OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zasto ova stecajna firma reklamira sve u 16 u zadnje vrijeme.
Od kud novci ako ide kvragu.

Nekako mislim da ne ide kvragu.
I reklama mi je dobra, dosta dobra..


ja sam to isto napisao prije 10-ak dana, ali nitko nije to prokomentirao
ma što se te reklame tiče stvarno je ok, ali bi9tnija mi je činjenica, da se ne mogu sjetiti kada je optima imala reklamu na HRT-u prije ove, a svi znami do je raklmiranje na HRT-u skup sport…..

obveznice idu i po 42 lipe, to je preko 21% prinosa, imao sam namjere kupiti kad su bile po kakvih 49-50. sad vise nisam siguran. koji su rizici? nemogucnost otkupa u 2. mjesecu 2014? i ja sumnjam da ce moci iskupiti, ali nekako nebi rekao da ce jedan telekom u stecaj…refinanciranje s novom transom? po kojoj kamati… razmisljam na glas…sto vi mislite?

peroband,
za obveznicu ako baš želiš imaš vremena i solidan prinos ali za dionicu po ovoj cijeni nemaš puno vremena.
Nije nagovor za kupnju ali ako kupiš garantiram cjelokupnom svojom imovinom da nećeš pogriješiti [thumbsup]


obveznice idu i po 42 lipe, to je preko 21% prinosa, imao sam namjere kupiti kad su bile po kakvih 49-50. sad vise nisam siguran. koji su rizici? nemogucnost otkupa u 2. mjesecu 2014? i ja sumnjam da ce moci iskupiti, ali nekako nebi rekao da ce jedan telekom u stecaj…refinanciranje s novom transom? po kojoj kamati… razmisljam na glas…sto vi mislite?

Rizici su veliki. Telekomunikacije se sve vise prebacuju na wireless, kupovna moc hrvatskog stanovnistva pada a oni su 100% vezani za hrvatsko trziste, masivna konkurencija. Cijene obveznica reflektiraju visinu rizika.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


peroband,
za obveznicu ako baš želiš imaš vremena i solidan prinos ali za dionicu po ovoj cijeni nemaš puno vremena.
Nije nagovor za kupnju ali ako kupiš garantiram cjelokupnom svojom imovinom da nećeš pogriješiti [thumbsup]

prinos od 21% je fantastican, potpisujem odmah tako nesto, jos otkup glavnice, ukupno preko 180% u dvije godine…vjerujem da ce ici isplata preostala dva kupona, samo nisam bas siguran za otkup glavnice. sto ocekivati da ce se desiti ako nece imati kesa 250M? a to je dosta vjerojatno…osim ako ih netko ne kupi prije :\
btw. dionice vec imam

Gotovo je sigurno da će se ovo morati refinancirati, iskup bi bio moguć jedino kada bi se Optima u međuvremenu dokapitalizirala ili prodala nekome tko ima love.
Ali refinanciranje nebi trebao biti problem jer su se do sada kamate plaćale uredno, od 250 mil kn obveznica zaba drži 44 mil kn, uz kredite ukupno su izloženi cca 550 mil kn.
Ako bi bilo problema oko refinanciranja (možda 50 mil kn??) zaba će biti prisiljena to preuzeti samo da zaštiti ostalih 550 mil kn.
Ako je Ingri produljeno dospijeće po 6,125% kamate, Nexeu čak povećano izdanje kod refinanciranja uz 7,825% onda bi Optima trebala biti interesantna po 9,125% jer ima neusporedivo bolje brojke i bavi se puno perspektivnijom djelatnošću od navedenih.

Koja stečajna dionica organizira slavlje temeljem nekog tamo jubileja u Lisinskom?

Ma, ovo je smeće od dionice, treba kupiti Magmu, KSST, Ingru, to su avioni, imovine ko u priči, već rusi u redovima čekaju.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Zasto ova stecajna firma reklamira sve u 16 u zadnje vrijeme.
Od kud novci ako ide kvragu.

Nekako mislim da ne ide kvragu.
I reklama mi je dobra, dosta dobra..

ja sam ostao sokiran kad sam vidio reklamu na hrt-u,moram priznati.nisam odavno svratio do firme,otici cu ovih dana pa vam javim sto se dogadja i kakvi su planovi.

Šta ste vi tako oduševljeni reklamom muškarca koji pegla odjeću i pere suđe? Meni baš to i nije lijepo vidjeti i potencijalno je opasno da se takve stari prikazuju na televiziji jer ako se nešto učestalo ponavlja onda postaje normalno, a onda smo mi muškarci naje…

S druge strane i nije Optimi iz cash flowa nije neki problem izdvojiti par mil. kuna za marketing, mene više zabrinjavaju prodajni rezultati koji nisu ništa bolji nego prije kada se nisu reklamirali.

Prilika za djelatnike.
http://netakademija.tvz.hr/kabelske-mreze/ftth-kucne-instalacije/

ide tko na glavnu skupštinu? ako ništa drugo održava se u lijepom hotelu [cool]

http://www.bug.hr/vijesti/dolazi-nova-mobilna-mreza/116247.aspx

Naredni tjedan će, usput da vam skrenemo pažnju, biti vrlo uzbudljiv kada su u pitanju telekomunikacijske usluge u Hrvatskoj – primili smo, naime, poziv na tiskovnu konferenciju koju u utorak priprema Optima Telekom, gdje također očekujemo najavu nečeg zanimljivog novog… [rolleyes]

New Report

Close