OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nadam se da neće skroz do kraja u pravcu Magme

magma nije imala iza sebe jednu banku, vec je dug bio raspršen. zato se oko nje nitko nije htio potrudit. nije im se isplatilo.
optima ima jednog dominantnog kreditora. zabu. koja ce se oko optime potrudit. kako bi sto bolje unovcila ostatke. i malo umanjila gubitak.

tako da tvrtka nece u pravcu magme. a kud ce dionica to je vec diskutabilno.

A da. Sve je u rukama Zabe ili gotovo sve. Martić tu neće imati previše prostora za manevriranje. Strateškog partnera ni za lijeka, ili čekaju da Martić padne na koljena pa naprave bolji deal s vjerovnicima. Baš me zanima kako će ova igra okončati… Inače, imam ovdje neki manji ulog kojeg sam odlučio zaboraviti na par godina ili zauvijek 🙂

ljudi, tržište i realnost vas je potpuno demnatirala posljednje 2-3 godine, otkud vam ideje da će sad odjednom bit u pravu i točno predvidjet šta će se dogodit?

Sektori u kojima će se udarati ispod pojasa na početku i tijekom ovog stoljeća: energetika, hrana, farmaceutika i telekomunikacije. Valjda su do sada nešto i likovi u Unicreditu i ZABI naučili.[emo_namigusa]

* Važeći podaci za uredovni dan 12.02.2013 .
OT-OPTIMA TELEKOM D.D./KORP.OBVEZNICA OPTE-O-142A
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. (87939104217)/HPB GLOBAL – OIF S JAVNOM PONUDOM (43449016606) 12.175.200 4,87 Skrb. račun

HPB Global 11.02. 78,6260 kn -4.06%

….

Na vijest da Optima telekom platio račune, ali nema za kamate traži perdstečajnu nagodbu. HPB Global koji u portfelju top 10 drži prvu poziciju 10,76% optime (KORP.OBVEZNICA OPTE-O-142A) pada 4.06 % u jednom danu.

DA LI SU ONI(hpb GLOBAL) OTPISALI ULAGANJE U OBVEZNICU OPTIME?

Štednja je mudrost trošenja.


* Važeći podaci za uredovni dan 12.02.2013 .
OT-OPTIMA TELEKOM D.D./KORP.OBVEZNICA OPTE-O-142A
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. (87939104217)/HPB GLOBAL – OIF S JAVNOM PONUDOM (43449016606) 12.175.200 4,87 Skrb. račun

HPB Global 11.02. 78,6260 kn -4.06%

….

Na vijest da Optima telekom platio račune, ali nema za kamate traži perdstečajnu nagodbu. HPB Global koji u portfelju top 10 drži prvu poziciju 10,76% optime (KORP.OBVEZNICA OPTE-O-142A) pada 4.06 % u jednom danu.

DA LI SU ONI(hpb GLOBAL) OTPISALI ULAGANJE U OBVEZNICU OPTIME?

Vrlo dobro pitanje.

Nisu je otpisali do prije 10 dana. Cak mislim da je ne knjize mark-to-market nego po nabavnoj vrijednosti jer im je jos uvijek najveca pozicija sa preko 11%. Sto je na ovim cijenama nemoguce. (Izvjestaj za sjecanj)

To je izuzetno opasan nacin knjizenja jer se vrijednost udjela vodi znatno visom od stvarne trzisne vrijednosti. Ako udjelnicari zatraze isplatu morat ce im isplatiti vise novaca nego sto vrijedi zbroj komponenti u udijelu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Danas sam uživao kupovajući po 6kn, a sutra se nadam možda i po niže.Sve ovisi po koliko je rba spreman prodat, a sudeći po svemu ti dilitanti koji upravljaju tuđim novcima bez ikakvih posljedica spremni su prodavati vjerovatno i po kunu.
Rba je uvelike sudjelovao u rušenju cijene u ovim uvjetima nelikvidnosti a vjerujem da večina ovdje ne poznaje zakonitosti ponude i potražnje a mislim na one koji stavljaju u isti koš optimu sa magmom, hgspotom, ingrom i validusom te bi im savjetovao da se okane ulaganja na burzi ili da uzmu neki višegodišnji tečaj iz financija pogotovo čitanja bilanci.


Ako udjelnicari zatraze isplatu morat ce im isplatiti vise novaca nego sto vrijedi zbroj komponenti u udijelu.

sreća u nesreći što su koristili moje, a ne svoje pare i što ih nemam pravo tražit prije još 37 godina.



Ako udjelnicari zatraze isplatu morat ce im isplatiti vise novaca nego sto vrijedi zbroj komponenti u udijelu.

sreća u nesreći što su koristili moje, a ne svoje pare i što ih nemam pravo tražit prije još 37 godina.
[/quote]

Govorimo o OIF-u HPB Global, mozes traziti odmah sutra da te isplate.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

nevjerojatno, firma je pred kolapsom, nema odakle isplatiti obveznice, imovina zanemariva prema ogromnim dugovima i onda se nađu “mudri” ulagači koji dignu cijenu i kupuju po 7 kn?!?!?! [emo_vrtimise]

sutra izvješće ha?

Inace, ako nekom sto znaci racun je odblokiran.
I jos nesto, Zaba je blokirala sa 500m kuna da ovo rijesi kako spada da se ostali ne nakalema odnosno zaba preuzima uzde

Sve imate na Fini

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close