OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije Hanžeković izašao još je pod skrbničkom na br. 3. Malo je bilo čudno kako je izašao iz NO pred GS prošle godine, ali mislim da je ženska koja je ušla umjesto njega njegova zaposlenica u odvj. društvu.

da mu to nije kćer? ne bi se čudio, tak je bila i slična situacija sa Dinersom ak se ne varam


da mu to nije kćer? ne bi se čudio, tak je bila i slična situacija sa Dinersom ak se ne varam

kao i u generi

da, vrlo lako moguće

sigurno, poz.

http://hr.seebiz.eu/telekomunikacije/telekom-austria-bugarska-austrija-i-hrvatska-krive-za-pad-prihoda/ar-50172/

prihodi down,bas me zanima, od ove tri navedene države, di su imali najveći pad odnosno prihod

U Bugarskoj je najveći pad, Vipnet je imao pad prihoda 3,2% uz rast ebitde 2,2%.

U sljedećih mjesec dana će doći odluka EU mogu li u Austriji kupiti četvrtog mobilnog operatera Yesss, vrijedno 390 mil eur, s financijske strane poprilično nerezonski, čitav posao služi za zatvaranje tržišta.

Ukoliko bi to propalo velika je mogćnost da će ići s onim planom o kupovini manjih operatera po istočnoj europi. Tu su Bugarska, Slovenija, Srbija, Makedonija, sigurno se puno operatera nudi, imaju izbora.

Najveći pad je u Rh jer računaj si da je tu uključen Bnet i kako bi bilo bez njega.

Vip je od super firme iz 90-ih postao jako jako los

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

B.net je konsolidiran prošle godine u Q3, neznam dali je bio čitav kvartal.
Bugarska ima 12,2% pad prihoda i 20,2 ebitde, Austrija pad prihoda 4,8% ebitda -3%

B.net + Vipnet zajedno u Q3 imaju 2400 novih ADSL korisnika.
Optima u Q3 1400 preko LLU, i valjda još nešto bitstreama.

http://www.bloomberg.com/news/2012-11-25/telekom-austria-weighs-eastern-europe-spinoff-wiblatt-reports.html

Izgleda da je Carlos Slim uporan u ekspanziji TA.
Sigurno je da dosta operatera čeka do dođe s vrećom novaca.

ma napisao si i sam,,tolko toga ima i pitanje je koga ce ubosti [emo_smijesak]

U svakom slučaju zanimljiva dionica. Ali vrlo rizična. Ili sve ili ništa. Ili brisanje dioničara ili rast od nekoliko puta.
Optima je u ovih nekoliko godina mogla bezbroj puta otić u stečaj. ZABA je bila maksimalno korektna i dopustila prolongiranje obveza. No čini se da im drugo nije ni preostalo. Likvidacijom baš ništa ne bi dobili, a stečajem s preustrojem su mogli steći vlasništvo u biznisu koji naročito ne poznaju. Je l’ čekaju da uprava obavi sav posao pa da stečajem postanu vlasnici firme koja bi za godinu, dvije mogla ostvarit neto dobit pa bi je se moglo fino prodat ili su skromnijih ambicija i samo očekuju povrat kredita?
Ja da sam na njihovom mjestu ne bi se zadovoljio s drugim scenarijem budući se ZABA najviše izložila i najviše riskirala a upside im je tim scenarijem limitiran. Tako da mi se najlogičnija opcija čini nekakav dogovor Zabe i Martića o pretvaranju dijela duga u kapital po dogovorenim cijenama.

New Report

Close