 mil dionica
DLKV od 15 do 30 mil dionica u ovisnosti u cijeni dokapitalizacije

Nominala minimalna tj 10 kn,cijena dionice tu negdje a MCAP preko 300 mil kn
sve te potencijalne stećajuše postaju likvidna izdanja i prilika za igre.
Ako se fondovi ,mislim na otvorenhe i mirovince a ne FGSove ne uključe u kupnju i obranu slijedi INGRIZACIJA
ovih dionica.
Dokapitalizacija po 20 u INGRI,BV preko 20 a cijena 4.Zašto?Oderalo dobavljače vjerovnike,usput i dioničare.Veliki broj dionica dolazi na tržište što bi moglo
jako spustiti cijenu ovih predstećajnih hitova.
Zašto u isti koš ne stavljam INDG i Medenu,hotele i apartmane.Tu ne postoji
velika inflacija novih dionica jer se te dionice dokupljuju po nominali koja je osam puta veća cijena od sadašnje cijene dionice u INDG,a nakon velikog rasta dionice Apartmani Medena se trže na 5,5 puta razlike.

Kod OPTE imamo jedan veliki problem jer se broj dionica povečava za sedamnaest puta,pa iako se može očekivati da će operacija uspjeti te se početi raditi i sa netto dobiti,to u slijedećih pet godina će biti toliko minimalno po dionici,da možemo zaključiti da je i na cijenu od 5 preskupa.
Nadam se da vam je jasno da nakon doikapitaliuzacije dobit po dionici pada
za sedamnaest puta,upravo toliko koliko i broj dionica raste.

U OPTE će biti malo vode i mlijeka da bi se napojilo 52 mil žednih usta,iako se može dogoditi da ne bude ni kapi kao što je bilo i do sada,suša tj.gubici!!!!

Više puta je Martić rekao da treba “Ušminkat mladu prije udaje”, pa eto na tragu toga jedan link
Osim Tele2 Hrvatska, mnogi drugi regionalni telekom operateri se u zadnje vrijeme spominju u kontekstu preuzimanja, bosanski BH Telecom, srpski državni operater Telekom Srbija, kosovski operater PTK, uz već konstantne špekulacije o prodaji Telekoma Slovenije…
prenosim sa Seebiza.

vid'la žaba...

@lopina

Kolega Medenu i INDG spominješ zato što te dionice posjeduješ. Ja sam recimo donedavno imao i INDG i nema šanse da bih sad promjenio priču tj. pljuvao po njoj. Po meni ne ulazeći u cijene dionica OPTE ima puno bolju perpektivu poslovanja od INDG. INDG je kupnja 20 godina starog automobila za 800 ojra i sada se za taj isti auto traži 1000 ojra. Da li taj auto vrijedi 800, vjerojatno da. Ima li kupaca za 1000 ojra?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Više puta je Martić rekao da treba "Ušminkat mladu prije udaje", pa eto na tragu toga jedan link
Osim Tele2 Hrvatska, mnogi drugi regionalni telekom operateri se u zadnje vrijeme spominju u kontekstu preuzimanja, bosanski BH Telecom, srpski državni operater Telekom Srbija, kosovski operater PTK, uz već konstantne špekulacije o prodaji Telekoma Slovenije…
prenosim sa Seebiza.


To je ono o čemu pričam, defanzivni sektor kao što su telekom operateri dobivaju na važnosti što sam i naveo u gornjem postu da se ne ponavljam

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

@ lopina, Tomislav ili kako već

1. kaže se stečaj, ne stećaj, natjera ne natenta itd., molio bih da se prouči pravopis prije pisanja
2. ako ste proučili plan vidjeli bi da u swap ide zaba i dobavljači najviše od kojih je 90% ht, vip i ostali operateri, ne bravar iz zeline I mali dobavljači koji bi rušili cijenu kao kod ingr. Tako da si tu inflaciju dionica komotno 90% zaboravite. To ne želite čuti ali je tako..

3. fundamenti su takvi kakvi su, ali pogledajte pošto se dlkv trži ili vart I ostali a budućnost upitna, tek treba zaraditi za plaće kod tih firmi.

4. INDG-samo sam se nasmijao. koliki su prihodi u Q4? firma još nema ni izvještaj za 2012 a tamo navlačite ljude

smiješno

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Vaš link …

New Report

Close