OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



http://www.business.hr/kompanije/metronetu-konacno-krenulo-u-prosloj-godini-13-3-milijuna-kuna-dobiti

kak je njima uspjelo preživit do profitabilnosti uz duplo manje prihode?


Kamata 6%.
eto kako
I malo makinacije.
[/quote]
OPTE EBITDA 15%
METRO EBITDA 35%

kamata nije odgovor.

Veleprodaja, marža ti je oko 2%.
Pogledaj strukturu veleprodaje OPTE i Metronet.
+
Metronet nema retail vec business koji ipak malo bolje placa neke stvari.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

OPTE EBITDA 15%
METRO EBITDA 35%

kamata nije odgovor.

Metronet radi uglavnom preko svoje infrastrukture do poslovnih korisnika, ne plaćaju DTK, i smanjili su kamate i prepolovili amortizaciju.

Nije mi baš jasno kako su isplivali u plus jer su na polugodištu bili u minusu 10 mil kn, vjerovatno nekakvo računovodstveno muljanje.

Kod OPTE vam je prednost što se nemre dokapitalizirat ispod 10 kn per šer, a mana to što su dugovi visoki. Da je cijena sada kunu, dvije, bilo bi to okej klađenje. [emo_smijeh]

Ako se obveznice budu pretvarale u kapital po 10 onda to neće biti dobro za dionicu, ali mene najviše zanima kako će se rješiti onih 50-60 mil što su Martić i Optima OSN dužni. Jer ako mu uzmu dionice koje su zalog onda bi dokap vjerovatno išao po 26 kn. Sumnjam da će se otpisati.

nije da je metronet napravio iphone, windowse ili lijek za ćelavost. samo su odabrali puno bolje tržište i puno bolji poslovni model za istu uslugu. zašto opet nije radila sve ko metronet?


Kod OPTE vam je prednost što se nemre dokapitalizirat ispod 10 kn per šer, a mana to što su dugovi visoki. Da je cijena sada kunu, dvije, bilo bi to okej klađenje. [emo_smijeh]
Imaš Magmu pa se kladi na koeficijent 10X bez hendikepa.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Kod OPTE vam je prednost što se nemre dokapitalizirat ispod 10 kn per šer, a mana to što su dugovi visoki. Da je cijena sada kunu, dvije, bilo bi to okej klađenje. [emo_smijeh]
Imaš Magmu pa se kladi na koeficijent 10X bez hendikepa.
[/quote]

gospon, ako već ne možete biti konstruktivni, ne morate biti ojađeni.


nije da je metronet napravio iphone, windowse ili lijek za ćelavost. samo su odabrali puno bolje tržište i puno bolji poslovni model za istu uslugu. zašto opet nije radila sve ko metronet?

Ako OPTE ovo preživi, ima dobru budućnost, rijetki su oni ajmo reći mlađe populacije koji su odabrali HT, HT-ovi korisnici fixne telefonije su isključivo zato što se boje bilo što promjeniti. Evo recimo uvjeren sam da ti ne koristiš Htove usluge, a OPTE je ipak drugi najjači operater fixne telefonije, a nekom automatikom se na fixnu nadograđuje i internet i televizija.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

OPTE ima pozitivan EBITDA, to bi bio prvi preduvjet za nastavak predstečajne nagodbe. E sad, pitanje je recimo koliko ima nekretnina OPTE i na koliko su procijenjene u kolateralu. Jer, ako su procijenjene na puno više nego što vrijede, to je onda jako dobra stvar, jer im banke zbog gubitaka ne smiju smanjivati vrijednost. Tu onda dolazimo do sale&lease back opcije.
Imate li drugovi takvih nekretnina i koliko ih imate?

Nadalje, banke će dionice uzeti tek ako nikako ne mogu do love, kakva je tu situacija? Ako se debt to equity radi po više, iako do sada u predstečajnima nisam sreo niti jedan takav primjer, kako će se doći do te vrijednosti?

Meni je realnija opcija da se banke, ako budu prisiljene, odreknu dijela potraživanja, a ostatak prevore u nove dionice.

Imate sto opcija u predstečajnoj, mašta je jedini ograničavajući faktor.

Koliko OPTE duguje državi? Ako državi duguje malo, to je loša stvar, jer država se obično pristane odreći najviše.

Koliko se duguje dobavljačima? Njih također gotovo da nitko ništa ne pita u predstečajnoj nagodbi.

Vaš link …

Neugodno sam iznenađen, mislio sam da HT gubi,a on je vratio dosta korisnika. Možda je smiješno ,ali razmišljam da je razlog tome MAX TV i prijenosi HNL-a i Lige prvaka

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



Kamata 6%.
eto kako
I malo makinacije.

OPTE EBITDA 15%
METRO EBITDA 35%

kamata nije odgovor.
[/quote]

Ma da ?

Metronet debt/revenue=3.1
Optima debt/revenue=1.87

e pa naravno da je EBITDA puno veća kad Metronet radi većinom preko vlastite infrastrukture, dok optima ne.
No, to metronet plaća puno većom zaduženošću tj 65% većom po jedinici prihoda.

No za dobit mi se čini da je važnije ne samo to što su kamatu refinancirali na 6% već i to što su je i nekako odgodili za nekih 6 mjeseci i prebacili u 2013.
Tj. vjerojatno su potiho promijenjeni i uvjeti drugih kredita.

S druge strane imali su vrlo velike amortizacije prijašnjih godina i sada se to vjerojatno naglo smanjilo jer se valjda ništa više nema amortizirat.

Tako da je dobit više kolateralna posljedica nego nešto stvarno realno – i nije da ih što košta, poreza na dobit neće bit jer imaju odgođene porezne imovine milione i milione.

Loki

New Report

Close