OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Support/Resistance analiza pokazuje da u slučaju pada cijenu ove dionice podupiru dvije razine potpore.

8 kn
14 kn
Trenutna cijena
8,00 kn

@jel ima neko stanje top 10? Lp

DLKV će po najavama imati dokap po 100 kn, a trži se po 50 kn…OPTE će po najavama također imati dokap/pretvaranje duga u kapital po 10 kn, a trži se po 8 kn…DLKV radi s gubitkom dok OPTE ima pozitivan EBITDA tj. operativnu dobit…
znam da nisu isti sektor, ali zanimljivo je čisto radi usporedbe jer 1 uložena kn je uvijek 1 uložena kuna bez obzira uložio u građevinara ili telekom

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen

isprike na off topicu i neinformiranosti ali je li to za Dalekovod ziher po 100, znam da se nešto pisalo o 10 kunića…u svakom slučaju sorry kriva tema


DLKV će po najavama imati dokap po 100 kn, a trži se po 50 kn…


isprike na off topicu i neinformiranosti ali je li to za Dalekovod ziher po 100, znam da se nešto pisalo o 10 kunića…u svakom slučaju sorry kriva tema

u pravu si, 10 kn…. već smo jučer to komentirali pa je prebačeno na “bez cenzure”….evo da ne izaziva stalno zabunu ponavljam ispravljeni post pa molim moderatora da onaj gornji s greškom obriše….

DLKV će po najavama imati dokap po 10 kn, a trži se po 50 kn…OPTE će po najavama također imati dokap/pretvaranje duga u kapital po 10 kn, a trži se po 8 kn…DLKV radi s gubitkom dok OPTE ima pozitivan EBITDA tj. operativnu dobit…
znam da nisu isti sektor, ali zanimljivo je čisto radi usporedbe jer 1 uložena kn je uvijek 1 uložena kuna bez obzira uložio u građevinara ili telekom

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen

Bitno da je prodavatelj na kraju zaliha, sa trgovanjem u ponedjeljak ostalo im je cca 165.000 dionica. Utorak, srijeda i četvrtak, protrgovano 255.000 dionica, neka je od toga maksimalno 30-40% trejderskih, ovi su danas gotovi odmah na otvaranju.


Znači BookValue je 41 lipu ako uspije restrukturiranje…


A dobit bi već u 2013 god trebala biti cca 25 mil kn.
Istina ukupan broj dionica malo raste sa sadašnji 2,5 mi na oko 52 milijuna.
Uz sadašnju cijenu od 8 kn
P/BV=8:0,41=200
P/E = 8.0,5=16

P/E X P/BV=3.200,ne 3,2 nego 3.200 a preporuča se da ne bude preko 22,5

pa i nije baš primamljivo

kraj 2017 ako se ispuni plan predstečajne nagodbe
BV će biti veći jer će dobit koristiti za servisiranje preuzetih obveza
Ipak će biti ispod 5 kn,oko 4 najoptinističnije
ali dobit bi trebala biti cca 1,2 kn po dionici
P/BV=x/4 P/E=x/ 1,2
P/BV x P/E<22,5
P=10,xx
Dakle,ako sve prođe po planu sa nizom ako,ako,ako cijena bi 2017 fundamentalno mogla opravdati 10 kn.
I zašto bi ja kupovao po 8 dugoročno nešto što bi mi u pet godina moglo donijeti dobit od 25%.
Istina sindikat je dovoljno jak da se dionica u pet šest dana napuca i na 12
pa bi se u desetak dana moglo skupiti i pedesetak posto.Sindikat ulazi po osam
što znači da im za izlaz treba barem 10,pupanje do 12 radi lakšeg izlaza
Pamet u glavu i nemojte izgoriti u igri zadnji magarac.
Ali trejdati se mora.
Istina jučer sam malo trejda,uša na 7,80 i uteka na 8.Strah me bilo prenočiti.

U OPTE će biti jako puno magaraca jer u igri tko zadnji magarac uvijek netko
moza izgoriti.
Čuvaj se sindikalnih povjerenika!!!!


Istina jučer sam malo trejda,uša na 7,80 i uteka na 8.Strah me bilo prenočiti.

nema šta, prava junačina…. u tom svjetlu treba gledati i tvoje pisanje [emo_smijeh]

ne dajem investicijske savjete niti preporuke za kupnju/prodaju dionica!

ee Lopina da te nema trebalo bi te izmisliti[emo_smijeh]…da se razumijemo mislim kako se recimo i Industrogradnja trenutno isplati kupovati ali po tebi je Industrogradnja “med i mlijeko” koja realno ima samo nekretnine a budući posao tko zna a ovo “smeće” koje genereira cash i više manje ima siguran trenutni i budući posao…

@lopina

Pitaš se zašto bi kupovao, a jesi kupovao po 7,80, znači da te ipak nešto mami.
BV HT-a 133 kn, trenutno na 216, kažu da mu je fer cijena preko 400.


ee Lopina da te nema trebalo bi te izmisliti[emo_smijeh]…da se razumijemo mislim kako se recimo i Industrogradnja trenutno isplati kupovati ali po tebi je Industrogradnja "med i mlijeko" koja realno ima samo nekretnine a budući posao tko zna a ovo "smeće" koje genereira cash i više manje ima siguran trenutni i budući posao…

I dosad su generirali keš,a predstečajna nagodba je hir.
OPTE
Dokapitalizacija po 10 BV=o,41 kn
INDG dokapitalizacija po 1000 BV 1.xxx,cijena 120.
Prema OPTE INDG bi trebala biti lijepih 200.000 kn po dionici.Mislim da bi to
bila prevelika cijena za INDG,ali isto smatram i da OPTE na 8 je balončina.
Ali ipak očekujem da će biti i veći ,to bi mogao pstati najbalon na ZSE.
Trejdati se mora,pa ne znaći da neću i danas malo provozati!!!!!


Trejdati se mora,pa ne znaći da neću i danas malo provozati!!!!!

pa vidi se iz tvog pisanja da želiš danas uletjeti i prosurfati do 10-12 kn [emo_smijesak]

p.s. do 9 kn imaš oko 8000 komada [emo_namigusa]

ne dajem investicijske savjete niti preporuke za kupnju/prodaju dionica!

New Report

Close