OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ocigledno i rba, moguće, ima neku granicu pušinga. Mada i to opet ne znači ništa. iskreno zanima me ovo izvješće koje dolazi; možda se napokon počne nešto dešavati i ovdje.

pa, ako bude oko 25m kuna EBITDA onda je ovo dobro.
Iako ajmo biti konzervativni i racunati nekih 21-23m kuna. (ipak je bilo ljeto, dosta je tu CPS-a koji su na tel samo pa ljudi ne zovu, itd). Iako ljeto zna biti i jace nego drugi kvartali.

mene vise zanima koji je rast opti korisnika. Ako je +2500 u Q3 onda je ok.

A mozda sve i propadne ako su si Martic i Lukovic na pas m….

Da se razumijemo. I uz moguce smanjenje duga (sto se mora dogoditi) ovo mora raditi 140m kuna EBITDA a jos smo daleko od tamo.

To je jako jako daleko..
Ali barem postoji neki cashflow prije duga..

90% firmi u RH danas do nema a pitanje je kad ce to imati da se razumijemo.
O krizi smo pricali 2009 da treba izdrztati 2010, pa 2011 pa 2012 a jos nismo ni k iz krize izasli…

Ovo je sada katarza gospodarstva i tako treba biti. Tko izadje zaradit ce tko ne izadje gotov je…

Sto mislite koliko firmi koje su priznale dobiti i neznam sto treba pola toga otpisati u svojim potrazivanjima kad krenu stecajevi kupaca njihovih.

Hvala bogu, OT je retail

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

baš me zanima da li je nova usluga Tornado polučila kakav uspjeh, iskreno mislim da tu neće povući novih korisnika……..

iskreno ne znam koliko ce im to poboljšati financijsku bilancu..mislim da je puno važnije kaj je blueman napisao u prethodnom postu a to je broj dodanih korisnika. tornado je sam da se kao vidi da rade nes novo odnosno da bas ne stagniraju toliko. ali opet, mozda s nečim iznenade, ugodno, nadam se

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/Z3r6KdiDy7Q3a7RF8fgYLw==.pdf

što reći, koju poslukui porati ?

Bezvezni reultati, očekivao sam pad broja korisnika i prihoda jer im T-com otkazuje veleprodajne usluge zbog dugova, ali ovaj pad ebitde me neugodno iznenadio.
Ne znam baš kako će sve ovo završiti, vrijeme je da se nešto drastično mijenja ako je moguće.

U principu nije mi razumljiv ovoliki pad marže na ovoliki rast prihoda.
opet su investirali značajne iznose u capex a od toga se još niti mrvica ne vidi.

Neće biti EBITDA niti približno 90m kuna već prije oko 80-82m.

Skupo se kupuej tržište, ne znam do kad…

Ukupno kta su oko 80m kuna. uz amortizaciju od oko 55m kuna dobit bi bila sa EBITDA cca 120m kuna što neće tako skoro…

Ustvari razočaran sam.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Rast prihoda Q3 je iz interkonekcije ili tranzita, to ništa ne vrijedi.
Meni nije jasno zašto 43mil capexa a ne mogu plaćati dobavljače.
Krajnje vrijeme da Martić ovo proda ako može, jer ovako od ovoga nema ništa.

Neki dan je Telekom Austija najavio akvicije manjih operatera u zemljama gdje posluju.
http://www.totaltele.com/view.aspx?ID=477219

kolki je ono bio EBITDA od bneta i po kolko se ono prodavao? jel realno jos uvijek gledati eventualnu prodaju kroz tu EBITDA ili postoje i drugi načini procjene kolko firma vrijedi?

Bnet je prodan po EV/EBITDA 8-8,5.
Obično preuzimanja idu po EV/EBITDA 7-8, ali to je evaluacija firmi u zreloj fazi poslovanja.

U principu trebalo bi se gledati koliko korisnika na kojoj mrezi i sa kojim paketima usluga firma ima.
Ajmo reci da ima oko 80,000 ADSL korisnika od cega je 20,000 triple play i oko 120,000 ciste telefonije i pomocu toga gladati moguce marže odnosno koliko ti vrijedi korisnik.

Nemam pojma, gotovi korisnik na ADSL-u recimo da vrijedi oko 700-1000 eura po meni a ovi ostali manje.

Samo sto sve misle da je internet besplatan pa stalno imas neke akcije besplanto 3 mjeseca pa pola godine,, to nicemu ne vodi sa mizernim cijenama.

Svi misle da nam je internet skup a ustvari prejeftin je.
Nitko to ne dozivljava kao ulaganje i to je osnovni problem…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close