OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


bitstream je najbolja usluga za sve alternativce, mogu samo žaliti što takva usluga nije postojala puno prije – bistram je za internet i tv uslugu pandan CPS WLR usluzi u govoru
bitstream im omogućava da uz malo ulaganja pokriju cijelu Hrvatsku
i za ULL se greške rješavaju preko HT-a i svi rokovi su strogo definirani

bitstream je samo ‘teoretski’ najbolja usluga.
da zahtjeva najmanja ulaganja, ali su margine realno negativne.
samo što HAKOM nije sposoban izračunat kolika bi trebala biti realna margina.
jer isključivo na bitstreamu firma ne može biti profitabilna i bitstream može biti samo prelazno rješenje do izgradnje svoje infrastrukture.

Loki



bitstream je najbolja usluga za sve alternativce, mogu samo žaliti što takva usluga nije postojala puno prije – bistram je za internet i tv uslugu pandan CPS WLR usluzi u govoru
bitstream im omogućava da uz malo ulaganja pokriju cijelu Hrvatsku
i za ULL se greške rješavaju preko HT-a i svi rokovi su strogo definirani

bitstream je samo 'teoretski' najbolja usluga.
da zahtjeva najmanja ulaganja, ali su margine realno negativne.
samo što HAKOM nije sposoban izračunat kolika bi trebala biti realna margina.
jer isključivo na bitstreamu firma ne može biti profitabilna i bitstream može biti samo prelazno rješenje do izgradnje svoje infrastrukture.

[/quote]

u odnosu na cijenu u maloprodaji, popust na bitstream je 60%.
povoljnije je nego ULL ili vlastita infrastruktura

bitstream nije opcija za ako ukopčavaš poslovne korisnike

Natječaj za posao od milijun dolara pao na lošem prijevodu



šteta,znači pobijedili na natječaju a ovi iz ht-a im ga metnuli,,ma ne sumnjam da će sve bit ok po optimu, ta bi im lova dobro došla ko šamar budali 😀

iskreno ne znam šta će se desiti, ali svaka čast momci na pisanju, ask se pomaknuo na iznad 18kn….


u odnosu na cijenu u maloprodaji, popust na bitstream je 60%.
povoljnije je nego ULL ili vlastita infrastruktura

Ha ha, evo još jedan će pokopat neki telekom 🙂
Da točno na taj način razmišlja HAKOM.

No, ne uključuješ da je popust 60% iskazan samo na pojedinačnu brzinu, ali ti mili HT još dodatno naplati 11-15 kn za poseban kanal za telefoniju i 17-20 kn za kanal za IPTV u SD kvaliteti i čak 40-60 kn za IPTV kanal u HD kvaliteti.
A još će ti vrlo vjerojatno trebat i poseban kanal za virtualni nadzor od 7,86 kn.
Sve to mjesečno po korisniku.

Da ne spominjem da ti treba i tvoj modem/router (oko 400 kn), a i priključenje košta (217 kn), kao i aktivacija svakog kanala (12,5kn).

A da ne kažem ako želiš korisniku ponudit neku poštenu brzinu npr 10Mbit to će te koštat 125 kn plus sve ovo gore.

Pa ti to sada zbroji i reci koliko treba koštat takva usluga (sve ovo +PDV naravno) i kako je to onda bitstream bolji od ULL-a.

Loki


1. Martic je zalozio svoje dionice, ne moje pa neznam kako mi to banka moze uzeti.

Martić nije založio dionice.
Kako se vlasnika ništa ne pita ni u predstečaju ni u stečaju, dakle ne pita se ni tebe ni martića.
Temeljni kapital se može smanjiti sa 10kn na 1 kn. Akumuliranog gubitka ima i više nego dovoljno.
Dokap onda može ići po 1 kn po dionici.
Ako se i ne napravi smanjenje temeljnog, opet temeljni je 28.2 milijuna kuna. Ako ZABA napravi dokapitalizaciju za 500 milijuna kuna (sam si rekao tu brojku) znači izdaje se novih 50 milijuna dionica na postojećih 2.82 milijuna. I ZABA odmah ima skoro 95% vlasništva. 🙂
I koliko će onda vrijediti tvoje dionice koje si kupio za…kaj ja znam ….nekih 15 kn ?
Koliko je 5% od 15 ? 🙂

Varijanta 2:
ZABA može poslati u stečaj. Postojeći vlasnici van, zaposlenici na ulicu, svim neophodnim zaposlenima se daje ugovor na određeno na po mjesec dana.
Novi zakon omogućuje prodaju firme kao cjeline ako je to isplativije.

Optima bez dugova i bez zaposlenih realno stvarno vrijedi neke poštene novce. Ipak je to skoro 70-80 mil. kn EBITDA-e.

Postoje i varijante 3, 4, 5 itd.. ali o njima neki drugi put…

Loki


Zna li tko kako je završio T2 u Sloveniji?

Znam ja, ali nije baš jako usporedivo. T2 je radio FTTH i imao je u vlasništvu ogromnu FTTH mrežu koja je ipak neka ozbiljna vrijednost.
Dignut je stečaj, vlasništvo su preuzeli dobavljači koji su gradili mrežu i otpilili banke pa je sad sve na sudu. Jednom od mnogih vezano uz T2.

Loki

Martić nije založio dionice.
Kako se vlasnika ništa ne pita ni u predstečaju ni u stečaju, dakle ne pita se ni tebe ni martića.
Temeljni kapital se može smanjiti sa 10kn na 1 kn. Akumuliranog gubitka ima i više nego dovoljno.
Dokap onda može ići po 1 kn po dionici.

Varijanta 2:
ZABA može poslati u stečaj.

Što da se Optima ode u stečaj?
HT odmah otkazuje sve veleprodajne usluge i korisnici ostaju bez signala. Drugi dan ujutro dolaze im HT-ovi akviziteri s ugovorima i besplatnim mobitelima i u roku pet dana HT prebaci svih 200 000 korisnika. Banci ostaju žice.

Razvodnjvanje vlasničke strukture kroz dokap je jedina opasnost, e sada po koliko to može ići ostavljm vam na maštu. Ja vjerujem da trenutno više od 50% firmi u RH ne može servisirati svoje obveze u rokovima zadanim zakonom o finan. poslovanju. Ovdje ima 80-90 mil ebitde, znači može se platiti pola kamata uz solidan capex, jedini zaheb je financirati rast.

Ima zaba založno pravo nad Martićevim dionicama i osobnoj imovini, sve ti piše u revizorskom. Mogli su oni davno preuzeti vlasništvo da su htjeli.

nitko ne komentira ovu pušku od HT-a s poslom omrežavanja sudova? ko je sad na kraju kriv i kolike su sanse da optima opet pobijedi HT?

Mislim da se natječaj neće ponavljati već je vraćeno na ponovnu ocijenu ponude. Vjerovatno će to dobiti, samo se opstruiranjem gubi vrijeme. Dobili su ove godine sličan ugovor s Finom.
Vidi kako ih je pošta izbacila iz igre, proc. vrijednost 13mil:
http://pdf.dkom.hr/10316.pdf

a koliko bi bile realne šanse da se dokapitalizira po većim cijenama od trenutne? jel postoji i ta opcija?


Što da se Optima ode u stečaj?
HT odmah otkazuje sve veleprodajne usluge i korisnici ostaju bez signala. Drugi dan ujutro dolaze im HT-ovi akviziteri s ugovorima i besplatnim mobitelima i u roku pet dana HT prebaci svih 200 000 korisnika. Banci ostaju žice.

Iako stečaj je naveden kao mogućnost prekida isporuke usluge, HT je to mogao napraviti čim je Optima počela kasnit preko 60 dana od dospijeća. A nije morao čekati da takvi dugovi narastu na 100+ miliona kuna kao što su danas.
A u standardnom HT ugovoru klauzula koja mu to omogućuje je odmah ispod klauzule o stečaju.

Uostalom u tom slučaju HAKOM ima mogućnost, radi zaštite potrošaća, blokirati takve poteze, kao što je već napravio više puta za svakog od ‘fantastične trojice’ (Optima, Metronet, H1). A i HT mora obavijestiti HAKOM o takvom potezu mislim barem 15 dana prije, a postoje i neke odredbe u nekim drugim pravilnicima da to ni ne može napraviti ako nema dugovanja starijih od 90 dana itd. itd.

Tako da je taj scenarij realan samo u nekoj sapunici…

Loki

New Report

Close