OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Martic nemoze nista vec je sve u rukama zabe, bas nista.

A koja je to banka agilna i nesto poduzima
PA vidite da se ukljucuju tek kada ljudi izadju na ulice pocnu strajkat gladju i blokirati promet.

Koja je to banka aktivna kod nas u rjesavanju svojih problema.

Svi zivotare i nesto cekaju.

Pa koliko je vec Ingra u blokadi i nikom nista, svi cekaju….

To je najveci problem jer nema odluka, bilo kakvih…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

upravo to je problem što u bankama nitko nema petlju odrezati dio dobiti i pustiti da firme prodišu

na kraju će ih sahraniti

Vec je taj dio dobiti odrezan dobrim dijelom (treba jos).
Ali siguran sam da je banka rezervirala barem 25% na optimi ali da im neko ponudi za dug 25% onda bi se neckali i zajebavali…

Nije bas tako jednostavno kao sto sam rekao ali nije ni daleko…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

http://www.poslovni.hr/vijesti/tamo-gdje-banke-procijene-da-imaju-interes-moglo-bi-se-svasta-dogoditi–216800.aspx

Zanimljiv članak u Busines.hr od petka s Niklasom Sonkinom drektorom Tele2 za regiju. Izgleda da ih zanimaju akvizicije ili kako piše nove prilike za rast.

Koliko ja razumijem za LTE moraju povezati bazne stanice optikom, pa im je jedna od opcija kupovina nekog fiksnog operatera. Iz najave H1 o ulasku na mobilno tržište preko njihove mreže da se zaključiti da tu postoje već nekakvi dogovori, a i H1 mi se trenutno čini kao najzdraviji alter. operater.
Zna li tko kakvu mreži ima H1 dali je moguće da oni to iskoriste za LTE?

može link?

Nemogu naći link, članak je u tiskanom izdanju.
Uglavnom govori o poslovanju Tele2, a kao razlog posjeta Hrvatskoj navodi tražnje novih prilika za rast.

Malo sam gledao što su radili zadnje dvije godine.Potrošili su dosta love na akvizicije, veće investicije su bile uglavnom u mobilne operatere u Kazahstanu i Norveškoj. Ove godine su kupili tek jednog manjeg operatera u Estoniji.
Nema nekakvog pravila kupuju sve i svašta ovisi što ih zanima na određenom tržištu.

Vjerujem da bi oni pikirali i Optimu da su možda zadovljniji poslovanjem u Hrvatskoj, ovo im je bolna točka pa mi nije baš logično da ulažu toliko love ovdje. Pitanje je da li bi mogli opravdati goodwill od minimalno 500 mil kn.
Gotovo je sigurno da će nekoga uzeti ali H1 mi se čini najizgledniji.

da, vrlo vjerojatno kako si i napisao, pošto vec i imaju neku suradnju s njima mogli bi ju i dodatno proširiti. Optima nema mogućnost prelaska na LTE tj nema para za to pretpostavljam? ako bi se bacili na fiksnu telefoniju i internet, optima ima duplo vise korisnika od H1 tak da bi jedino iz tog razloga ovi mogli pikirati na nju?? s druge strane alomantij je nedavno napisao da je netko opet škicao optimu, samo nije napisao tko. u svakom slučaju bude zanimljivo kud i kako ce preostali alternativci odreagirati na tu evebtualnu akviziciju, odnosno da li ce se onda ubrzo dogoditi jos koja

a ako se zbilja radi o nekoj kombinaciji sa OT, onda ce se to vidjeti na burzi

Na ovoj temi obrnuto proporcionalno kretanjI cijene dionica, ima puno investitora koji stvarno razumiju stvari. Ma moram istaknut Blueman, koji stvarno piše argumentirano i ono što piše i razumije. Ali, možda bi trebali pojasniti stvari ovdje. Zapravo, svi ovdje razmišljamo da li će se ovdje zaglibiti toliko duboko da će doći do stečaja. Za početak ja ću dati svoje mišljenje i odmah reći da mislim da neće, barem ne do polovice iduće godine. Opet sam malo gledao FI za prvu polovicu godine, i sad idem tom logikom vidjeti kako bi bankama ovdje dobro došao stečaj. Na kraju izješća mi je upala stavka, ispravak vrijednosti postrojenja, oprema, alati i pogonski inventar. Stanje te stavke na dan 01.01.2012.=544.873.166 kn, ispravak vrijednosti stanja u polugodišnjem izvješću 197.578.401 kn. Neto knjigovodstvena te stavke na dan 30.06. 2012.=344.898.769 kn(uračunata amortizacija). Dugoročne obveze prema bankama= 522.276.061kn. Slijedom toga, od kuda će naplatiti banke svoj dug, kada skoro sva imovina Optime je u upravo ovoj stavci kojoj pišem, koja rapidno gubi na svojoj vrijednosti, jer prema izvješću u nekretninama je svega 20 milijuna kuna. S druge strane, kontinuirani rast od prihoda od prodaje svojeg core bussines telekomunikacijskih usluga, EBITDA je u porastu itd. S druge strane tržišna kapitalizacija društva na današnji dan je 45 121 000 kn. S te strane je to 1\4 vrijednosti postrojenja, opreme itd.

I za kraj ja sam nešto sitno nadokupio na 15kn, te mi optima iznosi negdje oko 10% portfelja, da ne bi ispalo da sam ja tu huškač, i da mislim da je ovo super prilika.

Evo, pozivam Vas koji ste u ovoj dionici kolika je realna šansa ovdje za stečaj, i da li ste Vi u ovom zadnjem jačem padu šta nadokupili, ili….?

LP!

1. U zadnjem padu sam nadokupio (cudno nije prodavao RBA fond vec netko ovako na divlje)
2. Sanse za stecaj uvijek postoje. U bankama nitko nezna sto je kome u interesu. U stecaju banbka ima kolateral kablove, i opremu koja nista ne vrijedi jer u stecaju se gube svi korisnici koji se vise ne vracaju i ekvivalentno tome oprema je za baciti.

Međutim nitko nezna što banke/a (samo je jedna tu banka) može odigrati sa Martićem i u kakvim su oni odnosima.
Ako su u losim onda smo naje… jer sve je u odnosima pojedinaca a mi mali dionicari idemo kako veliki kazu, nema nam druge….

Nije tu samo tako jednostavna igra.
Postoje odnosi HT-ZABA pa OT-ZABA a nakraju i MT-OT-ZABA-PBZ.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

MT-OT-ZABA-PBZ ne postoji, da postoji onda bi se već davno konsolidirali. Stečaj OT znači spašavanje uloga PBZ u MT koji je puno rizičniji. ZABA i OT gube.

HT-OT, HT u najviše odgovara ovakva situacija gdje OT i ostali alternativci preživljavaju bez investicijskog potencijala. HT Optimi može blokirati račun kako god želi ali izgleda da im to ne ide u prilog.

OT-ZABA je ključan odnos. Zaba ima mehanizme da preuzme upravljanje Optimom i to je ovdje nešto najgore što se može dogoditi dioničarima. Koliko je to realno, nemam pojma. Njima bi više odgovaralo da obvezničari svoja potraživanja upišu pod udjele nego da oni to rade.

Ako Martić ima kakvu opciju mislim da ćemo to saznati do kraja godine. Ako nema onda je najizvjesnije pretvaranje potraživanja u udjele, naravno pod uvjetom da se obveze neće refinancirati.

New Report

Close