OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I pitanje je tko preuzima, kakve su mu sinergije itd itd…

Uglavnom meni je rezultat los..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

mislim da je dosta bitno da ovo čudo i dalje pokazuje napredak, tj kontinuiran rast, kakakv takav. nije prema očekivanjima, našim, vašim, ali ipak mlate lovu. i s obzirom na ostale firme, ne znam, sektor je dobar i očigledno je da se tu vrti ogromna lova, ali druga je stvar kolko su ti ljudi u firmi zbilja sposobni nešto napravit.i manei je cudno da kao ulazu lovu u nesto što bas i ne daje rezultate.


U principu trebalo bi se gledati koliko korisnika na kojoj mrezi i sa kojim paketima usluga firma ima.
Ajmo reci da ima oko 80,000 ADSL korisnika od cega je 20,000 triple play i oko 120,000 ciste telefonije i pomocu toga gladati moguce marže odnosno koliko ti vrijedi korisnik.

Nemam pojma, gotovi korisnik na ADSL-u recimo da vrijedi oko 700-1000 eura po meni a ovi ostali manje.

Vrijednost korisnika se gleda kroz trošak akvizicije SAC, mislim da je to 46 eura vanka.

Ovdje ostaje jedina nada da će Martić to uspijeti prodati Vipnetu ili Tele2.
U Telekom Austrija je ušao Caros Slim, rezultati su im zadnjih par godina loši, nebi njima bio problem platiti 150m eura za ovo, samo i ostali operateri se nude

Tele2 mi se čini manje izgledna opcija bar dok ne počmu ostvarivati nekakve rezultate u Hrvatskoj. Njihova matica je dosta kupovala zadnje dvije godine, ali njihov fokus su uglavnom mobilni operateri.

Moraju ulagat inace ce biti nekonkurentni i stati.
problem je sto svi idu ispod cijene a ht jedini zaradjuje jer ima infrastrukturu.

Tele 2-koma
Vipnet-koma
svi alernativci-koma

jedino onaj koji ima infreastrukturu i radi dumping .
A Tele 2 jos najvise zezne stvar sa svojim stvarima

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Prihodi Optime porasli 21,8 posto

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/OPTE-fin2012-3Q-NotREV-K-HR.pdf

Mortadela je konj s maslinama.

@Antisha, bas evo malo racunam te tvoje iznose koje kazes da bi netko platio firmu..pa to je zbilja podosta po dionici. mozda je nemoguce, ali opet s druge strane Hanžek isto vjeroatno nije ulazio u ovo da bi popusio lovu, s tim da je on to paprenije plaćao kolko se ja ja sjećam

EV- Enterprise value je vrijednost koja uključuje dug + kapitalizacija, ovdje je 130 mil eura dug a pitanje je koliko bi netko platio dionicu ili dali bi uopće šta platio.

Ovo su nagađanja, ništa tu nema konkretno, konsolidacija je trend u svijetu, a naše mobilne operatere sljedeće godine očekuje značajniji pad prihoda, pa sigurno da ih zanima kako bi to mogli kompezirati. Hoće li biti šta od toga nemam pojma, ali to je sada zadnja opcija.

Hebate, kada gledas kako drugi objavljuju rezultate ovo je još ok….

Nažalost sve firme u RH su počele objavljivati realnost koja je pad svugdje uz velike gubitke koji se financiraju novim dugom.

OPTE je jos kada gledas berzu dobra..

recimo da prodas OPTE i ides kupiti nesto drugo.
Sto?

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

upravo to. ovdje kako god bilo loše vidi se napredak-na bolje. sektor mi je ok, pookazuje se dosta žilav unatoč krizi

ali mi se nekako ne poklapaju te vaše računice oko eventualne prodaje. po tome bi sve ispod cijene po kolko su kupovali fondovi i većina ljudi iz top 10,a to bi bila velika većina, bili na gubitku. po kolko su kupovali ovi skrbnički? pa sam je HnŽ utukao 5 milj eura u ovo čudo. ili se varam?

Hanža je prodao svoje dionice na 40.xx skrbničkom zabe prošle godine,možda i dalje stoji iza njih makar sumnjam jer se povukao iz uprave.
Ne brinite kolega trenutno nitko nije u pozitivi na ovoj dionici, problem je što nas par tu i tamo sjedi na bidu i nitko ne kupuje po asku dok ima kamikaza koji su je srušili na ove razine.Nekome je u interesu da se ova dionica trži nisko.
Prije par tjedana se i to pokazalo kad sam radio mali ekperiment i malo podigao dionicu za nekih 30% malo po asku pa je taj isti spuštao po bidu.
Al sve se to može pri ovoj nelikvidnosti.Po meni je VIP i dalje glavni interesent za kupnju jer ga očito bnet nije zadovoljio.Ali i dalje se vraćamo na Martića i zabu i sljedeće odluke koje će uskoro morat donjet. Ili prodaja ili dokapitalizacija 150 milja i više a to je iznad 50kn po dionici, vidjet ćemo, uglavnom bit će nešto.

A znači on je vani..ja sam cijelo vrijeme mislio da je unutra. no nebitno, netko je znači uzeo po 40 kn, ali opet fondovi i ostali su kupovali na znatno višim cijenama? ma nema veze ustvari, ko i u svuda, netko će u cijeloj toj priči popljugat a netko dobit. iskreno bas me zanima ko se nalazi pod tim skrbnickim racunima

New Report

Close