OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovo za prestanak spajanja, mozda je istina, iako pitanje koliko je uopce bitstram dobra stvar. Za svaku gresku moras ici preko HT-a a vec vidim kako radi optimae izlaze na teren.

bitstream je najbolja usluga za sve alternativce, mogu samo žaliti što takva usluga nije postojala puno prije – bistram je za internet i tv uslugu pandan CPS WLR usluzi u govoru
bitstream im omogućava da uz malo ulaganja pokriju cijelu Hrvatsku

i za ULL se greške rješavaju preko HT-a i svi rokovi su strogo definirani

Zahebali smo kad smo to provatizirali ali kasno je plakati.

Problem je što je privatizirana infrastruktura. Tu je ROI najduži, ali jednom kad se investicija vrati, onda samo bereš novce. Vijek trajanja infrastrukture je nekoliko puta duži nego što je ROI. Sve ostalo se brže vraća, ali puno češće se mora investirati u novu tehnologiju.

Nagradno pitanje je kako HT uspijeva imati tako veliku maržu?

@ all
vlasnik nema pravo glasa vec vjerovnici odlucuju, naravno.
mogu ugasit firmu i naplatit se iz stecaja, dakle nula ili maknuti dug a minimum ti je 10kn po dionici.
HT tu nista ne gubi, ionako ce ti korisnici preci njemu ovako ili onako.
Najvise gubi ZABA a vidjet cemo

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

brisati

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Nemam dionice OPTE i ne pratim firmu, ali ne bi mi bilo drago da i ovdje mali dioničari budu izigrani na ovaj ili onaj način. Htio sam samo napomenuti da je tehničko ograničenje od 10 kn po dionici u slučaju debt-to-equity swapa moguće zaobići prethodno provedenim reverznim stock splitom (spajanjem dionica 1:n), nakon čega ide smanjenje temeljnog kapitala i nominale (opet na 10 kn, ali sad je n puta manji broj dionica) i na kraju debt-to-equity swap po 10 kn. Nedavno je ta operacija napravljena na Pounju, dakle nije SF:

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/gabhjweKHdPxRbvtwMsgZA==.pdf

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.


@ all
vlasnik nema pravo glasa vec vjerovnici odlucuju, naravno.
mogu ugasit firmu i naplatit se iz stecaja, dakle nula ili maknuti dug a minimum ti je 10kn po dionici.
HT tu nista ne gubi, ionako ce ti korisnici preci njemu ovako ili onako.
Najvise gubi ZABA a vidjet cemo

ne bi baš banka sve izgubila. nešto vrijedi i stjecanje korisnika. banka bi mogla ući u vlasničku strukturu u onom trenutku kada procijeni da postoji zainteresirani kupac za optimu. mislim da je trenutna vrijednost duga iznad ukupne vrijednosti optime i da će banka održavati optimu na životu dok se ne pojavi kupac.
onda bi mogli ući u vlasničku strukturu u zamjenu za dug i prodati svoj udio kupcu. naravno da će banka u tom trenutku izgubiti određeni udio ulaganja, ali sada bi izgubila puno više.
kontrolirat će upravu da koliko toliko dobro upravlja jer ne vjerujem da bi banka bolje upravljala.

mislim da će optima ostati na životu na neki način, ali ne vidim pozitivan scenarij za sadašnje dioničare. oni bi mogli profitirati samo u slučaju da se naglo popravi poslovanje što baš i nije izgledno

1. Martic je zalozio svoje dionice, ne moje pa neznam kako mi to banka moze uzeti.
2. Naravno da optima vrijedi cca 60-70% duga sa sadasnjim EBITDA (to je puno vise nego 50% firmi na berzi, nekretnine izbijte iz racunice),a li ako zeli kupca banka mora otpisati dio duga.
3. dionice nemogu dokap manje od 10 kuna i amen.
4. nisu problem mali dionicari, nije nitko, da Zaba zeli, moze sada izbaciti martica, ima opciju ali nece.
5. sa trenutnom cijenom hartije i nije da je neeka razlika 10 kuna ili 15 kuna

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Dokapitalizacija u zadnjem koraku ide po 10 kn, ali je ukupni efekt navedene operacije kao da ide po 5, 3,33, 2,50, 2 etc., ovisno koliki je višekratnik u reverznom stock splitu. Nadam se da vas neće na taj način naguziti, a i dobili bi tek nekoliko postotaka više vlasništva. Ipak je dobro biti svjestan da postoji i ova mogućnost.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

A baš da će se firma ugasiti nema šanse, najgore je što se može dogoditi dokap po nominali. Mislim da zaba u svojoj bilanci nije radila rezervacije za kredite Optimi. Kad pogledaš građevinski sektor i perspektivu ovo je za banku puno manji problem. U sljedeća dva mjeseca znati ćemo kako će se ovo završiti jer dolaze na naplatu kamate na obveznice a ovako mi se čini da će iz cashflowa to biti nemoguće isplatiti.

Zna li tko kako je završio T2 u Sloveniji?

Natječaj za posao od milijun dolara pao na lošem prijevodu

Najnepoštenija stvar u životu njegov je kraj. Mislim, život je težak. I oduzme ti dosta vremena. I što dobiješ na kraju? Smrt. To je, kao, neki bonus?! Uvjeren sam da je životni ciklus okrenut naopačke. Smrt bi trebala biti na početku. Potom slijedi život u staračkom domu iz kojeg te izbace jer si bio prezdrav. Onda počneš raditi tako što prikupiš mirovinu i već prvi dan na poslu dobiješ zlatni sat. Potom radiš četrdeset godina, dok ne postaneš dovoljno mlad za uživanje u mirovini. Piješ puno alkohola, ideš s tuluma na tulum i polako se pripremaš za srednju školu. Onda slijedi osnovna škola, postaješ klinac, igraš se i nemaš nikakvih odgovornosti u životu. Potom si malo dijete, pa beba, vraćaš se unutra i devet mjeseci lebdiš dok te grije najluksuznije centralno grijanje, kupka, a hrana stiže kroz cjevčicu. I kraj dočekaš jednim fantastičnim orgazmom!!! Amen.[color=blue][/color]

Najveca glupost bi bila platiti sada kamate po obveznici.
Metronet smanjio na 6%.
Nexe ide sa 3.5%
a ovo da ostane na 9.125%????

nema smisla.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close