OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo imam konkretno pitanje, šta se događa ako Optima preda zahtjev za predstečajnu nagodbu, među ostalim i na cijenu dionice, ali više me zanima iz aspekta nekakvog restrukturiranja duga. Ako ima neko volje objasniti, ako ne, opet dobro.
Sretni Vam blagdani ljudi!

Vaš link …

Formira se drustvo.
Ili si In ili out – Optima i H1 trenutno out.

n bih baš rekao da je vas zakljucak točan. lijepo piše da i H1 pokušava nešto. dobro je dobro, moglo bi biti svašta


Vaš link …

Formira se drustvo.
Ili si In ili out – Optima i H1 trenutno out.

Ma to nije ništa novo. Prije nego je Vipnet ušao u fiksnu telefoniju samostalno Metronet je s njima sudjelovao u javnoj nabavi gdje se traže kombinirane fiksne i mobilne usluge. Ovdje samo nastupaju kao zajednica ponuditelja, nema nikakvog povezivanja.

Pa i nije rijec o povezivanju vec o spremnosti ili uopce mogucnosti da se ulazi u ovakve poslove.Ili u Optimi i H1 nisu ovo prepoznali kao priliku ili jednostavno nemaju snage za daljnji iskorak , a meni se cini ovo drugo.

ima netko kakvu info, jesu mozda odblokirali optimino spajanje korisnika. ja čuo da su opet počeli spajati. e sad jesu podmirili nesto od dugovanja ili su opet nekakvi dogovori posrijedi, ne znam

Optima mi je defintivno postala trn u oku i u mom portfelju, šteta, šteta…

Pričekajte veljaču, tada bi mogla i Opte krenuti gore ako plate kamate na obveznice. Vjerovatno su uzeli nekakav faktoring da podmire obveze prema HT-u i kamate.

Samo nema ovdje sreće, sve je to lijepo izgledalo na papiru prije par godina, ali sve regulatorne mjere su spore i nedorečene pa se gubi dragocijeno vrijeme.
Uz ove flat mobilne tarife fiksna telefonija nema šanse više a ovdje je to 65% prihoda bez tranzita.

Neznam šta ne predaju zahtjev za predstečajnu nagodbu, bar da se spasi firma, vlasnici obveznica ionako neće dobiti ništa neka ih pretvore u dionice skupa s Zabinih 150 mil i onda je to potpuno druga slika. Ovako svi, Optima, Zaba i obvezničari gube vrijeme te sebi smanjuju šanse da izvuku bar nešto love.

@ Antiša
Niti jedna banka ti neće zamjeniti bilo što za kapital.
80% duga je Zaba koja će ionako svoj dug reprogramirati kako hoće
Obveznica isto nije problem, kakva kamata, tko je platio kamatu u zadnji godinu dana?
Metronet?, Nexe?, Ingra?
nitko

A mozda i propadne

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

ovdje se bude vidjelo kak stvari stoje vrlo brzo. bas me zanima kaj ce bit s tom isplatom kamata. sam me zanima kak ce bit broj korisnika na kraju godine, bil bi dobro da je ostao isti manje vise negu u trećem kvartalu, jer im je ovo sa blokadom nije bas trebalo, a i koliki ce bit EBITDA na kraju godine, da se zna točno

EBITDA oko 75-78m kuna, manje od ocekivanog ali vise od DLKV, INGRA, NEXE i ekipa.
Uglavnom sa ovim dugom od oko 900m kuna ne vrijedi nista ali onda 80% burze ne vrijedi nista.
Objesite si nekretnine o rep, nema kupaca

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

znači ne postoje nikakve šanse da plate kamate sad u drugom?

New Report

Close