OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A kupovali po 250, zanimljivo zašto baš sada kad je firma najjača, pozitivno poslovanje na pragu a trenutno ima najmanju vrijednost u povijesti.
Tu nešto smrdi ovo je namješteno nekome da jeftino dokupi,nemoguće da je fond manager takav suludi idiot da sad prodaje.

Shvatio bih da kaze da misli da ide u stecaj (sto je naravno moguce) ali sto onda reci za Nexe

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Da mi je jedan dan provest sa tim likovima da saznam što se mota po tim glavama foteljaškim.
Možda se samo solidariziraju sa nama pa nam nude jeftin dokup ali ko bi ih znao mogli bi nudit i jeftinije po recimo 15, ali i 21 izgleda prokleto primamljivo


mogli bi nudit i jeftinije po recimo 15 kn

Dugo se ovo mota na 2x kn, i nelikvidno. Ne bi me čudilo kad bi palo ispod 20 kn.

Optima obveznice su možda bolji izbor od dionica. One će se sigurno naplatiti, u suprotnom je udar na banke, mirovinske i investicijske fondove prevelik.

Netko se gore naljutio.
Međutim, činjenica je da ima dosta nagurane prodaje, a da je kupnja jako mršava. Samo 3 naloga.

Rijetko sam na forumu kolega PersJesus tako da nema ljutnje ako mislite na mene, teško je donosit bilo kakve zaključke na trenutnu cijenu opte jer likvidnost skoro pa i ne postoji pa tako ni objektivna cijena.
Imam jako dobar razlog zašto se koncentriram na tu dionicu i niti jedan loš komentar me ne može odvratiti od tog, dapače volio bi da ih je više jer ova dionice zaslužuje puno više polemike.

Zanimljivost.
http://zse.hr/default.aspx?id=41486

Izgleda da Metronet neće iskupiti obveznicu, pa su se vlasnici obveznica PBZ i Raiff. odlučili na reprogram, uz smanjenje kamate s 12% na 6%.
Ne sumnjam da će se i ovdje dogoditi slično jer je dosta kvalitetnija struktura vjerovnika.

Taj Metronet je po meni jedini operater bez perspektive ali bez obzira na to banke su spremne na dogovor.

@ Antiša. pa i nije baš bez budućnosti, iakao je limit zbog našeg gospodarstva. Budimo iskreni, Metronet ima dosta nižu zaduženost od OT ali i manju perspektivu rasta.

Ako ovo prođe u MT zašto nebi isto prošlo u OT.
Smanjenje kamate sa 9-10% na 6% na 250m kuna je godišnje ušteda od cca 10m kuna.
A to znači dobit.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

I Optima i Metronet mogu opstati jedino rastom.
Metronet je previše izložen govornim uslugama i jednom segmentu korisnika, prošle godine je to došlo posebno do izražaja!
Govorne usluge padaju otpilike 10% godišnje, a kada HT padne ispod 50% tržišnog udjela kod posl.korisnika moći će slobodno formirati cijene i onda može kako hoće izbaciti Metronet iz igre.
Ne vidim kod njih nekog značajnijeg prostora za rast, pritom ne mislim na tranzit i VAS.

Optima je također još uvijek pretežno voice operater ali ima znatno širi segment korisnika i usluga. Isto još uvijek sve ovisi kojom brzinom će prebaciti težište poslovanja na širokopojasne usluge.

Ja još uvijek mislim da je najizglednije da će se Optima i Metronet spojiti, možda sam nerealan ali to bi bilo veliko olakšanje za jedne i druge.


Netko se gore naljutio.
Međutim, činjenica je da ima dosta nagurane prodaje, a da je kupnja jako mršava. Samo 3 naloga.

pa ako netko hoće prodati zbog stiske po 18-20 ja stavim 2500kom na bid pa neka bude dogovorna transakcija. ali držati nalog tjednima i zaključati novac nema smisla. zato je bid potpuno prazan

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


držati nalog tjednima i zaključati novac nema smisla. zato je bid potpuno prazan

Ali zato na prodaji lipare…

New Report

Close