OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A šta nekoj firmi vrijedi imovina ako iz nje nemože prihodovat

da li oni sad mogu i dalje spajati nove korisnike? jel zna netko, ili to uopce trenutno nema veze?

Spajat će oni i to da se sve praši zbog:

Inače, najveći vlasnici Optimine obveznice su Zagrebačka banka (17,61 posto), RBA (10,48 posto) i HPB s HPB Globalom (8,87 posto). Prema našem istraživanju Zaba je pojedinačno, i to s više od 60 posto, i najveći kreditor Optime čiji ukupni dug od milijardu kuna koji u cijelosti dolazi na naplatu u idućih godinu dana. U branši ocjenuju da će kreditori najvjerojatnije ući u vlasništvo Optime. [emo_smijesak]

ovo se održalo puno duže nego smo mislili da je moguće, čestitam.

Ovdje je najvjerovatnije pretvaranje dijela dugova u kapital, a ostatak u bullet kredit uz smanjenje kamata, utžive imovine nema tako da vjerovnici nemaju nekog izbora, jedina opcija je da se naplate iz poslovanja koje je još uvijek zdravo.

Problem je što se ovako dugo čekalo na pokretanje predstečajne nagodbe tri mjeseca nisu spajali korisnike, pa sada će ponovno par mjeseci dok nagodba ne završi biti prazan hod, i to ih onda vraća godinu dana unazad.

Ja sam svoj porez na budalaštinu ovdje platio i ne mislim se vraćati ali sumnjam da će biti likvidacije.


Spajat će oni i to da se sve praši zbog:

Inače, najveći vlasnici Optimine obveznice su Zagrebačka banka (17,61 posto), RBA (10,48 posto) i HPB s HPB Globalom (8,87 posto). Prema našem istraživanju Zaba je pojedinačno, i to s više od 60 posto, i najveći kreditor Optime čiji ukupni dug od milijardu kuna koji u cijelosti dolazi na naplatu u idućih godinu dana. U branši ocjenuju da će kreditori najvjerojatnije ući u vlasništvo Optime. [emo_smijesak]


Em su kreditori em su fondovi unutra. Mene opet tješi da ako ovdje gube drugdje moraju rasti, pa se nadam da kupuju neke moje tickere 🙂 meni je sličnost s Magmom preočita, sorry.

Zaba ima oko 700 m kuna sto kredita sto obveznica.
ostali ispod 200m kuna
U predstecajnoj glasa 2/3 vjeorvnika za uspjeh ( procitajte si malo).
dakle Zaba opet odlucuje.

Obveznica u kapital, ostalo reprogram

Osim ako ne propadne, ipak je ovo magma

Autor ima dionice i nije nagovor na kupnju niti na prodaju.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Zaba ima oko 700 m kuna sto kredita sto obveznica.
ostali ispod 200m kuna
U predstecajnoj glasa 2/3 vjeorvnika za uspjeh

Propasti vjerojatno neće zbog interesa ZABE, ali po meni je moguća varijanta da sva potraživanja ZABA pretvori u vlasnički udjel po simboličnoj cijeni (možda po 1 kn -dionica) pa nakon toga naprave istiskivanje preostalih dioničara po istoj cijeni i onda prodaju Optimu npr. TELE2.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

možda ali zašto bi Martić to dopustio da je izgubio sve.
Onda mu je jednostavnije sve poslat u stečaj i ne zahebavat se…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


možda ali zašto bi Martić to dopustio da je izgubio sve.
Onda mu je jednostavnije sve poslat u stečaj i ne zahebavat se…

Kad je jednom pokrenuo predstečajnu onda Martić više ne odlučuje. Kao što si sam napisao, u predstecajnoj treba 2/3 vjerovnika za uspjeh…a osim toga pitanje je čime ZABA drži Martića da ne radi probleme pa mora biti kooperativan.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Ne postoji niti jedan plan koji ce uspjeti koji ukljucuje da gazda ostane sa gacama na stapu.
Jedino stecaj a onda svi gube

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Tko živ, tko mrtav za tri mjeseca….

Nadam se da neće skroz do kraja u pravcu Magme, iako se brod okrenuo na tu stranu… Pitam se koliko će ovo parče papira pasti u tom periodu….

New Report

Close